Розв'язування складених задач двома способами (ознайомлення). Порівняння виразів. Знаходження периметрів трикутників. Самостійна робота

Урок 13

Тема: Розв'язування складених задач двома способами (ознайомлення). Порівняння виразів. Знаходження периметрів трикутників. Самостійна робота

Мета: ознайомити учнів із розв'язуванням задач двома способами; навчати знаходити периметр трикутника; удосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вирази; розвивати логічне мислення учнів; виховувати взаємодопомогу.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Здрастуйте, діти.

 Чуєте дзвінок?

 Це починається новий наш урок.

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба Гра «Футбол»

напрям удару м’яча зашифрований прикладом. Спосіб розв’язання кожного прикладу можна відшукати на числових воротях. Ви повинні правильно загнати м’яч у числові ворота, показати шлях його руху, з’єднати лінією приклад з тією парою числових воріт, на яких записано прийом розв’язання прикладу, а потім гнати м’яч до третіх числових воріт, де записана відповідь прикладу.

Учні виходять по черзі до дошки і заганяють м’яч у числові ворота, сполучають приклад з парою чисел, у яких наданий склад другого доданка, одно з яких доповнює перший доданок до «чудового числа» 10, а потім ведуть лінію до відповіді прикладу, записаної на третіх числових воротях. У грі бере участь одночасно весь клас (за

8+ 7

6+ 9

7+ 9

00 + 4

9+ 9

7+ 7

2 Геометричний матеріал

— Скільки трикутників сховалося в цій фігурі? (12 трикутників)

 3 Гра «Не помилися!»

— Я пропоную вам упорядкувати трикутники за допомогою чисел, що є числовими значеннями їх периметрів. Заповніть таб-

Сума довжин сторін

6 8 9 12 13 15 18 12

— яке слово отримали? (Периметр)

— Отже, що таке периметр трикутника? (Це сума довжин усіх сторін трикутника.)

 4 Обчислення периметра трикутника

лицю.

— Виконаєте вимірювання. (4 см, 6 см, 3 см)

— Виконаєте обчислення. (4 см + 6 см + 3 см = 13 см)

Ми з-за парт мерщій встаєм, лінькам волі не даєм. руки вгору, руки вниз, на сусіда подивись.

руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки.

Думки наші прилетіли,

Ми за парти тихо сіли.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування задачі різними способами за даним планом

Задача. В автобусі їхало 6 жінок і 8 чоловіків. Иа зупинці вийшло 5 чоловіків. Скільки пасажирів залишилося в автобусі?

Иа дошці — запис короткої умови задачі.

 Їхало—6ж. і 8 ч.

 Вийшло — 5 ч.

 Залишилося — ?

— Прочитайте план розв’язання задачі. До кожного питання доберіть дію. Поясніть свій вибір.

1-й спосіб

1) Скільки всього пасажирів було в автобусі?

2) Скільки пасажирів залишилося в автобусі?

2-й спосіб

1) Скільки чоловіків залишилося в автобусі?

2) Скільки всього пасажирів залишилося в автобусі? Пояснення способів розв’язання задачі.

Задача. Иа тарілці лежало 11 помідорів. Иа приготування сніданку використали 4 помідори, а на приготування обіду — 5 помідорів. Скільки помідорів залишилося?

Иа дошці — запис короткої умови задачі.

 Було— 11 п.

 Використали — 4 п. і 5 п.

 Залишилося — ?

1-й спосіб2-й спосіб

1) 4 + 5 = 9 (п.)1)11 - 4 = 7 (п.)

2) 11 - 9 = 2 (п.)2) 7 - 5 = 2 (п.)

 2 Офтальмологічна пауза

 3 Самостійна робота

1 варіант

 1) Иа городі працювали 10 хлопчиків, а дівчаток — на 4 менше. Скільки дівчаток було на городі?

 2) Запиши результати дій.

3 + 7 12 - 3 11 - 6

3) Заповни пропуски. 15 см = Ц дм Ц см

 4) Порівняй.

12 - 6 □ 15

 9 + 6 6 + 5 9 - 5

14 - 5 4 + 8 2 + 7

1 дм 7 см =

см

5 + 8 □ 20

5) Иакресли відрізок завдовжки 1 дм 1 см.

2 варіант

1) Школярі працювали в саду. Першого дня вони зібрали 9 ящиків яблук, а другого дня — на 5 ящиків більше. Скільки ящиків яблук зібрали школярі другого дня?

2) Запиши результати дій.

16 см = О дм О

15 - 77 + 2

6 + 5 5 + 8

9 + 8 16 - 8

 3) Заповни пропуски.

1 дм 8 см = | | | см

 4) Порівняй.

15 - 9 □ 79 □ 12 - 4

 5) Иакресли відрізок завдовжки 8 см.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— як обчислити периметр трикутника?

11 - 3 10 - 6

17 - 4

см

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3984 | Рейтинг: 0.0/0
Охорона тварин. Турбота людей про тварин
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Якою вода буває. Що вода може
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22
Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Задачі на збільше...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]