💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Повторення вивченого. Розв’язання складеної задачі на три дії за поданим планом

Урок 105

Тема. Повторення вивченого. Розв’язання складеної задачі на три дії за поданим планом

Мета: вправляти учнів у застосуванні знань таблиць, арифметичних дій під час обчислень; формувати вміння розв’язувати задачі на три дії.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця усних обчислень, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Перевірка домашнього завдання.

Один учень зачитує відповіді прикладів з дужками із № 787.

Другий учень зачитує відповіді прикладів без дужок із № 787.

II. Узагальнення знань учнів

1 варіант

1. Обчислити.

24 : 3 + 13

27 : 3 + 54

3 · 2 + 6

8 : 3 + 7

6 : 3 + 51

21 : 3 + 7

2. Порівняти вирази.

21 : 3 __14 : 2

6 · 2 __ 3 · 4

5 · 3 __ 2 · 7

18 : 2 __ 18 : 3

3. Розв’язати задачу.

Стрічку розрізали на 2 частини, по 8 м у кожній, і ще залишилося 5 м.

Якої довжини була стрічка?

2 варіант

1. Обчислити.

8 : 2 + 45

2 · 8 – 7 + 12

3 · 3 – 6

3 · 9 – 7 + 8

14 : 2 – 2

3 · 6 + 2

2. Порівняти вирази.

2 · 7 __ 11 – 2

3 · 3 __ 12 – 2

3 · 5 __ 20 – 4

6 : 2 __ 6 : 3

3. Розв’язати задачу.

У 3 квочок по 9 курчат, а в 2 качок по 8 каченят. Скільки дітей у квочок і у качок разом?

III. Розвиток математичних умінь

1. Усні обчислення

1) Виконання завдання № 789.

2) Виконання завдання № 790.

2. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 791.

Діти складають задачу за даними, поданими в таблиці.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Про що дізнаємося потім?

— Яку дію треба виконати?

— Чи можемо відповісти на головне запитання задачі?

— Яку дію треба виконати?

Діти доходять висновку, що ця задача на три дії.

Після аналізу записують задачу в зошитах і розв’язують.

2) Виконання задачі № 788 (самостійно).

3) Перевірка роботи.

4) Самостійна робота.

1 варіант розв’язує задачу № 793;

2 варіант розв’язує задачу № 794.

5) Перевірка роботи.

3. Розв’язання прикладів № 792 (з коментуванням)

4. Гра «Мовчанка»

Діти працюють з сигнальними картками.

5. На дошці були записані приклади. Дівчинка була черговою і позатирала знаки дій. Допоможіть відновити приклади.

76 _ 4 _ 7 = 73

38 _ 5 _ 6 = 39

89 _ 3 _ 6 = 92

98 _ 9 _ 2 = 87

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 132 № 795, № 796.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 3320 | Рейтинг: 0.0/0
Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати людину
Природні та рукотворні об'єкти (тіла)
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Виготовлення ялинкових і різдвяних іграшок та прикрас
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]