💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Чия відвага, того й перемога. Прославляння героїзму у чарівних казках

Урок 25. Чия відвага, того й перемога. Прославляння героїзму у чарівних казках

Матеріал до уроку: українська народна казка «Кирило Кожум’яка».

Мета: розширювати знання дітей про українські народні казки; ознайомити з ознаками чарівної казки; формувати вміння читати за особами; удосконалювати вміння складати план як основу стислого переказу.

Обладнання: альбом «Казки».

ХІД УРОКУ

I. Вступна бесіда

— З давніх-давен дійшли до нас складені народом казки. Вони передаються із уст в уста. У 2 класі ви читали казки про тварин. Тепер підручник пропонує поринути у світ чарівних казок. Їх герої мають надзвичай-

ну силу, а за допомогою чарів у таких казках відбуваються дивовижні перетворення.

 Казка — вигадка, та в ній —

 В шкаралупі золотій —

 Зерня сховане смачне.

 Хто дістане, той почне Думу думать про життя,

 Збудить в серці почуття,

 Мов торкнеться до вогню —

 Вийде сміло на борню За добро і проти зла!

 В казці — сила немала...

 (В. Бичко)

— Щоб потрапити у світ казок, нам потрібно перейти через річку місток, а для цього виконати такі завдання.

— Назвіть героїв казок. (На дошці вивішено ілюстрації.)

Вікторина «З якої казки слова?» (завдання дібрані вчителем на власний розсуд).

— Міст ми перейшли й потрапили у світ чарівної казки «Кирило Кожум’яка».

II. Робота над казкою «Кирило Кожум’яка»

1. Читання казки вчителем.

2. Словникова робота.

Пуд — міра ваги — 16 кг.

Леміш — частина плуга.

— Прочитати виразно: підлестились, байдуже, охолодитися, леміш.

— До слів поцупить, злинув, благайте підібрати синоніми.

3. Самостійне читання.

Завдання: знайти зачин, основну частину, кінцівку.

Фізкультхвилинка

 Вийти з-за парти,

 Стати всім в ряд,

 Наче шикуємось ми на парад.

 Руки попереду, нарізно ноги.

 Вперед нахилились —

 Торкнулись підлоги.

 Раз — нахилилися.

 Два — піднялись;

 В темпі виконуй і не барись!

4. Читання казки за особами.

5. Бесіда за змістом.

— У які часи відбуваються події?

— Прочитати рядки, які показують силу й мужність багатиря.

— Які слова засвідчують, що це чарівна казка?

— Яку частину казки відтворено на малюнку?

6. Складання плану казки для переказу.

7. Стислий переказ казки.

III. Підсумок уроку

— чого навчає казка?

— На кого з героїв ви хотіли б бути схожими? чому?



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 1813 | Рейтинг: 0.0/0
Брати наші менші. Робота з деформованими текстами
«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Ро...
У школі детективів
Екскурсія в природу
Казка «Сильніше за силу». Прислів'я. Підсумок з теми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]