Конструювання із сірникових коробок. Човник

Урок 27

Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник

Мета: навчити використовувати готові форми для виготовлення човника; вчити конструювати та моделювати; розвивати технічне мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес, любов до праці.

Обладнання: демонстраційний матеріал — ілюстрації із зображенням різних видів транспорту, зразки виробів човника із сірникових коробок; для індивідуального користування — сірникові коробки, кольоровий папір, ножиці, олівець, клей, пластилін; роздатковий матеріал; посібник І. М. Веремійчика «Трудове навчання».

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ . Актуалізація опорних знань

— З яким матеріалом ми працювали на минулому уроці?

— Що ми виготовляли?

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні на уроці ми навчимося виготовляти човник із сірникових коробок.

ІV. Робота над темою уроку

Учитель розвішує на дошці рисунки різних видів транспорту.

Діти називають їх.

— Скажіть, як одним словом можна назвати ці рисунки? (Транспорт)

— Відгадайте кросворд «Транспорт». (Рис. 45, 46)

1. Їздить тільки по рейках та за допомогою електрики. (Трамвай)

2. Поїзд під землею. (Метро)

3. Возить містом, в інші міста на далеку відстань. (Автобус)

4. На них спускаємось взимку з гори. (Санчата)

5. Він має два або три колеса. (Велосипед)

6. Водний вид транспорту у морі або океані. (Пароплав)

7. По річці пливе… (човен).

8. Він не поїде без електрики, та ще й без «вусиків». (Тролейбус)

9. На цьому транспорті ви можете з вітерцем проїхатися. (Таксі)

— Назвіть водні види транспорту. (Пароплав, теплохід, човен, яхта, баржа, байдарка)

— Де можна пересуватися на цьому транспорті? (Річкою, морем, озером, океаном)

— Послухайте віршик.

Відгадайте-но спочатку

Ось таку мою загадку:

«В нього рук і ніг немає,

А до себе всіх приймає.

Сам на животі повзе,

На собі усіх везе.

Любить річку, море, повінь».

Здогадайтесь, що це? (Човен)

1 - й у ч е н ь

Та човни бувають різні:

Дерев’яні та залізні,

Рятувальні і дозорні,

І вітрильні, і моторні.

2 - й у ч е н ь

І рибальські веслові,

І підводні бойові…

А ми зараз з вами, діти,

Будем човники робити.

V. Аналіз зразка виробу

Учитель демонструє модель човника із сірникових коробок.

— З яких частин складається модель човника? (Палуба, корма, кабіна)

— З якого матеріалу виготовлений човник? (Із сірникових коробок, кольорового паперу)

VІ. Інструктаж

Модель човника із сірникових коробок виготовляється у такій послідовності (Посібник, С. 69, № 67).

1. Візьміть три сірникові коробки.

2. Склейте спочатку дві коробки, зверху наклейте ще одну коробку.

3. Обклейте їхній верх кольоровим папером.

4. Виріжте конусну частину човника: дно сірникової коробки обріжте ножицями, обклейте бічними смужками.

5. Виріжте та склейте трубу.

6. Наклейте віконця у каюті (Посібник, С. 69, г).

(Учитель нагадує правила користування ножицями та клеєм.)

VІІ . Практична робота

Учні виготовляють модель човника у визначеній послідовності. Учитель допомагає.

Фізкультхвилинка

Сіли всі ми у літак —

Він кружляв у повітрі так.

Кермо машини я держу,

З велосипедом теж дружу!

В човні весла я тримаю,

З води з ними виринаю.

Учні продовжують роботу, допомагають один одному.

VІІ . Підсумок уроку

Учитель перевіряє вироби-човники, відбирає найкращі для виставки. Оцінює роботи учнів.

ІХ. Прибирання робочих місць

— На наступний урок ви повинні принести нитки (вишивальні та швейні), голку, ножиці.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (21.09.2013)
Переглядів: 4991 | Рейтинг: 0.0/0
Осінь. Рослини восени. Охорона здоров'я восени
Гори України
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Як росте і розвивається людина. Практична робота «Визначення росту і маси тіл...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]