Дива природи. Редагування текстів

Урок10

Тема.  Дива природи. Редагування текстів

Мета. Вчити дітей бачити в тексті недоліки (повтори) і ви­правляти їх; розвивати увагу, мислення, мовлення, пам'ять; виховувати любов і бережне ставлення до природи.

Матеріали і обладнання. Малюнки: троянда, береза, за­єць; зошит з розвитку мовлення.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

            1) Відгадайте загадки.

      Біла кора, тоненькі віти,

            Що це? Відгадайте, діти. (Береза)

 

Влітку сіренький, а взимку біленький.

Довгі вуха має, швидко в лісі стрибає. (Заєць)

 

Стоїть, колихається,

Червоною головою величається.

Пишна, як панна,

З колючими шипами.   (Троянда)

 

            2) Прочитайте тему уроку і поясніть, чому березу, зайчика, троянду можна назвати дивами природи.

            Сьогодні ми будемо вчитися вдосконалювати тексти.

 

III. Основна частина уроку.

1. Робота в зошиті з розвитку мовлення.

Завдання 1. Якими словами можна замінити в тексті подані слова. Запишіть.

Троянда – вона, квітка.

Береза - вона, деревце.

Зайчик – він, тваринка, звірок.

Завдання 2. Впишіть у текст П. Вакулюка пропущені слова.

Цариця квітів

            Троянда - велике диво природи. Вона оспівана поетами різних часів і народів.

            Змінювалися епохи, смаки, а троянда завжди залишалася ца­рицею квітів.

            У давнину нею нагороджували доблесних воїнів. Титул короле­ви троянд присуджували переможицям конкурсу краси.

 

Фізкультхвилинка

                        Диво, диво навкруги.

                        Ти це диво бережи!

                        Трава низенька-низенька,

                        Дерева високі-високі,

                        Вітер дерева колише-гойдає,

                        То вправо, то вліво нахиляє.

                        Пташка високо літає,

                        Зайчик весело стрибає,

                        Тихо лис десь пробіжить,

                        Кабан під деревом сидить,

                        Десь в барлозі спить ведмідь.

                        Всіх звіряток ви любіть!

2. Самостійна робота учнів.

Завдання 3. Прочитайте тексти, подані в зошиті. Подумайте, які в їх структурі помилки. Відредагуйте. Запишіть.

Береза

            Береза - дуже красиве дерево. У неї білий стовбур, тоненькі, розкішні віти. З берези падають крилаті зернятка, з яких вирос­тають нові деревця. В затінку берези приємно відпочивати.

Соловейко

            Соловейко - найкращий співак. Співаючи, він сидить на кущі нерухомо. Взагалі ця пташка дуже рухлива. Гніздо своє вона мос­тить на землі або під захистом куща. Соловейка треба шукати серед чагарників у листяних лісах або біля озера чи річки.

3. Перевірка роботи. Двоє-троє учнів читають удосконалені тексти.

 

III. Підсумок уроку.

-          Чого вас навчив цей урок?

-          Пригадайте, ще якісь дива природи. Розкажіть про них.

-          Відгадайте загадки.

 

Цвіте синьо, лист зелений

Квітник прикрашає,

Хоч мороз усе побив -

Його не займає. (Барвінок)

 

Маю жовтий вусок,

Золотий колосок.

Буде з мене мука

Й паляниця м'яка.  (Пшениця)

 

Золоті клубочки

Обліпили квочку.   (Курчата)

 

Хоч сам ростом невеликий,

 Але гарно співає.  (Соловей)

 

- Як можна уникнути повторів одного й того ж слова?



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (21.09.2013)
Переглядів: 2768 | Рейтинг: 4.0/1
Народні традиції і здоров'я
Що можна робити з інформацією
В гостях у Ганнусі
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Елементарне поняття про декоративно-ужиткове мистецтво (ДУМ). Практична робот...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]