💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Аналіз результатів контрольної роботи. Дія множення, знак множення. Заміна прикладів на додавання прикладами на множення

Урок 78

Тема. Аналіз результатів контрольної роботи. Дія множення, знак множення. Заміна прикладів на додавання прикладами на множення та прикладів на множення прикладами на додавання

Мета: ознайомити з арифметичною дією — множенням; вправляти учнів у складанні прикладів на множення з прикладів на додавання і навпаки.

Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

II. Аналіз помилок та виконання відповідних завдань

1. Аналіз типових помилок

2. Розв’язання завдань, аналогічних тим, у яких були допущені помилки

3. Завдання для учнів, які виконали роботу без помилок

1) Обчислити.

23 + 41

52 + 8

58 + 28

64 – 12

70 – 3

70 – 44

34 + 51

91 – 75

2) Порівняти.

34 + 21 __ 16 + 33

56 – 18 __ 49 – 3

92 – 61 __ 11 + 30

4. Фізкультхвилинка

III. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи

1) Знайти суму чисел.

2 + 2 + 2 + 2

4 + 4 + 4 + 4 + 4

2. Пояснення нового матеріалу

На дошці — таблиці з малюнками.

— Скільки всього цукерок?

— Скільки всього груш?

На дошці робиться запис:

2 + 2 + 2 + 2 = 8

2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 10

— Який приклад ми запишемо, якщо буде 6 пар цукерок; 7 пар груш?

— Повернемося до першого прикладу. У цій сумі 4 доданки, кожний з них дорівнює 2.

Додавання однакових доданків називається множенням.

Суму однакових доданків записують так:

2 + 2 + 2 + 2 = 8

2 · 4 = 8

У цьому прикладі перше число (число 2) є тим, що в сумі було б доданком, а друге число (число 4) показує, скільки разів перше число (2) взято доданком. Крапка між числами — це знак множення.

3. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 583.

2) Виконання завдання № 584.

Перший стовпчик виконують з коментуванням, а наступні — самостійно.

3) Перевірка роботи.

4) Виконання завдання № 585 (ланцюжком).

5) Виконання завдання № 586 (у парах).

6) Перевірка роботи

IV. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язання задачі № 588

Діти після аналізу розв’язують задачу самостійно. Вчитель надає допомогу слабкішим дітям.

2. Перевірка роботи

3. Усні обчислення

1) Виконання завдання № 587.

2) Гра «Завантаж ящики у машини».

20 – 6 11 + 16 56 – 25 12 + 19 87 – 50

34 – 7 44 – 30 72 – 41 66 – 52

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

С. 101 № 589, № 590.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 2409 | Рейтинг: 0.0/0
Додавання й віднімання чисел у межах 10. Поняття вартість монет. Складання й ...
Комбінована аплікація
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі
Леся Українка «Вишеньки», «На зеленому горбочку». Олександр Олесь «Серед крас...
Як росте і розвивається людина. Практична робота «Визначення росту і маси тіл...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]