Урок 35. Пригоди хлопчика веснянка Матеріал до уроку: В. Нестайко «В палаці чарівних казок». Мета: закріпити знання про особливості чарівних казок; вміння визначити головну дійову особу й характеризувати її; вдосконалювати вміння читати, визначати своє ставлення до прочитаного. Обладнання: ілюстрації до казок. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 2—3 учні розповідають казки та легенди про квіти. 2 учні — вибіркове читання. 1) Як дівчинка вийшла з лісу? 2) Прочитай діалог наприкінці казки. II. Підготовка до читання уривку з повісті-казки Ознайомлення учнів з повістю Волода Нестайка «В країні Сонячних зайчиків». — В повісті В. Нестайка «В країні Сонячних Зайчиків» об’єднано кілька казок. Головний герой — хлопчик Веснянка. У країні Сонячних Зайчиків всі герої руді та веснянкуваті, мирні й працьовиті. Одного разу із-за океану прилетіла піратська армія хуліганів і почала грабувати країну, знущатися з її жителів, особливо — з дітей. Ластовинці вирішили сховати своїх дітей у густому тропічному лісі. Які пригоди з нами трапилися, ти можеш дізнатися, коли прочитаєш всю повість. А сьогодні ми познайомимося з уривком повісті «В палаці чарівних казок». III. Опрацювання оповідання в. нестайка «в палаці чарівних казок» 1. Читання казки вчителем. — Кого зустрів Веснянка у палаці? 2. Словникова робота. Химерний — фантастичний. Гамірко — шумно. 3. Читання учнями оповідання по частинах. 1) Опис палацу. 2) Жителі казкового палацу. 3) Навчання у казковому палаці. 4) У підземеллі. 4. Бесіда за змістом. — Фігури яких казкових героїв прикрашали палац? — З яких вони казок? — Яких казкових героїв побачив Веснянка усередині палацу? — Назвіть твори, в яких вони живуть. — Які герої вам ще не знайомі? — Що здивувало Веснянку в Дитячій кімнаті? — Чому в палаці не було злих чаклунів, чортів, відьом? — Куди відлучалися герої казок? IV. Читання пісеньки Веснянки — Чому ця пісенька примусила вас посміхнутися? — Яким був хлопчик Веснянка? V. Підсумок уроку VI. Домашнє завдання Попрацюйте над завданням «Пригадайте, поміркуйте». Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 1780 | |
| Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі н... |
| І. Жиленко «Доброго ранку!..», Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник». В.... |
| Що можна робити з інформацією |
| Різання паперу. виготовлення з цупкого паперу геометричних фігур |
| Аналіз результатів контрольної роботи. Дія множення, знак множення. Заміна пр... |
| Всього коментарів: 0 | |