💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне використання паперу
Урок № 2

Тема: «Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне використання паперу».

Мета: ознайомити учнів з історією виникнення та властивостями паперу, його видами; розвивати увагу, мислення, виховувати бережне ставлення до речей.

зроблених з паперу

Обладнання: предметні малюнки, колекція «Види паперу», підручник.

Тип уроку:  комбінований.

Методи і прийоми роботи: розповідь, бесіда, пояснення, гра, робота з підручником, практична робота.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Привітання:

       Дзвінко пролунав дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Тож сідайте всі в рядок —

Починається урок.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочих місць.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:

       Сьогодні на уроці ми дізнаємося звідки до нас з’явився папір, які є види паперу є, навіщо нам потрібний папір і що з нього можна зробити.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя про історію виникнення паперу.

       Папір вперше був винайдений у Китаї (ІІІ ст. н. е.). Перший папір виготовляли з молодих пагонів бамбука, подрібненого до волокон. Ці стебла розрізали, товкли в ступі, розводили водою, а потім зневоднювали, накладаючи на масу, що утворилась, сітку. Цю сітку трясли доти, поки вода стікала. Коли вода стекла, паперовий аркуш був готовий. Його залишилося лише спресувати і висушити. Проте всі свої винаходи китайці намагалися тримати в секреті. Не минув цієї участі й папір. Спосіб виготовлення паперу китайський уряд оголосив державною таємницею. Але з часом папір проник спочатку в Середню Азію, звідти до арабів, від арабів — до Іспанії, а з Іспанії — в усі інші країни Європи. До середини ХІХ ст. папір виготовляли з лляного або бавовняного ганчір’я. Згодом папір почали виготовляти з деревини різних порід дерев, соломи, ганчір’я, целюлози та макулатури.

2. Розгляд таблиці із зображенням послідовності процесу виготовлення паперу.

3. Гра «Що з чого зроблено?»

1) Речі зроблені з деревини.

       Дві дощечки, дві сестри

Швидко мчать мене з гори. (Лижі)

       Залюбки на допомогу я школярику прийду

І залишу слід помітний там, де носом проведу.

В дерев’яному кожусі я завжди вам прислужуся:

І дорослим, і малятам — всім, хто любить малювати. (Олівець)

2) Речі, зроблені з металу.

       Голову залізну маю,

Нею цвяхи забиваю. (Молоток)

Вовк сталевий, гострий ніс,

Бавовняний має хвіст. (Голка з ниткою)

3) Речі, зроблені зі скла.

       Груша не проста — скляна,

В темряві горить вона . (Лампочка)

4) Речі, зроблені з гуми.

       Б’ють його, а він не плаче,

А все вище й вище скаче. (М’яч)

       Не боїмось ми води,

Ходимо туди-сюди.

Коли дощ чи мокрий сніг,

Не промочиш з нами ніг! (Гумові чобітки)

4. Ознайомлення з властивостями паперу.

1) Розповідь учителя.

2) Знайомство із статтею підручника (с. 20).

5. Перегляд колекції «Види паперу».

6. Фізкультхвилинка.

IV. Практична робота:

1. Скручування трубочок.

2. Розривання паперу на частини.

3. Відривання смужки від аркуша.

4. Складання паперу.

V. Розгляд зразків виробу

1. Відгадування загадки.

       Із неба диво золоте

І світить нам, і гріє,

Ніщо без нього не росте,

І всяк йому радіє.

Радієш ти, радію я,

Радіють луки, поле, гай,

Радіє з краю в край земля.

А що за диво, відгадай! (Сонце)

2. Технологія виготовлення виробу «Закладинка».

VI. Самостійна робота учнів:

Лунає тиха музика, діти працюють. За необхідності вчитель допомагає тим учням, які того потребують.

       Що нового й цікавого вам запам’яталося?

       Чи змінився ваш настрій наприкінці уроку?

       Чи зігрівають наш клас сонечка, що зроблені вашими руками?

VІІ. Підсумок уроку

1.    Виставка дитячих робіт.

2.    Підсумкова бесіда:

       Що нового ви дізналися на уроці?

       Що навчилися робити?

       Я вдячна вам за старання.

VIII. Прибирання робочих місць.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 5365 | Рейтинг: 2.0/2
МУЗИЧНА ПОЕЗІЯ
Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додав...
Різання паперу. виготовлення з цупкого паперу геометричних фігур
Таблиця віднімання числа 7. Задачі на зменшення числа на кілька одиниць. Розп...
Будьмо знайомі. Що будемо вивчати на уроках етики? Чим цікавий цей предмет? Я...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]