Українська народна казка. «Кривенька качечка»

Тема. Українська народна казка. «Кривенька качечка»

Мета. Удосконалювати знання про чарівні казки, уміння дітей ділити текст на частини, вчити усвідомлено переказувати зміст твору; збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати зв’язне мовлення. Виховувати шанобливе ставлення до чужого майна.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Малюнки до казки, таблиця складів.

ХІД УРОКУ

І. Організація учнів до уроку.

Схилились голівки до праці мерщій

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно.

Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.

ІІ. Удосконалення читацьких навичок.

1. Розчитування (за таблицею №5)

2. Читання прислів’їв на одному мовному видиху.

- Яке частування – таке й дякування.

- Без трудів не їстимеш пирогів.

- Чия відвага, того й перемога.

-До яких казок підходять прислів’я? («Лисиця і Журавель», «Колосок», «Кирило Кожум’яка»)

3. Гра «Рими».

дочка в’язочка

змій бочка

казочка ключі

злива слива

вночі смій

4. Вікторина «З якої казки пісенька?»

а) Я по коробу метений,

на яйцях спечений

Я від баби утік

Я від діда втік

і від тебе втечу («Колобок»)

б) Гуси-гуси, гусенята,

візьміть мене на крилята,

та понесіть до батька. («Івасик-Телесик»)

в) Ой ви діточки козенята,

Відімкніться, відчиніться!

Ваша матінка прийшла,

Молочка вам принесла. («Вовк і козенята»)

г) Мій, котику, мій братику,

несе мене лиска

за круті гори, за бистрії води

Порятуй мене! («Котик і Півник»)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

А ще одна пісенька з казки, в яку ми з вами вирушимо.

Онде наша іва,

Онде наша діва

На метеному дворці,

На тесаному стовпці

Кужілочка слумить

Веретенце дзвенить.

Скиньмо по пір’ячку,

Нехай летить за нами.

- Так, це з казки «Кривенька Качечка».

ІV. Ознайомлення з казкою.

1. Словникова робота: кужілочка, починок, веретенце.

2. Вправа «Інформаційна пилка» (групова робота)

1) 4 групи читають по 1 частині;

2) 1 номера кожної групи сідають разом, 2 теж, 3, 4. І переказують

1-І частину, 2 – ІІ частину 3-ІІІ частину, 4 – ІV частину.

Мета вправи: охопити якнайбільше інформації за якнайменший проміжок часу.

V. Фізкультхвилинка «Ми всі учні молодці!»

VІ. Робота над казкою.

а) 1 група - читає до слів «… а самі знов пішли по гриби»

- Чому дід та баба сумували?

- Що вони знайшли в лісі?

- Що трапилося з качечкою?

б) 2 група – до слів «Так і зробили»

Читання «луною» за вчителем.

- З чого дивувалися дід і баба?

- Кого помітили сусіди?

в) 3група – до слів «Не плач, Галочко!»

Читання «ланцюжком».

- Кого побачили дід з бабою біля своєї хати?

- Де взялася ця кривенька качечка?

- Як ви думаєте, чому дід і баба спалили гніздо?

г) 4 група. Прочитати тільки пісеньку.

- Як по-вашому, треба читати пісеньку каченят? (наспівно, заклично)

- А дівчини? (образливо)

д) Складання плану (колективно)

1. Незвичайна знахідка у лісі.

2. Таємнича помічниця.

3. Дід і баба спалюють гніздечко.

4. Дівчина не схотіла залишатися.

VІІ. Стислий переказ казки за планом і малюнками.

VІІІ. Вправи на вдосконалення техніки читання.

1. Гра «Прочитай речення про …»

- … те, що дід і баба були самотні»

- …те, що дівчина була гарна.

- …те, що зробили дід і баба з гніздечком.

2. Читання «Незнайком» (пісеньок) роблячи помилки читаю, діти виправляють їх.

ІХ. Домашнє завдання.

Читати казку «Кобиляча голова». Поставити свої запитання до змісту прочитаного.

Х. Підсумок уроку.

Гра «Зала суду»

І група – адвокати

Завдання: вибрати всі уривки з тексту, які характеризують героя (діда і бабу) з позитивної сторони.

ІІ група – прокурори

Завдання: вибрати уривки, я кі характеризують цих героїв із негативної точки зору.

ІІІ група – судді

Завдання: об’єктивно оцінити роботу груп, визначити, яка з них краще підготувалася.

- Чому казка «Кривенька качечка» належить до «чарівних» ?

(качечка перетворюється на дівчинку)

Робиш добро – не кайся,

Робиш зло – зла й сподівайся

Категорія: Читання | Додав: SYLER (11.01.2015)
Переглядів: 7523 | Рейтинг: 1.0/1
Уроки чемності
Узагальнюючий урок із теми «Пластика форм». Виготовлення подарунка до зимових...
Симетричне вирізування
Пластичні матеріали, їх властивості і призначення
Висівання насіння квітів у відкритий ґрунт
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]