💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця». «Приказка-небувалиця» (з народного)

УРОК 62

Тема. Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця». «Приказка-небувалиця» (з народного)

Мета: ознайомити учнів із незвичною формою небилиць: лічилкою, скоромовкою і приказкою; розвивати увагу, спостережливість, кмітливість, увагу, навички виразного читання; виховувати любов до краси рідного слова, до рідної мови.

Обладнання: таблиця складів (додаток 1).

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Вправи з читання.

1) «Розпитування». За таблицею складів діти читають рядки 23—26 у різному темпі: 1 рядок — повільно, 2 — швидко, 3 — ще швидше, 4 — скоромовкою.

2) Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній

формі.

ози

зали вається

хо

лови

хапа

мча

тиму

Л1ЧИЛ

приказ

скоромов

;ка

У ч и т е л ь .

— Що означають слова першої і другої схем?

(Дію).

— Коли відбувається дія, яку називають слова

І схеми (Тепер).

— А другої? (Ще не відбувається, а лише буде).

— Поясніть значення кожного слова третьої схеми.

3) Гра «Доповни прислів'я».

«Хочеш їсти калачі...» (не сиди на печі). «Зробив діло — ...» (гуляй сміло), «Хто дбає, той ...» (і має).

«На сонці тепло, а ...» (біля матері добре).

2. Вправа на тренування дихального апарату.

У ч и т е л ь . Промовте перше прислів'я з питальною інтонацією, радісно. Друге прислів'я з окличною інтонацією, сумно. Третє — з розповідною інтонацією, здивовано.

II. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя.

Сьогодні ми познайомимося з незвичайною лічилкою, приказкою, скоромовкою. (На дощці прикріпити слово небувалиця). Прочитайте, над якими творами ми сьогодні працюватимемо, лічилка

приказ

скоромов

ка — небувалиця

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Вправи з читання.

Робота над «Лічилкою-небувалицею» Т. Коломієць.

1) Читання виразне вірша вчителем. Бесіда.

— Які незвичайні слова ви почули? Від яких слів вони утворились?

— Чи чули ви їх коли раніше?

2) Мовчазне читання вірша учнями.

3) Читання групами напівголосно.

4) Гра «Кращий розвідник». Бесіда.

— Скільки слів із буквою «я» (6).

— Скільки слів, що означають дію? (11). Прочитайте їх усі.

— Прочитайте питальне речення.

2. Завдання учням.

Робота над «Скоромовкою-небувалицею» Г. Бойка.

1) Мовчазне читання скоромовки учнями. Бесіда.

— Які слова у ній промовляються однаково, але мають зовсім різне значення?

— Поясніть значення кожного з таких слів.

2) Робота над виразністю читання.

У ч и т е л ь . Прочитайте скоромовку чітко, виразно, швидко і правильно. Після слова «сто» робіть невеличку паузу.

3) Конкурс «Хто виразно й швидко промовить скоромовку».

4) Робота над «Приказкою-небувалицею» (з народного).

Читання приказки мовчки учнями; читання в особах (у парах).

3. Робота з текстом.

Робота над віршем Т. Коломієць «Диваки».

1) Читання вірша вчителем.

2) Мовчазне читання вірша учнями.

— Хто ж були ці диваки?

— Як поводив себе Рогеллі? Рогатті?

— Що видалось у вірші найсмішнішим?

3) Виразне читання вірша.

IV. Підбиття підсумків уроку

Бесіда.

— З якими творами ми познайомились сьогодні на уроці?

— Чим вони вам сподобались?

V. Домашнє завдання

1. Підготуватись до конкурсу на кращого читача небилиць.

2. Скласти розповідь: група 1 — про Рогеллі, група 2 — про Рогатті.

3. Підготуватись до підсумку з теми «Небилицінебувалиці».

Категорія: Читання | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 2533 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Весняні свята. Мамин день
Ліплення з пластиліну звірят
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]