Вправи на засвоєння таблиці ділення на 7. Розв'язування задач

Урок 101

Тема: Вправи на засвоєння таблиці ділення на 7. Розв'язування задач

Мета: закріплювати знання учнями таблиці ділення на 7; формувати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; розширювати світогляд.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Гра «Ерудит».

— Що таке бамбук?

— Обчисліть і знайдіть правильну відповідь.

Дерево — 40Кущ —30Трава — 50

Відповідь: трава.

— Бамбук належить до трав і є близьким родичем пирію і тимофіївки. Росте дуже швидко і досягає заввишки 50 м. Цвіте один раз у декілька десятків років.

Демонстрування зображення бамбука.

2) Повторення таблиці множення 6 і 7.

— Лічіть шестірками до 60, сімками — до 70.

3) Математична «доріжка».

63 56 49 42 35 28 21 14 7 : 7

— Заповніть нижній рядок таблиці.

 2 Завдання для опитування

1)Закінчити фразу.

 • Щоб дізнатися, на скільки одно число більше або менше іншого, потрібно...

 • Щоб дізнатися, в скільки разів одно число більше або менше іншого, потрібно...

2) Розв’язування задач.

— Розв’яжіть задачі, записуючи тільки вирази.

• Зібрали 7 кг жовтих помідорів і 56 кг червоних. У скільки разів червоних помідорів більше, ніж жовтих? (56 : 7 = 8 (р.))

• Маса гусака 7 кг, а маса страуса — 63 кг. У скільки разів страус важчий від гусака? (63 : 7 = 9 (р.))

• Батькові 42 роки, він у 7 разів старший за свого сина. На скільки років син молодший від батька? (42 - 42 : 7 = 36 (р.))

3) 87 - □ = 55; 78 - □ = 59.

3 Індивідуальне опитування

Картка № 1

1. Порівняй.

48 : 6 □ 63 : 7 54 : 6 □ 49 : 7 56 : 7 □ 24 : 3

2. Задача.

Для засолювання купили 42 кг огірків, а для салату — на 35 кг менше. у скільки разів більше купили огірків для засолювання, ніж для салату?

Картка № 2

1. Порівняй.

49 : 7 □ 42 : 6 63 : 7 □ 54 : 6 56 : 7 □ 48 : 6

2. Задача.

У відрі 35 помідорів, а в мисці — у 7 разів менше. На скільки менше помідорів у мисці, ніж у відрі?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання таблиці ділення на 7; розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички.

 Фізкультхвилинка

IV. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування прикладів на засвоєння таблиці множення числа 7 і ділення на 7

7 ■ 5 - 18 = 35: 7 ■ 4 =

7 ■ 6 - 19 = 40:5 ■ 10 =

5 ■ 7 + 25 = 30: 5 : 2 =

32 : 4 + 7 ■ 6 = 53 - 7 ■ 5 =

4 ■ 5 - 2 ■ 3 =5 ■ (13 - 6) =

5 ■ 5 - 16 : 2 = (72 - 36) : 4 = 2 Поставте один зі знаків: <, >, =

 6 ■ 8 + 6 □ 6 ■ 932 : 4 □ 40 : 5

 7 ■ 9 - 7 □ 7 ■ 728 : 7 □ 24 : 6

(42 - 18) : 8 = (16 + 29) : 9 = (41 - 27) : 7 =

4 ■ (6 + 3) =

42 : (21 - 14) = 28 : (2 + 5) =

 3 Запишіть вирази та обчисліть їх значення

 • Суму чисел 2 і 7 помножити на 4.

 • Різницю чисел 90 і 45 розділити на 5.

 • До 18 додати частку чисел 35 і 7.

 • Від частки чисел 28 і 4 відняти частку чисел 18 і 6.

 4 Заповніть таблицю

Ділене243240

Дільник948

Частка63 47 57

 5 Розв'язування задач

1) Маса курки 2 кг, а маса індика — у 4 рази більше. Знайдіть масу індика.

2) Маса курки 2 кг, а маса гусака — на 4 кг більша. Знайдіть масу гусака.

3) Матері 35 років, а дочці 5 років.

У скільки разів мати старша за дочку?

На скільки років мати старша за дочку?

У скільки разів мати буде старша за дочку через 5 років?

На скільки років мати буде старша за дочку через 5 років?

У скільки разів мати буде старша за дочку через 25 років?

 6 Офтальмологічна пауза

 7 Розв’язування логічних завдань

28 більше 7 у О разів;7 менше 35 на А;

7 менше 35 в О разів; 54 більше 6 у А разів.

 8 Гра «Знайди число».

7 ■ 4 = □Д : 7 = 7 О : 6 = 7

□ + 21 = Д□ + 21 = О21 + 21 = О

( □ — 28, А — 49, О — 42)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового ви дізналися на уроці?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2925 | Рейтинг: 0.0/0
Що вивчає курс «Основи здоров'я». Здоров'я та його ознаки. Практична ...
Письмо малих дугоподібних ліній
Таблиця додавання числа 2. Задача на різницеве порівняння чисел
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
«Бременські музиканти» (німецька народна казка). Продовження
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]