💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Ділення виду 64 : 16

УРОК 117

Тема. Ділення виду 64 : 16

Мета: пояснити застосування способу випробування для знаходження результату ділення; опрацювати розв'язання задачі на три дії; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, схема задачі.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Перевірка домашнього завдання

Записати виразом розв'язання задачі № 962.

Розв'язання задачі № 963 записати по діях.

24 ■ 4 96 : 316+24 72 : 3 51 9

40 + 11 4 ■ 16 32 : 864 : 4 42 + 30

Завдання для опитування.

Сума двох чисел дорівнює другому доданку. Чому дорівнює перший доданок?(0)

Різниця двох чисел дорівнює зменшуваному. Чому дорівнює від'ємник? (0)

На яке число не можна ділити? (0)

Сума трьох доданків 100, сума першого і другого чисел 73. Знайти третій доданок.

Невідоме число у цих двох рівняннях (5 ■ х = 0, х ■ 100 = 0) однакове. Яке це число?

Робота за картками. Картка 1

а) У парку було 96 дерев. Восьму частину складали берези.

Кленів було у 2 рази менше, ніж берізок. А решта дерев були дуби. Скільки дубів росло у парку?

б) Обчислити: 4 ■ 24, 27 ■ 3, 72 : 3, 690 : 3, 234 + 189. Картка 2

а) У діжці було 50 кг капусти. Продали п'яту частину. Скільки кілограмів капусти залишилось продати?

б) Обчислити: 660 309, 45 : 3, 34 ■ 2, 17 ■ 6, 237 + 459.

Практична робота з геометричним матеріалом.

Згадати з учнями про прямокутник. Знайти прямокутник серед інших фігур на дошці. Пояснити, чим він відрізняється від інших фігур. Виміряти довжину сторін поданого у підручнику прямокутника і знайти його периметр (№ 969).

Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя у поєднанні з бесідою

— Часто нам приходиться ділити двоцифрове число на двоцифрове. Як це зробити? Будемо користуватись способом випробування, тобто підбирати число, множити його на дільник і порівнювати з діленим. Наприклад: 48:16 =?

■ 16 = 32 (число 2 не підходить, бо 32 не є 48)

■ 16 = 48 (48 = 48) Отже, 48 : 16 = 3.

Під час випробувань не обов'язково починати з 2, це залежить від того, яке число (велике чи маленьке) ми ділимо на дільник.

Розв'язання прикладів № 965 (третій приклад — з коментуванням, перший і другий — самостійно)

Фізкультхвилинка

Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь 1. Розв'язання задачі № 966 за схемою 25 л — 1 кг 75 л — ? кг Робота над задачами № 967 і 968

Аналіз розв'язання першої задачі, порівняння другої задачі з першою, розв'язання другої задачі (після аналізу вчитель пропонує сильнішим учням розв'язати задачу самостійно, решта учнів працює під керівництвом учителя).

Робота над задачею з логічним навантаженням № 970 (якщо вистачить часу)

Підсумки уроку

Домашнє завдання

№ 971, 972.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.10.2014)
Переглядів: 1840 | Рейтинг: 0.0/0
Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання та записування чисел у нумерац...
Правила поведінки у громадських місцях
МУЗИКА ВЕСНИ
Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Жабка
Як людина сприймає інформацію
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]