💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Рівняння. Задачі на знаходження невідомого доданка

УРОК 5

Тема. Рівняння. Задачі на знаходження невідомого доданка

Мета: формувати уявлення про рівняння; ознайомити з алгоритмом розв'язання рівняння на знаходження невідомого доданка; опрацювати розв'язання задачі на дві дії за поданим планом.

Обладнання: картки цифр для усної лічби.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація знань учнів

II. Перевірка домашнього завдання й контроль знань.

1. Перевірка домашнього завдання

Яка схема підходить до розв'язання домашньої задачі?

2.Усне опитування

Гра «Мовчанка» (за схемами)

Учитель пропонує дітям показати відповідь картками з цифрами.

Робота за індивідуальними картками

Перевірити додавання відніманням. 37 + 33 = 70 25 + 63 = 88

Довжина відрізка АВ — 14 см, а відрізка МN — 16 см.

На скільки сантиметрів другий відрізок коротший за перший?

Фізкультхвилинка

III. Вивчення нового матеріалу

Ознайомлення з рівнянням

У вчителя на столі — коробка і декілька олівців.

У мене в руці є 4 олівці, ще декілька олівців лежить у коробці. Давайте виймемо олівці з коробки й порахуємо їх всіх. Скільки всього олівців? Складемо приклад.

Скільки я тримала олівців? (4)

Скільки лежало в коробці? (Невідомо)

Скільки стало? (11)

4 + □ = 11

Чим записати кількість олівців, що лежали в коробці? Для цього використовують букву х. Вона вказує на те, що кількість предметів невідома. Цю кількість нам потрібно знайти. Напишемо новий приклад.

4 + х = 11.

Рівність зі змінною (з невідомими) називають рівнянням.

Розв'язання рівняння 4 + х = 11 х = 11 4 х = 7

Робота із завданням № 44

Фізкультхвилинка

Опрацювання завдання № 45

Закріплення вивченого матеріалу

Скласти рівняння й розв'язати його (№ 47).

Розв'язання за планом задачі на дві дії (№ 46)

Скільки огірків взяли з першої банки? Скільки огірків залишилось у банці?

Отже, скільки там було огірків? Складіть приклад. (5 + 3 = 8)

Що говориться про другу банку? Скільки в ній огірків?

Скільки огірків було в двох банках разом?

Робота з геометричним матеріалом (№ 48)

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

С. 10, № 49, правило № 45.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (14.10.2014)
Переглядів: 1705 | Рейтинг: 0.0/0
Порядкова лічба. Поняття «зліва — направо», «справа — наліво», «усі», «решта»...
Дикорослі та культурні рослини
Чим ми бачимо. Чим ми чуємо
Письмо рядкової букви а. Розвиток зв'язного мовлення. Улюблені герої казо...
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення виробів із каштанів та ж...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]