Калина-згадка про добре серце. Г. Демченко"Калинка "
Тема. Калина – згадка про добре серце. Г. Демченко «Калинка ».
Мета.Розширити знання учнів про калину; викликати зацікавлення та заохотити до активного читання з метою кращого сприйняття тексту; вдосконалити навички читання, вміння добирати заголовки до частин тексту; збагачувати словниковий запас учнів образними висловами; розвивати зв’язне мовлення; виховувати щирість,доброзичливість,бережливе ставлення до природи.
Обладнання: ілюстрації до казки, малюнки калини, картки із лексичним значенням слів, із заголовками, сердечка.

Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання з гостями.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Замкніть оченята, покладіть голівочку на парту. Подумайте про щось хороше, добре. Свої добрі думки пошліть близьким. Мамі – вона піклується про вас, татові – він теж хоче вас відчути, бабусі і дідусеві – вони дуже вас люблять. Пошліть добрі почуття всім людям планети, нехай всім буде добре.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
1. Відгадування загадки.
У вінку зеленолистім ,
У червоному намисті
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду.(Калина)
- Тема сьогоднішнього уроку «Калина – згадка про добре серце». Ми будемо читати казку Г. Демченко «Калина».
2. «Мозковий штурм»
-Які думки у вас виникають, коли ви бачите калину?(Діти відповідають)
3. Фронтальна робота.
Клас поділено на чотири групи: «Біологи», «Лікарі», «Народознавці», «Літератори».
Кожна група готувала матеріал про калину.
- Зараз ми послухаємо те, що ви підготували про калину.
( Діти розповідають ).
4.Складання речень
Зацвіла в долині червона калина.
Пишається над водою червона калина.
- А чи знаєте ви хто з поетів написав ці рядки про калину?
- Так, це Тарас Шевченко. Він дуже любив цю рослину. У своєму «Кобзарі»про цю рослину він згадав 385 разів.
ІV.Опрацювання казки Г. Демченко«Калинка».
1.Розгляд малюнка.
-Звідки походить назва«калина» ми прочитаємо у казці Г. Демченко«Калинка».
- Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено? Кого ми бачимо біля калини?Якими будуть ваші здогадування щодо змісту казки?
2. Первинне ознайомлення( читання мною).
- Подумайте і скажіть, що тут казкового?
3. Словникова робота. Лексичне значення слів.
(Роздаю дітям картки зі словами і лексичним значенням до них).
-Знайдіть відповідне лексичне значення слів(групова форма роботи).
Попідвіконню – під вікном; попереносила – пересадила;до вподоби-подобалась;курний шлях – з пилом; обабіч – по обидві сторони дороги; гущавина – густий; на привіллі- на волі; крислатий – широкий, розложистий; стрепенувся- ожив; гульк- раптово.
4 Фізкультхвилинка
Співають пісню « Ой, єсть в лузі калина »
5. Вправи з читання.
1). 1група читає І частину « ланцюжком».
2). 2 група читає мовчки.
3). 3 група читає «дощиком».
4). 4 група – гра «Калина»(в кого гілочка калини , той і читає).
5). Гра «Хвости»
6. Аналіз твору. Вибіркове читання.
-Як звали головну героїню казки?
- За що всі люди в селі любили калинку?
- Чому дівчина вирішила посадити край шляху стебельце?
-Що написано про характер дівчини?
- Що любила Калинка? За що?
- Прочитайте опис шляху від села до лісу?
-Що вирішила зробити Калинка?
- Прочитайте, як дівчинка доглядала деревце.
-Прочитайте опис стебельця і куща.
- Прочитайте, що сказав подорожній.
-Чому він дякував? Кому ця подяка була адресована?
- Що сталося з кущем після подяки?
- На що було схоже зернятко ягідки?
- Як ви думаєте, яким було серце Калинки?
- Як кущ віддячив Калинці?
6. Вибір заголовків до частин казки.
-Кожній групі даю картку з кількома заголовками до частин казки.
-Який би заголовок ви підібрали кожній частині?
7. Гра «Мікрофон»
-На що схоже зернятко калини? Яким було серце Калинки?
-На партах лежать сердечка. Візьміть їх в руки , продовжіть думку: «Якщо в людини добре серце, то воно…»( Діти чіпають сердечка на дошку і отримуємо гілочку калини).
V.Підсумок уроку.
- Що запам’яталося на уроці?
- Бережіть калину, любуйтеся її цвітом і плодом. Памятайте, що у злих людей калина не росте. Будьте добрими,чуйними. Посадіть біля своїх осель калину . Нехай цей кущ прикрасить ваші душі і серця.
Домашнє завдання : виразно читати і переказувати казку.
Категорія: Читання | Додав: PolyIryna (28.02.2017)
Переглядів: 1474 | Рейтинг: 0.0/0
О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»
Повторення вивченого. Доповнення задачі. Порівняння іменованих чисел
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додав...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]