💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Людина серед природи

Урок 22-23. Людина серед природи

Матеріал до уроку: Н. Забіла «Журавлик»; Леся Українка «Мамо, іде вже зима»; О. Олесь «Довго хмарами небо покрите було»; М. Рильський «Дівчина».

Мета: розвивати естетичні почуття дітей, розуміння стану людей, що чутливі до природи; збагачувати образне мислення й мовлення.

Обладнання: портрети поетів, малюнок із зображенням журавля.

ХІД УРОКУ

I ЧАСТИНА

I. Вправи для розвитку читацьких навичок

1. Гра «Без зупинок».

— Читай чітко, швидко, без зупинок.

Син — тин голос — колоссова — слова

ніс — віз мова — новадень —пень

діло — тіло куб — клуб тихо —лихо

2. Прочитай зашифровані слова.

Акінукар, ятащс, лкоун, анюлид.

II. Повідомлення теми і мети уроку

III. Розповідь вчителя про поетів

Наталя Львівна Забіла — відома українська дитяча поетеса. Вона народилася в Петербурзі у дворянській сім’ї у 1903 році. У 1917 році Наталя з матір’ю опинилася на Україні в селищі Люботин, неподалік від Харкова. Її перший вірш надрукували в газеті в 1924 році. Вам добре відомі її вірші, лічилки («У сороки-білобоки...», «Раз-два — дерева...») А сьогодні ми прочитаємо її вірш «Журавлик».

— Леся Українка — українська поетеса Народилася в м. Новоград-Во-линському. Надрукувала збірку «Дитячі ігри, пісні, казки». Її вірші «На зеленому горбочку...», «Вишеньки...», «Мамо, іде вже зима...» ввійшли до золотого фонду української дитячої літератури.

IV. Опрацювання вірша Н. Забіли «Журавлик»

1. Прочитай і поясни.

Тхне, кумедну, приручений, забавках, потяглися.

2. Читання вірша «Журавлик» вчителем.

3. Голосне читання вірша учнями. (Стежити за темпом та інтонацією читання.)

4. Відтворення змісту за запитаннями. Вибіркове читання.

— Прочитайте опис місця, де діти знайшли журавлика.

— Яким був птах? Прочитайте.

— Чому діти журавлика взяли до себе? Доведіть словами тексту, що діти добре поводились з птахом.

— Прочитайте, що змінилося раптом у природі.

— Чому журавель залишив дітей, хоч йому було у них добре?

— Про що діти просили журавлика?

V. Робота над віршем Лесі Українки «Мамо, іде вже зима...»

1. Читання вірша вчителем

— Між ким відбувається розмова?

— Про якого птаха йде мова?

— Чому він залишився в рідному краї?

2. Самостійне читання вірша учнями. Підготовка до читання за особами.

3. Читання за особами.

4. Виразне читання вірша-діалогу парами. Конкурс на кращих читців.

VI. Підсумок I частини уроку

II ЧАСТИНА

— Яке ставлення дітей до птахів описано у віршах? А чи любите ви птахів і як їм допомагаєте у скрутну хвилину?

— А сьогодні ми ознайомимось із поетичними картинами природи, які створили Олександр Олесь і Максим Рильський.

I. Опрацювання вірша О. Олеся «Довго хмарами небо покрите було...»

1. Виразне читання вірша вчителем.

— Як ви думаєте, про яку пору року йдеться у вірші?

2. Читання вірша учнями вголос.

— Чому зрадів поет?

3. Робота над змістом.

— Як автор пише про зиму? Прочитайте про зміни у природі, які помітив поет.

— Що йому здавалося?

— Які почуття охопили поета? Чому він зрадів?

4. Виразне читання вірша.

II. Опрацювання вірша М. Рильського «Дівчина»

1. Читання вірша вчителем.

— Про яку дівчину пише автор? Як її звати?

2. Словникова робота.

1) Читання слів: перлисті зіткане, сяєво, ллється; пояснення лексичного значення.

2) Дібрати спільнокореневі слова: перлисті, зіткане, сяєво, ллється.

3. Читання вірша учням мовчки.

— Які картини природи змальовано у вірші?

4. Виразне читання вірша.

5. Робота над змістом.

— Як поет описує літо в образі красивої дівчини?

— Фарби яких кольорів потрібно взяти, щоб намалювати картину за цим віршем?

— Які почуття передано у вірші?

III. Загальний підсумок уроку

— Які особливості віршованого твору вам відомі?

— Що об’єднує вірші, які ми сьогодні читали?



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 1546 | Рейтинг: 0.0/0
Істинні та хибні висловлення
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики
Робота з природним матеріалом. Складання орнаменту у смужці
Фантастичні образи
Що можна робити з інформацією
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]