💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Усне віднімання виду 40 – 8. Вправи та задачі на закріплення прийому віднімання

Урок 69

Тема. Усне віднімання виду 40 – 8. Вправи та задачі на закріплення прийому віднімання

Мета: ознайомити учнів з прийомом віднімання одноцифрового числа від круглого двоцифрового; розвивати вміння виконувати віднімання за допомогою числової шкали.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці усних обчислень, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Із завдання № 520 учні зачитують приклади з відповіддю, меншою за 40.

2) Назвати відстань між звірятами із задачі № 519.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

37 + 3

45 + 8

34 + 26

15 + 55

49 + 1

58 – 36

19 + 19

66 + 20

Картка 2

Обчислити.

76 + 24

14 + 56

22 + 28

44 + 36

56 + 14

67 + 23

67 – 48

92 – 41

3. Усні обчислення

1) Гра «Телефон».

Обчисли приклади, і ти дізнаєшся, від якого телефону слухавка.

77 – 29 48 – 23 46 + 34 16 + 47 56 + 39

80 63 48

25 95

2) Виконання завдання № 521.

3) Допоможи Котику відновити приклади.

– 43 = 38

– 38 = 52

– 12 =36

– 53 = 39

– 14 = 26

– 50 = 40

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

Назвати, скільки десятків у кожному числі.

2. Пояснення нового матеріалу

— Нам потрібно обчислити приклад 60 – 7.

60 — це 6 десятків. Візьмемо від 6 дес. 1 десяток і віднімемо від нього 7 одиниць; 10 – 7 = 3. Додамо до 5 дес. 3 од, буде 53.

Отже:

60 – 7 = 53

10 – 7 = 3

50 + 3 = 53

2. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 523.

2) Виконання завдання № 522.

3) Виконання завдання № 524 (з коментуванням).

4) Виконання завдань № 525, № 526 (усно).

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язування задачі № 527

Діти розглядають малюнок до задачі, аналізують її, розв’язують самостійно.

2. Перевірка роботи

3. Завдання для допитливих

Розставити у порожніх клітинках відповідні знаки у певній логічній послідовності.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 92 № 528, № 529.
Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1890 | Рейтинг: 0.0/0
Правила поведінки за столом
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Весняні свята. Великдень
Безпека на відпочинку. Практична робота: моделювання правильних і неправильни...
«Вовк і кіт» (латинська народна казка). «Що ти знаєш і що вмієш?»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]