Брати наші менші. Робота з деформованими текстами

Урок 8

Тема.  Брати наші менші. Робота з деформованими текстами

Мета. Повторити знання про текст; вчити складати текст з речень, встановлювати послідовність частин тексту, до­бирати заголовок; розвивати увагу, пам'ять, мовлення, мислення; виховувати прагнення піклуватися про тварин.

Матеріали і обладнання. Малюнки тварин; записи голо­сів звірів, птахів; зошит з розвитку мовлення.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

1. Слухання запису голосів звірів, птахів.

Вчитель пропонує дітям спробувати впізнати голоси звірів, птахів.

 

2. Відгадування загадок.

Хоч мала сама на зріст,

Та великий має хвіст,

Як намисто оченята...

Хто це? Спробуй відгадати! (Білка)

 

В мене є великий хист,

Я співаю, як артист.

Спів мій радісний усюди

Дуже люблять слухать люди. (Соловей)

 

Хто на собі свою хату носить? (Равлик)

 

Хто над нами догори ногами? (Муха)

 

3. Зачитування теми уроку, яка записана на дошці.

- Чому тварин називають нашими меншими братами?

- Сьогодні ми будемо складати тексти, які «розсипалися» і їх частини помінялися місцями.

 

III. Основна частина уроку.

Робота в зошиті з розвитку мовлення.

Завдання 1. Пригадайте, що таке текст.

Завдання 2. Розташуйте речення у певній послідовності, щоб утворився текст. Пронумеруйте. Доберіть заголовок.

Дружба

  1. Ластівка зліпила гніздо для пташенят.
  2. Летів мимо стриж.
  3. Побачив гніздо і зайняв його.
  4. Ластівка не розгубилася.
  5. Вона покликала на допомогу інших ластівок.
  6. Разом вони вигнали стрижа з гнізда.

- Чого навчає нас це оповідання?

 

Фізкультхвилинка

                        Зайчик, зайчик, пострибай,

                        Свої лапки виставляй.

                        Почав заєць танцювати,

                        Малих діток забавляти.

                        Вийшли діти у лісок,

                        Заглянули за дубок.

                        Побачили зайчика,

                        Поманили пальчиком.

                        Разом з зайчиком скоріше

                        Потанцюєм веселіше.

Завдання 3. Пригадайте, з яких частин складається текст.

(Зачин, основна частина, кінцівка).

Завдання 4. Встановіть послідовність частин оповідання В. Осєєвої.

  1. Великого чорного собаку звали Жук.
  2. Коля й Ваня підібрали Жука на вулиці. У нього була пере­
    бита лапка.
  3. Хлопчики разом доглядали його. Лапка у собаки зрослася.
  4. Жук залишився вірним другом хлоп'ят.

- Поясніть, де в цьому тексті зачин, основна частина, кінцівка.

- Яка головна думка тексту?

- Доберіть заголовок до цього оповідання.

 

IV. Підсумок уроку.

- Чого ви навчилися на уроці?

- Як треба ставитися до «братів наглих менших»? Чому?

 

V. Домашнє завдання.

Підберіть і запишіть три загадки про тварин



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (21.09.2013)
Переглядів: 2686 | Рейтинг: 0.0/0
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Хай буде сад. Складання і записування підписів під серією малюнків, що можут...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 11
Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома?
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]