💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Вірші - це не дражнилки

Урок 54. Вірші - це не дражнилки

Матеріал до уроку: М. Носов «Як Незнайко складав вірші»; І. Світлич-ний «Слухала Лисичка Солов’я».

Мета: поглибити знання учнів про риму; розкрити гумористичний характер творів; повправляти учнів у складанні рим; виховувати взаємоповагу у стосунках із ровесниками та старшими, уміння критично оцінювати свої здібності та роботу.

Обладнання: картки для розширення поля читання, картки зі словами, книга М. Носова «Пригоди Незнайка та його друзів».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Учитель

 Як приємно, друзі,

 Що у нашій мові Є слова чудові,

 Теплі і добренькі, різнокольорові.

 Злі слова й холодні — темнокольорові.

 Зростаймо, любі діти, серед добрих слів,

 Серед шепоту дібров і рідних гаїв,

 Щоб талант і щастя кожен з вас зустрів!

IІ. Мовна розминка

1. Доповніть скоромовку.

Рі-рі-рі — зростайте у (добрі),

Лі-лі-лі — діточки мої (малі).

Ші-ші-ші — не тамуйте зла в (душі).

Та-та-та — хай панує (доброта).

2. До кожної пари букв в рядку додайте голосний, прочитайте утворені склади спочатку в повільному темпі, а потім — у швидкому темпі.

рп нл гс цк кл фншд хл пк

рп бк лр жл чс кгщн цн сж

жк вм рд ВР гд пд. цр мж тф

сп дз щн мн шн сбжд кр кт

3.Читання скоромовки.

Жоржик лежить, лежебока,

З лежебокою морока!

Женя каже:

— Не лежи,

Жито жати поможи!

Жоржик каже:

— Дуже жалко,

Жалко, Женечко, лежанки!

— Що ж, де будете ви жати?

— В житі зможу я лежати!

Ну й дружок, одна морока!

Не дружок, а... (лежебока)!

Треба нам його провчити,

Працювати слід навчити.

Став він відмовлятись,

Словами кидатись...

Не слова, а небилиці!

Хлопче, та хіба ж це так годиться?

— Як на вашу думку, чи можна своїх друзів ось так закидати небилицями?

III. Опанування нового матеріалу

— Це сталося у чудовому казковому містечку, про яке нам написав російський письменник Микола Носов.

У цьому містечку ми познайомимось з одним таким «дружком», який складав небилиці про своїх друзів, і матиме нагоду простежити, до чого призвела його творчість.

1. Читання анаграм.

тикКві найкоНез шайкоПоспі айкоЗн лькаПілю

— Як ви думаєте, хто цей дружок, що складав небилиці для своїх друзів?

— А що ви знаєте про інших героїв?

— Про що говорять їхні імена?

2. Робота над казкою М. Носова «Як Незнайко складав вірші».

1) Словникова робота.

Читання колонок слів у різному темпі.

Називали поети

зробивсягаразд

закінчуютьсябратці

припинити рими

кричали кімнати

соромити корзинка

2) Колективна, комбінована робота над казкою.

а) Читання вчителем до слів «Одного разу».

Розмову Незнайки і Квітника читають підготовлені учні до слів «Незнайко прийшов додому».

3) Відповіді на питання.

— Ким вирішив стати Незнайко?

— До кого звернувся Незнайко з проханням?

— Як навчав Квітник Незнайка?

— Як Квітник пояснив, що таке рима?

— Чи все зрозумів Незнайко?

— Як Незнайко підбирав рими?

— А що він говорив про ці слова?

— Що є головним при складанні віршів?

4) Читання «ланцюжком» до кінця.

5) Відповіді на питання. Вибіркове читання.

— Що робив Незнайко вдома? Зачитайте його дії.

— Про кого складав вірші Незнайко?

— Прочитайте вірш про Знайка.

— Кому присвятив свої рядки вірша Незнайко потім?

—Як Поспішайко відреагував на цей вірш?

— Чим були незадоволені друзі?

— Як пояснив Незнайко свої вигадки?

— Чи вдалося йому стати поетом?

— Що б ви порадили йому?

 3. Вправи на розвиток швидкості читання.

1) Гра «Хто швидше?» (зачитати слова-рими, які підбирав Незнайко).

2) Гра «Розвідники» (прочитати та підрахувати, скільки разів у тексті зустрічається слово рими).

 4. Читання за особами.

 5. Творче завдання.

— Незнайко засоромився, замовк. Чи ми можемо йому допомогти вийти з такої ситуації? Давайте подаруємо кожному героєві приємні рядки.

 6. Опрацювання вірша І. Світличного «Слухала Лисичка Солов’я» Самостійне читання вірша.

— Що спільного є в героїв вірша І. Світличного і казки М. Носова?

IV. Підсумок уроку

— На кого з героїв творів ви хотіли б бути схожими? Чому?



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 2371 | Рейтинг: 0.0/0
Елементи графічної грамоти. Виготовлення «Монгольської гри»
Екскурсія «Безпечний маршрут "Дім — школа"»
«Журавель», «Перстенець» (дитячі народні ігри). Лічилка
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]