Книги в київській русі

Урок 10. Книги в київській русі

Матеріал до уроку: «Як жила книга за часів Київської Русі» (за О. Єфі-мовим).

Мета: продовжити знайомити учнів з історією створення книг, навчити дітей аналізувати думки твору, формувати уміння працювати з науково-популярними текстами; збагачувати словниковий запас; удосконалювати навички читання.

ХІД УРОКУ

I. Формування читацьких навичок

Читання складів на одному диханні.

Уж, ят, же, не внє, жі, зна, дру, зва, вдя, сна.

Після цього учні читають вірш з різною інтонацією (весело, запитально).

Учитель

 Дружба з книгою — це свято!

 Не було б її у нас,

 Ми не знали б так багато

Про новий і давній час!

— От і сьогодні наша люба читанка розкаже, як колись жила книга за часів Київської Русі.

II. Опрацювання твору «Як жила книга за часів Київської Русі»

1. Читання твору учителем.

Перевірка первинного сприймання.

— Що було записано в давній книзі?

— Що нового ви дізнались, а що вже було відомо?

2. Словникова робота.

1) Вправа на розширення поля читання.

Читання слів «Хвиля».

Діти спочатку читають повільно, потім швидко.

Пошана частоце

птицябагато син

книг сріблом світ

рікнагадатиханом

де засновано Батиєм

 спеціальні Ярослав

2) Хан — правитель кочового татарського війська.

3. Повторне читання твору учнями вголос.

Читання ланцюжком.

— Про що ви дізналися із славного літопису?

— Чому книги з бібліотеки Ярослава Мудрого не дійшли до нас?

4. Аналіз змісту твору.

— Що відбулось за часи князювання Ярослава Мудрого?

— З чого виготовлялись книги?

— Як їх оздоблювали?

— Кого мав на увазі літописець у виразі «начебто один хтось зорав землю, а другий посіяв»?

З чим автор порівнює книги?

5. А як про мудрість книг говорять прислів’я, ми дізнаємося, коли, йдучи за цифровими підказками, зможемо швидко їх прочитати.

• 5 привів 2 світ 3 книга 1 книга4 серцю.

• 7 сходів 4 теплий 6 для 2 для 1 книга 3 розуму 5 дощик.

• 3 життя1 книга 2 дзеркало.

6. Робота з ілюстрацією до тексту.

— Розгляньте малюнок. Яким словам тексту відповідає ця ілюстрація?

III. Підсумок уроку

— Що нового дізнались на уроці?

— Що найбільш сподобалось і зацікавило?

— Чи можна вважати це оповідання науково-популярним? Якщо так, то доведіть.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 2095 | Рейтинг: 0.0/0
Колір як засіб створення образу. Практична робота «В гостях у казкового персо...
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна гірлянда
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]