💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Приголосні мають різний характер

Тема: Приголосні мають різний характер

Цілі: навчальна: повторити знання з української мови про тверді і м'які приголосні; формувати вміння працювати з програмами підтримки інших предметів; розвивальна: розвивати мовленнєві навички, активізувати пізнавальну діяльність учнів; розвивати творчі здібності; виховна: виховувати культуру мовлення, свідоме ставлення до справи, увагу.

Тип уроку: інтегрований урок інформатики та української мови.

Програмне забезпечення: програма «Збери прислів'я».

Вимоги до учнів: пам'ятати вивчене на уроках української мови про приголосні; вміти працювати у програмі підтримки української мови.

Хід Уроку

I. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань

Запишіть нове слово, яке містить усі букви наведеного:

 1) АВРАЛ; 2) ОТАРА; 3) МОРОКА.

III. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Продовжуємо поєднувати знання з української мови та інформатики. Сьогодні ми повторимо приголосні і знову будемо працювати з програмою «Збери прислів’я». Тема нашого уроку — «Приголосні мають різний характер».

IV. СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Робота за підручником

Учні читають § 31 ланцюжком. Відповідають на запитання:

 1. Що ви пам’ятаєте про приголосні з української мови?

 2. Якими вони бувають?

V. Застосування набутих знань

Завдання за підручником

§ 31, запитання і завдання: № 1, 2.

Додаткові завдання

1. Простежте за рухом миші та знайдіть слово.

2.У словах корова, віл, кінь, цвіркун, кіт, пташка спочатку знайдіть приголосні звуки в такому порядку: тверді, м’які, глухі, дзвінкі.

VI. Фізкультхвилинка

 Хто здоровим хоче буть,

 Про зарядку не забудь!

 Руки вгору, руки вниз,

 На сусіда подивись,

 Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки.

 Дерева високі-високі,

 Травичка низенька-низенька,

 Вітер дерева колише, гойдає, то вниз пригинає.

 Птахи з дерев летять, відлітають,

 А учні тихенько на місця сідають.

VII. Формування вмінь

Повторення правил роботи за комп'ютером

1. Віршик та правила поведінки за комп’ютером.

2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

Робота за комп'ютером

§ 31, працюємо за комп’ютером.

Релаксація

VIII. Підбиття підсумківуроку

Фронтальне опитування

 1. Чи цікавий був урок?

 2. Що найбільше сподобалося на уроці?

 3. На які групи діляться приголосні звуки?

 4. За допомогою чого утворюються приголосні звуки?

 5. Як можна розпізнати глухі й дзвінкі приголосні звуки?

 6. Звук [р] дзвінкий чи глухий?

IX. Домашнє завдання

 1. Завдання за підручником: § 31, для кмітливих: № 3.

 2. Додаткове завдання

Підготуйте розповідь про країну, мову якої ви вивчаєте.

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 1096 | Рейтинг: 0.0/0
З чого все почалося
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 17
Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
Декларація прав дитини. Основний Закон держави. Обов'язки батьків та діте...
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]