Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задачі на знаходження суми

Урок 2

Тема. Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задачі на знаходження суми

Мета: закріпити знання нумерації чисел у межах 20; перевірити знання учнів про утворення назв чисел другого десятка; повторити таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5 в межах 10; вправляти учнів у розв’язуванні задач на знаходження суми; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: карточки для індивідуальної роботи, лічильний матеріал, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація умінь учнів

1. Повторення таблиць додавання й віднімання 2 і 3

Діти грають у гру «Клубочок», декілька учнів в цей самий час працюють з картками для індивідуальної роботи.

2. Математичні ігри

1) Гра «Клубочок»

2) Гра «Я загадала число»

3. Перевірка робіт дітей, які працювали з картками

II. Узагальнення знань про нумерацію чисел у межах 20

1. Виконання завдання № 5

— Скільки ягід полуниці на малюнку?

— Скільки ягід малини?

— Скільки всього ягід?

2. Виконання завдання № 6

3. Виконання завдання № 7

Діти пояснюють, як отримали числа.

4. Практична робота (№ 8)

Діти кладуть на столі 10 паличок. Додають ще 4 палички.

— Скільки всього паличок?

Додайте до десяти паличок ще 8. Скільки отримали паличок?

5. Каліграфічна хвилинка

Діти прописують рядочок цифри 4 і рядочок цифри 5.

6. Виконання завдання № 9

Діти записують, скільки десятків та одиниць у числах.

7. Фізкультхвилинка

Загинаючи пальці, промовляємо слова:

Пальчик, пальчик, де ти був?

Із цим братцем (починаємо з мізинця)

В ліс ходив,

Із цим братцем

Борщ варив,

Із цим братцем

Кашу їв,

Ну, а з цим — пісню співав.

8. Виконання завдань № 11, 12 (усно)

— У кого більше грошей?

— Чому?

— Що потрібно зробити, щоб у Надійки стало стільки грошей, як у Михайлика?

9. Самостійна робота № 12

1 варіант виконує приклади верхнього рядка;

2 варіант виконує приклади нижнього рядка.

10. Перевірка роботи

III. Р озвиток математичних умінь. Р обота над задачами

1. Задача з логічним навантаженням

Лев, ведмідь, вовк, борсук та лисиця побували на прийомі в лікаря

Айболитя. Відомо, що лев потрапив на прийом раніше, ніж ведмідь, але пізніше від борсука; лисиця та борсук не стояли в черзі поруч, а вовк не стояв ні з борсуком, ні з левом, ні з лисицею. Хто за ким стояв у черзі?

2. Складання задач за малюнками, усне розв’язання

3. Розв’язання задачі № 13

Діти складають усно задачу. Після аналізу задачі розв’язання записують у зошитах.

4. Робота над задачею № 14

— Про що йдеться в задачі?

— Що в задачі відомо?

— Про що треба дізнатися?

Учитель на дошці записує коротку умову задачі.

Кленів — 6 д.

Каштанів — ? д., на 4 д. більше кленів.

Акацій — ? д., на 2 д. менше каштанів.

— Що спочатку знайдемо? (Кількість каштанів)

— Як?

— Що потім знайдемо? (Кількість акацій)

Діти записують у зошитах умову та розв’язання задачі.

1) 6 + 4 = 10 (д.) — кількість каштанів;

2) 6 – 2 = 4 (д.) — кількість акацій.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 5 № 15.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2656 | Рейтинг: 0.0/0
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Властивості паперу. Способи рвання паперу. Послідовність дій під час виготовл...
Вступне заняття
Продовжуємо вивчати клавіатуру
Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові розмови»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]