|
Урок 4 Тема: Складові частини комп’ютера. Призначення окремих блоків комп’ютера (клавіатура, миша, монітор, системний блок, принтер). Програма "Лісова галявина”Мета: 1. Ознайомлення учнів з складовими частинами комп’ютера. 2. Відпрацювання практичних навичок роботи на комп’ютері. 3. Формування навичок роботи з мишею, зокрема знайомство з операцією "перетягни й кинь”. 4. Розвиток просторової уяви, пам’яті, логічного мислення, спостережливості. 5. Виховання культури навчальної праці при роботі з комп’ютером. Обладнання: Картки "Правила техніки безпеки”, роздатковий матеріал "Складові комп’ютера”, таблиця "Ельзиків комп’ютер”. Хід уроку І. Організація класу Ось прийшли ми знов у клас, Де чекає комп’ютер нас. Правила ми пригадаєм Щось новеньке ми пізнаєм. Нумо сіли всі рівненько І працюємо дружненько. ІІ. Повторення правил техніки безпеки. Правил безпеки дотримуйся, друже, Тоді з комп’ютером будеш у дружбі! Робота в парах. Розкажіть, які ви знаєте правила безпечної роботи в комп’ютерному класі. (Учні користуються картками "Правила техніки безпеки”). ІІІ. Актуалізація опорних знань. 1) Гра "Мікрофон” На минулих уроках ми з Ельзиком побували на екскурсії. Так давайте пригадаємо, де на нашій планеті використовується комп’ютер? 2) Мозковий штурм. Що таке комп’ютер? ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Сьогодні на урок до нас завітали наші друзі Мудрунчик з Ельзіком. Вони хочуть дізнатися з чого ж складається комп’ютер. То ж прочитайте тему і завдання уроку (запис на дошці). Завдання уроку: • Ознайомитися з складовими частинами комп’ютера. • Вивчити призначення окремих блоків. • Вчитися працювати за комп’ютером. • Навчитися «переносити» предмети за допомогою миші. V. Вивчення нового матеріалу. 1) Робота з підручником (ст.10) Опрацювання статті "З чого складається комп’ютер”. 2)Відшукування абзаців тексту до певних малюнків. 3) Робота в групах. Завдання: відібрати з даних карток ті, які є складовими частинами комп’ютера. Фізкультхвилинка. VІ. Практична робота. Перша група працює з комп’ютером. (Друга група малює його складові.) 1) Ввімкнення комп’ютера. 2) Робота з програмою "На галявині”. Сьогодні допоможемо гномам зібрати у лівий кошик – гриби, а у правий – ягоди. Для цього: 1. Підведи вказівник миші до гриба або ягідки (зверніть увагу на зміну вказівника). 2. Натисни ліву кнопку вказівним пальцем і не відпускай її. 3. Не відпускаючи кнопку миші, пересувай мишу по килимку – перетягни грибок або ягідкуу відповідний кошик. 4. Тепер відпусти кнопку миші – грибок або ягідка опиниться у кошику. Клавіша "пропуск” використовується щоб розпочати програму, а також, щоб перервати гру та розпочати її спочатку. 3) Вправи для очей. VІІ. Логічна сторінка "Для розумників і розумниць”. 1) Робота з таблицею «Комп’ютер Ельзика». Чи правильно склав Ельзик комп’ютер? 2) Робота в групах (Підручник, ст.11) 3) Встанови логічну послідовність і продовж ряд: 1, 3, 5, …, …, …. 40, 35, 30, …, …, …. VІІІ. Підсумок уроку.. Про що нове дізналися на уроці? Що найбільше зацікавило? | |
|
| |
| Переглядів: 1517 | |
| Робочий рядок, його складові частини. Письмо коротких та довгих похилих ліній... |
| Чому буває літо, осінь, зима, весна |
| Тема. Казки народів світу. Урок позакласного читання |
| Вирази зі змінною. Позначення змінної буквою. Розв'язування і порівняння ... |
| Додавання виду 38 + 52. Задачі на зустрічний рух |
| Всього коментарів: 0 | |