УРОК 43 Тема. Засвоєння таблиці ділення на 8 Мета: опрацювати вправи й задачі на застосування таблиць множення й ділення, задачі на різницеве порівняння двох часток чи двох добутків; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки з числами для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Перевірка домашнього завдання Прочитати розв'язання задачі № 358 і пояснити обрані дії. З прикладів № 357 назвати спочатку відповіді до тих прикладів, в яких остання дія — додавання, потім відповіді прикладів, у яких остання дія — ділення, і потім відповіді прикладів, у яких остання дія — віднімання. Усні обчислення 1) Гра «Пошта». Рознести «листи» по скриньках. 2)Картки для індивідуальної роботи. Картка 1 (45 5) : 8 80 72 : 8 Знайти чверть від 28, від 36. Картка 2 8 ■ 7 72 : 8 64 : 8 + 8 ■ 6 Знайти шосту частину від 36, від 54. 3)Усні обчислення за вправами № 359, 364. II. Закріплення вивченого раніше матеріалу Фронтальна робота над задачами № 361 і 362 Розв'язати задачу діями. На дошці з'являються записи: № 361: □ ■ □ □ ■ □ = □ (кг) № 362: □ : □ □ : □ = □ (грн.) Учні з учителем порівнюють обидва вирази: в обох задачах запитується на скільки більше..., тому останньою дією є дія віднімання. Але у першій задачі порівнюються загальні маси, які знаходяться дією множення, у другій задачі — ціни одиничних предметів, які знаходяться дією ділення. Отже, перший вираз є різницею двох добутків, а другий — різницею двох часток. Фізкультхвилинка Самостійна робота Розв'язання прикладів № 360. Робота з прямокутником АВ ОС Назвати пари протилежних сторін прямокутника АВС^. Знайти суму довжин кожної пари протилежних сторін. Підсумки уроку Домашнє завдання № 365, 366. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 935 | |
Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Загальни... |
Зв’язок дій множення й ділення. Розв’язання задач і прикладів на дії першого ... |
Людина — частина живої природи |
Дикі та свійські тварини |
Ти — школяр. Чи вмієш ти ввічливо розмовляти |
Всього коментарів: 0 | |