Порядкова лічба. Поняття «зліва — направо», «справа — наліво», «усі», «решта», «кожний», «найвищий — найнижчий». Підготовка до написання циф

УРОК 2

 Тема: Порядкова лічба. Поняття «зліва — направо», «справа — наліво», «усі», «решта», «кожний», «найвищий — найнижчий». Підготовка до написання цифр

Мета: вчити лічбі в прямому та зворотньому порядку вперед і назад, використовуючи порядкові числівники; ознайомити дітей з розміщенням предметів у просторі з використанням слів «зліва — направо», «справа — наліво»; уточнити значення понять «усі» «решта», «кожний», «найвищий — найнижчий»; вправляти в написанні елементів цифр; виховувати акуратність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1 Весела лічба

 • Півень злетів на тин,

 А там півник ще один. Скільки півників усіх? Полічіть швиденько їх!

 • Підігріла чайка чайник,

Запросила дев’ять чайок.

«Приходьте всі на чай!»

Скільки чайок, відповідай!

 2 Лічба від 1 до 10 в прямому і зворотньому порядку

 3 Повторення лічилки «Раз — ялинка, два — дубок»

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Порядкова лічба

На дошці — малюнок ріпки і героїв казки.

— Посадив дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. І вирішив дід викопати ріпку.

— Хто першим прийшов витягувати ріпку?

— Хто другим?

— Хто третім? І так далі.

Учитель виставляє малюнки героїв казки. Діти рахують їх за вчителем: «Перший — дід, друга — бабця...».

 2 Геометричний матеріал

Лічба геометричних фігур зліва направо.

— Скільки окремо трикутників і чотирикутників?

— Скільки всього трикутників і чотирикутників?

— На якому місці стоять кружечки?

● Фізкультхвилинка

 Де право, де ліво —

 Де ліво, де право?

 Легко вам я відповім!

 Ось права рука,

 Вона слухняна і міцна.

 Правою я ложку тримаю,

 Песика за мотузку воджу.

 Права м’ячик підкидає,

 А ліва їй допомагає.

 3 Бесіда про птахів

На дошці — малюнки пташок: лелека, горобець, сорока, синичка.

— Порахуйте птахів «зліва — направо», а потім «справа — наліво» (перша — лелека, другий — горобець...)

Висновок. Кількість предметів не залежить від напряму лічби. Якщо напрям лічби не вказаний, то рахують «зліва — направо».

— Діти, а які з цих птахів відлітають у теплі краї? (Лелека)

— Скільки лелек на малюнку? (Одна)

— А на якому місці вона стоїть, якщо вважати «зліва — направо»? (На першому)

— Які птахи залишаються зимувати? Назвіть їх.

— Тоді говорять так: «Усі птахи, крім лелеки, зимують у нас», або «Лелека — перелітний птах, а решта — неперелітні».

 4 Гра «Закінчи речення»

— У кожної пташки є дзьоб.

— У кожної пташки є... (крила, лапки, очі, пір’я...).

— Усі пташки вміють... (літати).

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Гра «Хто найнижчий»

Учитель виставляє на дошці предметні малюнки.

 В цирк прийшла руда лисиця,

 Слон, папуга і тигриця,

 Мишка й зайчик куцохвіст.

 Хто найнижчий був на зріст?

— Хто прийшов у цирк першим?

— Хто — другим?

— Хто — третім?

— Скільки всього звірів?

— Хто з них найвищий?

— Хто з них найнижчий?

— Назвіть звірів від найвищого до найнижчого.

— Між якими тваринами стоїть мишка?

● Фізкультхвилинка

Трава — низенька-низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише, гойдає,

То вправо, то вліво хитає.

То вперед, то назад,

То вниз нахиляє.

2 Підготовка до написання цифр

Учні малюють ялиночки, чергуючи високі і низькі.

 (Присісти.) (Потягнутися.) (Нахилити тулуб вліво-вправо, вперед-назад.)

 ● Графічний диктант

3 клітинки праворуч, 1 по діагоналі ліворуч униз, 1 ліворуч, 1 по діагоналі ліворуч вгору, 2 вниз, 3 праворуч, 2 вгору. (Конверт)

 3 Гра «Порівняй будиночки»

— Якою фігурою зображений дах першого будиночка? другого? третього?

— Якою фігурою зображені віконця першого будиночка? другого? третього?

— Скільки скелець має вікно в першому будиночку? у другому? у третьому?

V. Підсумок уроку. Рефлексія

Учитель виставляє малюнки: фрукти і 1 овоч. Діти лічать зліва направо, використовуючи порядкову лічбу.

— Скільки фруктів?

— Скільки овочів?

— Закінчіть речення: «Всі окрім моркви, — ...» (фрукти); «Морква — це овоч, а решта — ...».



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 3939 | Рейтинг: 0.0/0
Лічба десятками. Утворення чисел з десятків та одиниць. Творча робота над зад...
Вода в природі. Властивості води. Як дбати про чистоту водоймищ
Весняні свята. Великдень
О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»
Декларація прав дитини. Основний Закон держави. Обов'язки батьків та діте...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]