💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передають дії, виконувані на уроці образотворчого мистецтва

Урок 5

Тема.  На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передають дії, виконувані на уроці образотворчого мистецтва. Поширення речень

Мета. Вчити складати речення, що передають дії, вико­нувані на уроці образотворчого мистецтва; розвивати мов­лення, збагачувати лексичний словник; формувати праг­нення пізнавати шкільне життя.

Матеріали і обладнання. Фотографії з життя класу; зо­шит з розвитку мовлення.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів.

1. Робота в зошиті.

Завдання 1. Відгадайте загадку, подану в зошиті. Скажіть, про що ми сьогодні будемо говорити.

Дає здоров'я спорт.

Вагу - солодкий торт.

 Мед - працьовиті бджоли.

Знання глибокі - школа.

- Назвіть дії, які виконують у школі діти.

- Чи можна всі ці дії виконати на одному уроці?

Завдання 2. Виконайте арифметичні дії. Відгадайте і запишіть назви шкільних предметів.

Мак - к + тема + тин - н + ка = математика.

Муха - ха + зи + каша - ша = музика.

Молоко - ло - ко + вата — та = мова.

Завдання 3. Які ще назви шкільних предметів ви знаєте? За­пишіть.

2. Слухання віршів.

- До яких навчальних предметів підходять ці вірші?

- На яких уроках ви вивчаєте те, що описано у віршах?

Роботяща Люба

                                                           Клаптик ситцю я покраю,

                                                           Хусточок з нього нашию,

                                                           Помережу їх по краю,

                                                           Пов'яжу лялькам на шию.

                                                                                              (В. Плахотников)

Чого сонце червоне

                                               І чого таке сонце червоне,

                                               І не втомлюється, й не холоне?

                                               А того, що вмивається в морі

                                               Ще тоді, коли світяться зорі.

                                               Витирається білим туманом,

                                               Щоб завжди бути чистим, рум'яним.

                                               Я вмиватимусь також у морі

                                               Ще тоді, коли світяться зорі.

                                               Рушником натиратиму тіло,

                                               Щоб, як сонце, воно червоніло.

                                                                                              (В. Швець)

Дубочки

                                               Проти сонця на горбочку

                                               Випинаються дубочки:

                                               Свіжий вітер повіва: «Раз-два! Раз-два!»

                                               Так щоранку всі дубочки

                                               Роблять вправи на горбочку –

                                               І тому вони гінкі,

                                                І тому вони стрункі.

                                                                                              (Г. Демченко)

                                               Розведу я фарби,

                                               Намалюю свято.

                                               Сонячно і гарно.

                                               Прапорів багато!

                                                                                              (І. Жиленко)

                                               Мова наша, мова –

                                               Мова кольорова,

                                               В ній гроза травнева

                                               Й тиша вечорова.

                                                                                              (Д. Білоус)

III. Визначення завдань уроку.

1. Робота за змістом фотографій класу. Складання коротких висловлювань. Поділ класу на групи.

Вчитель ділить клас на групи. Кожна група отримує пронуме­ровану картку. Далі вчитель пропонує вибрати фотографію, що співпадає з номером картки.

2. Самостійна робота груп.

Кожна група повинна пригадати, на якому уроці зроблено фо­тографію, і розповісти, чим займалися учні на цьому уроці.

3. Розповіді за змістом фотографій (один учень від групи).

Фізкультхвилинка.

«Збираємо гриби»

Ми йдемо до лісу. (Крокують). У руках о-о-о-такий кошик. (Розводять руки в сторони, показуючи розмір кошика). Над го­ловою шумлять о-о-о-такі дерева. (Стають навшпиньки, підні­мають руки вгору, потягуються). Між деревами стрибає сірий зайчик ось так. (Стрибають). Ось побачили грибочок. Зірвемо його. (Присідають). Покладемо в кошик, і - далі. (Крокують). А он ще грибок. Зірвімо і його. (Присідають). Ой, ми заблукали! Погукаймо друзів: «Ау!» У нас по-о-о-вний кошик грибів. (Пока­зують руками розмір кошика).

Погуляли, відпочили. Час повертатися на урок.

4. Поширення речень словами — назвами дій.

Учні слухають речення, поширюють їх назвами дій.

1) На уроці української мови ми ... вправу 17, а потім ....

2) Олег швидко ... правило і ... його.

3) На уроці трудового навчання ми ..., ..., ... .

Задачу треба ..., ..., ... .

5. Бесіда про урок образотворчого мистецтва.

Учні слухають вірш і розказують, про який урок йтиметься далі.

                                               - Намалюю пісню.

                                               - А покажеш, як?

                                               - Бачиш радіо навкруг,
                                               а у центрі - пісня.
                                               Так.

                                               - Намалюю тата.

                                               - А покажеш, як?

                                               - Ось газета величезна,
                                               А під нею тато.

                                               Так.

                                               - Намалюю маму.

                                               - А покажеш, як?

                                               Дуже холодно навкруг.
                                               А у центрі - сонце.
                                               Так.

                                               - Намалюю щастя.

                                               - Як?

                                               - Всі здорові. Хліба вдосталь - кожному.
                                               Ось так.

                                                                               (Я. Петерс)

- Назвіть якнайбільше дій, які ви виконуєте на цьому уроці.

 

6. Робота в зошиті.

Завдання 4. Розгляньте малюнок. Який урок зображено на ньому?

            Розкажіть повними реченнями, що роблять учні на малюнку. (Троє-четверо учнів розповідають).

Вчитель слідкує, щоб кожен учень сказав два-три пов'язані за змістом речення.

            - Пригадайте наш останній урок образотворчого мистецтва. Що ми робили на уроці? Назвіть тільки дії.

(Учні називають дії, а вчитель записує на дошці).

7. Самостійна робота.

Завдання 5. Складіть і запишіть три речення про те, що ви робили на уроці образотворчого мистецтва.

8. Перевірка роботи.

Завдання 6. Перечитайте. Виправте помилки.

Двоє-троє учнів читають речення, інші аналізують їх.

9. Робота в парах.

Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради один одному.

V. Підсумок уроку.

            - Які слова - назви предметів, назви ознак чи назви дій ми сьо­годні найчастіше вживали, говорячи про шкільні предмети?

            - Ви помітили, як багато слів - назв дій ми сьогодні називали. Наша мова - як море. І я хочу закінчити наш урок словами про українську мову:

            «Мово рідна! Ти нескінченна, могутня, глибока.

            В тобі мудрість віків і пам'ять тисячоліть, і зойк матерів у годину лиху...

            В тобі, мово, неосяжна душа народу - його щирість, радощі і печалі, його труд і піт, і кров, і сміх, і безсмертя його...»

                                                                                                          (За С. Плачиндою)

            - Тож, вчимося рідної мови кожної хвилини.

VI. Домашнє завдання.

            - Намалюйте букет квітів. Складіть про нього два-три речення.



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (21.09.2013)
Переглядів: 2963 | Рейтинг: 0.0/0
Властивості паперу. робота з папером
Школа ввічливості. Гостини
Інформація. Як людина сприймає інформацію. Робота в графічному редакторі Pain...
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]