💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Додавання й віднімання чисел у межах 10. Поняття вартість монет. Складання й розв’язання задач на збільшення та зменшення числа

Урок 6

Тема. Додавання й віднімання чисел у межах 10. Поняття вартість монет. Складання й розв’язання задач на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Творча робота над задачею

Мета: вправляти учнів у застосуванні знань таблиць додавання й віднімання для розв’язання прикладів на дві дії; закріплювати поняття вартість монет; вчити учнів складати задачі за числовими даними.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, схеми задач.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Математичний диктант

• До 7 додати 3;

• від 10 відняти 6;

• 5 збільшити на 4;

• різниця чисел 9 і 3;

• доданок 6, доданок 2, знайти суму;

• 7 зменшити на 4.

Робота з картками.

Картка 1

2 + 5 – 4 =

10 – 7 + 2 =

6 + 3 + 1 =

8 – 3 – 2 =

9 – 8 + 4 =

6 – 5 + 7 =

Картка 2

7 + * = 9

9 – * = 6

* – 4 = 2

10 – * = 4

* + 5 = 5

* – 3 = 6

Картка 3

6 + 2 =

2 + 8 =

7 – 4 =

9 – 7 =

4 – 3 =

7 + 3 =

Перевірка роботи

Діти по черзі називають відповіді.

Прочитати приклади різними способами.

10 – 5=

3 + 5 =

2. Перевірка роботи

3. Виконання завдання № 47

• Додати до 10.

10 1 9 7 5 2

• Збільшити на 5.

3 5 4 2 1 0 8

4. Виконання завдання № 43

Діти уважно роздивляються монети. Говорять, якими монетами можна набрати 10 копійок.

II. К аліграфічна хвилинка

Накреслити фігури, як на малюнку. Продовжити рядки фігур.

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Задачі з логічним навантаженням.

• У трьох дівчаток по дві кульки: в однієї — синя та червона, у другої — червона та зелена, у третьої — жовта та синя. Скільки різних за кольором кульок у цих дівчат?

• Лікар Айболить дав хворому бегемоту 8 таблеток, щоб той приймав їх по 2 на день. Через 2 дні у бегемота залишилося 5 таблеток. Чи виконував бегемот призначення лікаря?

2) Задачі № 45

Діти уважно дивляться на малюнки. Складають задачі за малюнками та числовими даними.

Уточнюється значення слів дорожче, дешевше.

— Чим схожі задачі?

— Чим різняться?

3) Складання задачі за малюнком. Самостійна робота.

Діти записують скорочену умову задачі та розв’язання.

12 кг ? кг, на 10 кг легше

4) Творча робота над задачею № 46.

Діти читають задачу, аналізують її умову. Вчитель на дошці записує скорочену умову задачі.

Капусти — 8 кг

Буряка — 2 кг

Діти визначають, які питання можна поставити. (На скільки капусти більше, ніж буряка? На скільки буряка менше, ніж капусти? Скільки разом кілограмів овочів?)

Самостійне розв’язання однієї зі складених задач.

2. Виконання № 44 біля дошки

3. Гра «Допоможіть собаці дістатися будки»

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 10 № 48 (1, 2).

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2369 | Рейтинг: 0.0/0
Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях
Праця людей у місті (селі)
ПІДГОТОВКА ДО УРОКУ-СВЯТА № 32.
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна гірлянда
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]