Друзі природи. Робота над деформованим текстом, добір заголовка до нього

Урок 2

Тема: Друзі природи. Робота над деформованим текстом, добір заголовка до нього

Мета: вчити учнів редагувати текст: послідовно розташовувати речення, абзаци; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас; виховувати бажання берегти й охороняти все живе і корисне в навколишньому світі.

Обладнання: таблиця №7 (Будна Н.О., Головко З.Л., Рябова С.І. Українська мова в таблицях. Розвиток зв’язного мовлення. 2 клас – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2006.), ілюстрації з зображеннями білочки, дуба, сосни, ялини.

Хід Уроку

1. Організація класу

2. Психологічний настрій учнів на урок

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Відгадування загадки.

 – Впізнайте тварину, відгадавши загадку.

Хвіст трубою, спритні ніжки –

Плиг із гілки на сучок!

Носить все вона горішки

В золотий свій "сундучок”.

В неї й очі, мов горішки,

Кожушинка хутряна,

Гострі вушка, наче ріжки, -

В дуплі живе вона. /Білочка/

– Які ознаки білочки розкриті в загадці?

– Що відрізняє білочку від інших лісових мешканців?

–Якого кольору шубка в білки?

– Який хвіст? Очі? (як намистинки.) Носик? Вушка? (чорні китички.) Лапки? (коротенькі, чіпкі.)

3.2. Для вас, "чомучки”

Чи знаєте ви, що...

Коли білка стрибає з дерева на дерево, то їй допомагає довгий пухнастий хвіст. Він служить й кермом і парашутом, підтримує її у повітрі. Взимку білка накривається хвостом, як ковдрою.

4. Оголошення теми та очікуваних результатів

5. Робота з таблицею

 Розгляньте уважно таблицю.

Дайте відповіді на питання

- Кого ви бачите на передньому плані?

- Куди відправились хлопчики?

- Хто подорожував з дітьми?

- Кого знайшли друзі?

- Що зробили хлопчики з тваринкою?

5.1. "Віконечко в природу”

5.1.1. Відгадування загадки

Навесні веселить,

Влітку холодить,

Восени годує,

А взимку гріє? /Ліс/

5.1.2. Робота в групах

- Чи згідні ви з твердженням: "Ліс – могутнє джерело кисню”?

5.1.3. Презентація групової роботи

5.2. Робота з таблицею (продовження).

- Які дерева зображено на задньому плані?

- У якому лісі можуть рости ці дерева?

5.3. Слово "Інформаційному центру”

5.3.1. Відгадування загадки

Живе один батько і тисячі синів має;

Всім шапки справляє, а собі не має. /Дуб/

5.3.2. Довідковий матеріал

Дуби мають екологічне значення. Вони добре очищають повітря – це постійно діючий фільтр. Крім цього, ці дерева є справжніми богатирями за твердістю й міцністю деревини, яку використовують у будівництві, суднобудуванні. Велике значення мають листя і кора дуба: з них виготовляють ліки.

5.3.3. Відгадування загадки

У святковому залі стоїть, як картинка, весела, зелена красуня. /Ялинка/

5.3.4. Сосни, ялини та інші хвойні дерева з’явилися більше, ніж 300 млн. років тому. Всі вони ховають своє насіння у шишках. Тримається хвоя на дереві 2 - 5 років.

6. Робота з таблицею (продовження).

6.1. Розташуванняречень у певній послідовності, щоб вийшов текст.

-Які слова використано в тексті, щоб уникнути повторення слів "Василько”, "Петрик”?

6.2.  Орфографічна підготовка:

собачка Дружок, його, на дерево, теплий, Петрик, Василько, білченя...

6.3.  Підбір заголовка.

 Із поданих заголовків виберіть найбільш вдалий.

Порятунок

Друзі природи

Допомога

Білченя

Подорож до лісу

7. Самостійна робота учнів. Робота над деформованим текстом, добір заголовка.

8. Зразок тексту

Друзі природи

Був теплий сонячний ранок.

Василько і Петрик пішли в ліс. З хлопцями був собачка Дружок. Біля ялинки діти знайшли мале білченя. Василько взяв його і посадив на дерево.

Друзі гарно провели час.

9. Підсумок

– Яка була тема уроку?

– Які завдання ми виконували?

– Чи впорались ми зі всіма завданнями?

– Що можна було б змінити на краще в сьогоднішньому занятті?

9.1. На землі все треба берегти:

І птаха, й звіра, і оту травинку.

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо, врешті, ти – лише її частинка.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 3094 | Рейтинг: 0.0/0
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
Складання записки, адресованої батькам (друзям)
Робота з природним матеріалом. Аплікація із рослинних форм. Сюжетна аплікація...
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]