Урок позакласного читання. Мій улюблений дитячий журнал, газета.
Тема. Урок позакласного читання. Мій улюблений дитячий журнал, газета.
(3 клас)
Мета: вчити складати розповідь з обґрунтуванням власної думки; навчити школярів інтернет-пошуку, роботі з віртуальними бібліотеками, пошуку книг за автором та назвою; розвивати навички роботи з періодичними виданнями, уявлення про друковані періодичні видання бібліотеки; виховувати інтерес до пізнання нового, до читання дитячої преси.
Творче застосування й добування знань
1. Випереджаюче творче завдання:
Ознайомитись з періодичними виданнями (друкованими та електронними) та обрати найпривабливіший.
Підготувати разом з батьками:
 Всі родини, хто полюбляє читати і в кого є домашня бібліотека створити фотоколаж: “Улюблені книги, журнали, газети нашої сім’ї”, “Читаємо всією родиною”.
 Написати есе (Есе́ (фр. essai — «спроба», «начерк») — невеликий за обсягом прозовий твір, що має довільну композицію і висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу) на тему «Наша сімейна бібліотека – найкраща».
 Написати в одну із рубрик журналу, який вам сподобався, розповідь, вірш, казку, цікаве завдання. Підібрати тематичні фотографії та створити колаж.
 Придумати назву або слоган (лаконічна фраза, що впадає в око, добре запам'ятовується та висловлює суть повідомлення).
Ці витвори мистецтва ввійдуть у книгу, створену своїми руками – скрайпбукінг (англ. Scrapbooking, від англ. Scrapbook: scrap - вирізка, book -книга, букв. «книга з вирізок» - вид рукодільного мистецтва, що полягає у виготовленні та оформленні фотоальбомів).

2. Гра «Дешифрувальник»
- Щоб дізнатись, про що будемо говорити на уроці, ми пограємо в гру «Дешифрувальник», де розкодовані слова. Літери в нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати тільки одну.
Будьте уважними!
АБВГ ДЕЄЖЗ ИІЇЙКЛ МНОП РСТУ ФХЦЧ ШЩ ЬЮЯ
2 5 5 4 1 3 1 1 2 2 5 1
(Журнал, газета )
3. Метод «Прес»
- Як ви розумієте значення слів «журнал», «газета», «рубрика», «редакція», «дописувач»?
Журнал - друковане видання у вигляді книжки, яке виходить через певний проміжок часу.
Газета – це періодичне, друковане видання, яке містить різноманітні матеріали про поточні події і виходить через короткі проміжки часу.
Рубрика – розділ у журналі, газеті.
Редакція – колектив людей, що готує журнал, газету до друку.
Дописувач – людина, яка пише статті, повідомлення в газету чи журнал.
4. Інформаційна довідка.
Періодика - це друковані видання, тобто газети і журнали. Саме з них ми дізнаємося про новини та отримуємо відповіді на цікаві для нас питання. А називають їх періодикою, тому що вони виходять із друку періодично, через певні проміжки часу. Деякі газети – щодня, інші – раз на тиждень, а журнали – переважно один раз на місяць.
Давайте дізнаємось дещо цікаве про газети, які, виявляється, мають свою історію. Давним-давно у Венеції була дрібна срібна монета, називалась вона «гадзетта». За цю монетку можна було купити аркуш дрібно списаного паперу з новинами. Листок у ті часи не друкували, як зараз, а писали від руки.
На першій сторінці газети завжди є її назва, номер, дата її виходу. А ще слід знати, що газети друкують як для дорослих, так і для дітей.
"Журнал" (journal) – з французької мови перекладається, як щоденник і відрізняється від газети. По-перше – у нього є обкладинка, по-друге – багато сторінок, по-третє – журнал містить багато кольорових фотографій та зображень.
Перегляд відеоролика. Книзі «Як Барвінок став героєм» – 50 років.
PressТрейлер — невеликий відеоролик, в який входять короткі і найбільш цікаві видання.
Благословився на світ у січні 1928 р. під назвою „Жовтеня”. Після перерви в роки війни відновлений у квітні-травні 1945 р. уже під назвою „Барвінок”. Видання надходило до 28 країн світу. У народній пам’яті зберігається як національний журнал.
За 80 років у “Барвінку” виступив майже весь цвіт української літератури ХХ ст., усі письменницькі покоління. Спеціально написати для нього вважали своїм обов’язком П. Тичина, М. Рильський, М. Стельмах, В. Сосюра, А. Малишко, О. Вишня, Ю. Яновський, П. Усенко та ін. Пізніше — Л. Костенко, Д. Павличко, М. Вінграновський, І. Драч, Б. Олійник, Є. Гуцало.
У 90-ті рр. було переосмислено попередній досвід журналу, збільшено обсяг, змінено цільову аудиторію, скасовано російськомовний випуск.
До «Книги Золотих Казок» увійшли кращі казки народів світу, ілюстрували їх найзначніші художники України. Вона створювалася протягом багатьох років й стала скарбницею світової народної мудрості. Недарма ж мовиться: «Казка вчить, як на світі жить».
В 2016 році у книг Богдана Чалого ювілей. Книзі "Як Барвінок став героєм" - 50 років. Богдан Йосипович Чалий народився 24 червня 1924 року в Києві у родині лікарів. Його дитинство минуло в старовинному Заславі, на зелених берегах річки Горинь. Навесні 1941 року закінчив школу-десятирічку. Вчився в Орджонікідзенському піхотному училищі. Восени 1942 року пішов на фронт. Мав поранення, нагороджений орденами і медалями. 23 роки редагував журнал "Барвінок".
Перша книга Б. Чалого для дітей "Ясного сонячного ранку" вийшла в 1947 р. Відтоді письменник видав понад двадцять книжок віршів, балад, поем та одноактних п'єс. Письменник багато подорожував світом. Зокрема, побував у Чехословаччині, Польщі, Франції, Марокко, Бельгії, Голландії, Канаді. І кожна подорож народжувала нову книгу.Найпопулярнішими серед дітей стали книжки про Барвінка: "Як Барвінок став героєм" (1966), "Як Барвінок та Ромашка у вирій літали" (1968), "Барвінок і Весна" (1971), "Сто пригод Барвінка та Ромашки" (1973), "Барвінок у школі" (1977).
Казка "Як Барвінок став героєм" розповідає про те, як на городі діда Гната з'являється новий житель - Барвінок, якому судилося стати героєм. А починалося це так:
Раптом в зіллі під пасльоном,
Ніби хтось ударив дзвоном:
Гей ви, родичі городні,
Гарбузенки благородні!
Я - Барвінок, я - Хрещатий,
Йдіть стрічати, величати!
Дід Гарбуз розповів Барвінку про скарб, захований у "чорному краї". І Барвінок вирушає на пошуки. Він рятує Трактора, Півня, Ромашку. Веде бій з армією жуків і колючих бур'янів на чолі з жорстоким царем Осотом. Барвінок знаходить вірних друзів, які допомогли відшукати скарб. Скарб, чарівний ранець, розкривали всі гуртом. А що в ньому: КНИЖКА!
6. Електронні видання
Електронне періодичне видання – це інтернет-сторінка журналу чи газети. До журналу можна посилати свої казки, вірші, розповіді про себе, адресуючи їх у відповідну рубрику. Можна передавати вітання друзям з днем народження, знайомитись і листуватися з іншими дітьми, а також брати участь у різних конкурсах.
7. Театралізоване дійство
Діти в костюмах казкових героїв представляють журнали, газети.
Червона Шапочка: Дуже цікава газета "Казковий вечір", на сторінках якої ви знайдете багато чарівних та дивовижних історій з усього світу. Розповідає найчарівніші історії, вигадує найзахопливіші завдання й маршрутні ігри, створює фантастичні кросворди з улюбленими героями, вигадує чудові конкурси та дарує дивовижні призи!
Колобок: На сторінках журналу "Колобочок" ви можете знайти твори і відомих дитячих письменників, і молодих авторів-початківців. В кожному номері є казки, вірші, лічилки, загадки.
Мальвіна: А мій журнал для всіх, хто не любить сидіти склавши руки. Безліч різноманітних саморобок з паперу та різних матеріалів, схеми для вишиванок, розмальовки. Цікаво провести час з близькими та друзями допоможуть настільні ігри, головоломки та кросворди. Казки, комікси, веселі історії, цікаві замітки допомагають малюку пізнавати навколишній світ в легкій розважальній формі.
Буратіно: Кожен номер журналу присвячений захоплюючій темі, яка зацікавить як дівчат, так і хлопчаків. На моїх сторінках ви знайдете улюблені казки, вірші, скоромовки. Якщо ви написали лист герою Пізнайку, то обов'язково отримаєте відповідь на нього. А за перемогу в конкурсі номера - приз!

8. Робота в групах
Завдання командам: (учні створюють групи, вибравши журнал який найбільше подобається). Розшифруйте QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — матричний код (двовимірний штрих-код) і ви дізнаєтеся яке завдання повинні виконати.
І група: Створити комікси на тему «Дружба» (спільні захоплення періодикою).

ІІ група: Використовуючи фрагменти з різних журналів, складіть журнал для нової аудиторії.

ІІІ група: Спробуйте самостійно створити рекламу періодики.

Реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність
споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
9. Скарбниця мудрих порад. Буклет (роздати дітям і батькам).
Джерело:
10. Онлайн-гра «Медіазнайко».
Джерело: http://www.aup.com.ua/Game/index.html

Список використаних джерел та літератури
1. Череповська Н.І. Медіаосвіта в сучасній школі. – 2009. - № 6.
2. Череповська Н.І. Психологічний захист від візуальної інформації. Методика «Антиреклама»// Соціальний педагог. – 2009. - № 10 (34).
3. Психология в рекламе / Под ред. П.К.Власова. – Х. : Изд-во Гумманитарный Цнетр, 200
Категорія: Читання | Додав: irina0108 (26.01.2018)
Переглядів: 829 | Рейтинг: 0.0/0
Продовжуємо вивчати клавіатуру
Школа. Ти — школяр. Умій дружити. Дорога від дому до школи
Птахи
Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) ...
Свято Букваря!
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]