💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел до прикладів виду 79 – 40, 79 – 4. Знаходження остачі (здачі)

Урок 53

Тема. Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел до прикладів виду 79 – 40, 79 – 4. Знаходження остачі (здачі) в задачах на купівлю товару

Мета: розглянути особливі випадки віднімання без переходу через десяток; вправляти учнів у знаходженні остачі при купівлі товарів, у знаходженні невідомого компонента.

Обладнання: таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, схеми задач, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) На дошці — приклад.

22 + 43 + = 87

Записати невідоме число.

2) Один учень називає відповіді прикладів на додавання № 399.

3) Другий учень називає відповіді прикладів на віднімання № 399.

2. Картки для індивідуальної роботи

Картка 1

Розв’язати задачу.

До свята мама купила 35 цукерок. З’їли 12 цукерок. На скільки більше цукерок залишилося, ніж з’їли?

Картка 2

Розв’язати задачу.

У трьох бочках засолили 90 кг капусти. В одній бочці було 30 кг, в другій 20 кг. Скільки кілограмів капусти було у третій бочці?

Картка 3

Розв’язати задачу.

У садку зібрали 100 мішків яблук. З них 40 мішків відклали на сушку, 50 мішків відправили у місто, а решту відправили до школи-інтернату.

Скільки мішків яблук відправили до школи-інтернату?

3. Усні обчислення

1) Гра «З якого дерева яблука?»

90 – 50 9 + 9 10 + 22 25 – 5 35 – 15

14 + 6 48 – 8 12 + 6 48 – 16 20 – 2

25 18 32 40

2) Заповнити таблицю.

а 13 7 21 44 90 55 62 8 10

а + 5

II. Робота над новим матеріалом

1. Виконання завдання № 400

Пояснити розв’язання прикладів.

Діти працюють у парах. Потім один учень за бажанням виходить до дошки і пояснює розв’язання прикладів

79 – 40 = 39

У від’ємнику одиниць немає, тому треба відняти лише десятки.

70 – 40 = 30

Потім додамо 9 одиниць.

30 + 9 = 39

Розв’яжемо приклад.

79 – 4

У від’ємнику немає десятків, тому віднімемо лише одиниці.

9 – 4 = 5.

Потім до десятків додамо одиниці.

70 + 5 = 75

2. Первинне закріплення

Виконання завдання № 401.

3. Самостійна робота

Сильніші учні розв’язують приклади.

Слабкіші учні працюють разом з учителем і розв’язують пропоновані приклади з коментуванням.

Решта дітей виконують завдання № 402.

3. Перевірка роботи

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) На основі матеріалу завдання № 403 діти складають задачі.

Робота проводиться в групах.

Потім кожна група презентує свою роботу. Вчитель націлює дітей на те, щоб задачі складали складні.

2) Розв’язання задачі.

У мами було 55 гривень. Вона купила 1 кг яблук за 5 грн і 1 кг ковбаси за 30 грн. Скільки грошей залишилося у мами?

Діти складають скорочений запис задачі за допомогою вчителя.

Було — 55 грн.

Витратила — 5 грн і 20 грн.

Залишилося — ? грн.

— Чи можемо відразу відповісти на головне запитання задачі?

— Чому?

— Що знайдемо спочатку?

— Якою дією?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне запитання задачі?

Після аналізу задачі діти самостійно розв’язують задачу.

2. Виконання завдання № 405

— До нас у гості завітав Зайчик і приніс нам приклади. Вставте, будь ласка, в порожній квадратик необхідне число.

– 22 = 64 + 13 = 45 30 + = 70

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 74 № 406, № 407.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 2251 | Рейтинг: 0.0/0
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Жабка
Правила поведінки у громадських місцях
Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені
Вітальна листівка до Дня перемоги
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]