Урок 84 Тема. Змінювання прикметників за числами у сполученні з іменниками Мета: формувати в учнів уміння змінювати прикметники за числами; ознайомити з граматичними ознаками прикметників множини; закріплювати вміння встановлювати зв'язок між іменниками й прикметниками; розвивати вміння зіставляти, аналізувати, узагальнювати; викликати бажання спостерігати. ХІД УРОКУ Організація учнів до уроку Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання (Впр. 99) Прочитайте уривки з творів. Назвіть прикметники. Творчий диктант Запишіть слова у стовпчик. П'явка Хом'як В'юн Під'їзд Черв'як (В'яз — листяне дерево або кущ) Що спільного мають ці слова? (Вони пишуться з апострофом. Всі вони — іменники.) В яких випадках слова пишуться з апострофом? (Після б, п, в, м, ф, та р перед я, ю, є, ї, що позначають 2 звуки: [йа], [йу], [йе], [йі]) Доберіть до кожного іменника прикметник. Поставте до нього питання. Виділіть закінчення. П'явка (яка?) медичний хом'як (який?) рудійі в'юн (який?) звичайнийі під'їзд (який?) чистЕи! черв'як (який?) дощовийі З якою частиною мови пов'язаний прикметник? (З іменником) III. Вивчення нового матеріалу Проблемне запитання Пригадайте, чи змінюються іменники за числами? (Так) Наведіть приклади. (Олівець — олівці, ніж — ножі, день — дні... ) Як ви думаєте, а чи змінюються за числами прикметники? Доведіть свою думку. Оголошення теми й мети уроку Спостереження за змінюванням прикметників за числами В якому числі вжито іменники в колонці? (В однині) Поставте їх у множині, тобто змініть за числами. П'явки (які?) медичні хом'яки (які?) руді в'юни (які?) звичайні під'їзди (які?) чисті черв'яки (які?) дощові Спробуйте змінити й прикметники, що пов'язані з ними. Зробіть висновок. (Прикметники змінюються за числами.) Подивіться на прикметники у множині. Що в них спільного? (Вони мають закінчення\Г\ .) Ознайомлення з теоретичним матеріалом (С. 44) Тренувальна вправа (Впр. 100) Вибіркове списування. Визначення числа прикметника Послухайте текст. Випишіть з нього прикметники й пов'язані з ними іменники. ВЕСНА Весняна повідь затопила березовий гайок. У чистій, прозорій воді, як у дзеркалі, відбиваються дерева. Золоті промені сонця освітлюють білокорі берізки. їх рожеві віти ніжно вимальовуються на тлі блакитного неба. Весняне повітря огортає ніжною пеленою кожне деревце і надає всьому чарівної м'якості. (Веснян@ повідь, березовиЖ] гайок, чистЦ! , прозорЦ! воді, ...) Як визначити число прикметника? (За числом іменника, з ним пов'язаним) Визначте число прикметників. Виділіть закінчення. Які закінчення мають прикметники у множині? (Закшчення і) Закріплення вивченого Розвиток мовлення (Впр. 102) Гра «Однина чи множина?» (Якщо називається словосполучення у множині, то руку піднімають хлопці, якщо в однині — дівчатка.) Як змінюються прикметники? Як визначити число прикметників? Яке закінчення мають прикметники у множині? Домашнє завдання Вправа 101, С. 45; правило, С. 44. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 3276 | |
Елементарна будова тварин і птахів. Практична робота «Силуети тварин і птахів... |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 17 |
Ура! Канікули! |
Переставна властивість дії додавання. Таблиці додавання й віднімання чисел 8 ... |
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування |
Всього коментарів: 0 | |