УРОК 113 Тема. Перевірка ділення множенням Мета: пояснити спосіб перевірки дії ділення; опрацювати розв'язання задачі, оберненої до задачі на знаходження суми двох добутків; удосконалювати вміння розв'язувати рівняння, що містять дії першого і другого ступенів; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця для усної лічби, схема задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Перевірка домашнього завдання Як знайти периметр трикутника? Обчислити периметр трикутника, сторони якого дорівнюють: 12 см, 23 см, 16 см. Назвати відповіді прикладів, друга дія яких є ділення. Усні обчислення Обчислювальний «ланцюжок». Зменшуване 60, від'ємник — 20; знайти різницю; поділити на 5; поділити на 8; помножити на 16; відніміть 6;помножте на 6; поділіть на 3; помножте на 5; поділіть на 2; відніміть 10; поділіть на 5; назвіть відповідь. (Відповідь: 8.) Робота на її біля дошки. 31 ■ 3 32 ■ 2 18 ■ 5 7 ■ 124 ■ 198 ■ 14 42 : 345:360 : 5 36 : 355:548 : 2 40 : х = 2 60:х = 3 х : 4 = 20 3.Робота за картками Картка 1 а) Мати розклала 14 яблук і 10 груш порівну у дві вази. По скільки плодів було в кожній вазі? б) 60 : 4 + 5, 92 : 4 5 Картка 2 а)Для уроків праці купили 12 пакетів червоного паперу і 8 пакетів зеленого паперу. У кожному пакеті було по 10 листочків. На скільки більше купили паперів червоного кольору, ніж зеленого? б)300 : 2 50, 100 84 : 6 Підготовка до вивчення матеріалу (за вправою № 938) З'ясувати, що дістанемо, якщо частку помножимо на дільник. Взаємозв'язок множення й ділення використовуємо для перевірки ділення дією множення. Якщо після множення частки на дільник не отримали ділене, то в обчисленні допущена помилка. Первинне закріплення знань (за завданнями № 939 і 940). Читання правила Перевірити ділення множенням (завдання № 939 — виконати з коментуванням, завдання № 940 — самостійно). Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь ? по 8 к. 1 2 грн. Підсумки уроку 1. Записати значення букв а, Ь, с, е, т, к. Ділене 76 60 с е 96 80 Дільник а Ь 266 т Частка4 4 48 12 к 5 Робота із задачею № 941 — Якщо відомо, скільки пального було у баці трактора, і відомо, скільки залишилось, то про що можна дізнатись? Якщо буде відомо, скільки літрів пального трактор витратив, і знаємо, що за 1 год він витрачав 6 л пального, то про що можна тепер дізнатись? Складіть план розв'язання задачі (розв'язати задачу вчитель пропонує учням самостійно). Аналіз та розв'язання задачі № 942 (учням вищого рівня вчитель пропонує розв'язати задачу самостійно, решта учнів розв'язує під керівництвом учителя) 12 по 20 к. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1670 | |
Тверді та м'які приголосні звуки. Умовне позначення твердих і м'яких ... |
Ознайомлення з українським народним жіночим одягом. Практична робота «Україно... |
Складання таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9. Різницеве порівняння до... |
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ... |
Дослідницький практикум. З чого це виготовлено? |
Всього коментарів: 0 | |