В. Сухомлинський «Про що думала Марійка». О. Буцень «Новий м'яч»

УРОК 100

Грайся, веселися, не сумуй і не журися.

Тема. В. Сухомлинський «Про що думала Марійка». О. Буцень «Новий м'яч»

Мета: вчити правильно і свідомо читати текст, удосконалювати техніку читання; розвивати уміння переказувати зміст близько до тексту; розвивати мову дітей, читацькі навички; виховувати любов до гри, чесність.

Обладнання: картки зі словами для контролю швидкості читання.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Мовна розминка.

2. Вправи з читання.

1) Гра «Слова граються у піжмурки».

Н. Мовчан-Карпусь «Біля дуба». Слова прослухали чистомовки, їм сподобалась ця гра і вони теж сховались від вас у «сторінці». Спробуйте їх знайти.

А допоможуть вам числа.

(Кожна літера слова «сторінка» має свій номерцифру. Діти комбінують цифри і утворюють слова).

У ч и т е л ь . У цьому слові ще заховались близько 10 слів. Спробуйте їх назвати. (Річка, кріт, ніч, карта, нірка, сік, кірка, старт...)

2) Контроль швидкості читання.

У ч и т е л ь . За ЗО с прочитайте швидко усі слова, щоб вони не втекли і не сховалися знову.

II. Опрацювання нового матеріалу

1. Робота з текстом.

Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Про що думала Марійка».

1) Робота над заголовком.

У ч и т е л ь . Про що могла думати Марійка під час гри?

2) Читання твору вчителем до слів «Чого ж це про мене забули?..» Бесіда.

— Чи підтвердилось ваше передбачення щодо змісту твору?

— Про що думала дівчинка?

3) Читання учнями твору до кінця (самостійно).

У ч и т е л ь .

— Дочитайте оповідання до кінця, роз'єднавши слова.

— Чи залишились в дівчинки її сумні думки?

4) Повторне читання оповідання мовчки. Гра «Небо і земля».

— Читаючи, подумайте, скільки ж років було Марійці?

— Де сховалась дівчинка?

— Хто її шукав?

— Кого знайшов спочатку? А після Лариси?

— Що викликало у Марійки сумні думки? Що їй здалося?

— Як змінився її настрій?

— З ким автор порівняв думки Марійки?

— Якими словами твору можна підписати малюнок у підручнику?

2. Вправа на розвиток читання.

На дошці записано початки речень. Знайти їх у

тексті і дописати до кінця.

1. «Ось він знайшов...» 2. «Бігають діти...» 3. «Маленькі діти...» 4. «Заховалася...» 5. «Все-таки боляче...» 6. «Марійка радісно...» 7. «Так думала...». 3. Робота в зошитах (с. 71-72, завдання 1, 2, З, 4).

4. Розвиток зв'язного мовлення.

1) Перечитування твору з метою підготовки до переказу.

2) Переказ оповідання.

5. Робота з текстом.

Опрацювання оповідання О. Буценя «Новий м'яч».

1) Самостійне читання твору мовчки з наступним

тестуванням.

Тест

1. Цей твір є ...

а) казкою;

б) оповіданням.

2. Хто головна героїня цього оповідання?

а) дівчинка Клава;

б) дівчинка Катя.

3. Що дівчинка мала новеньке?

а) платтячко;

б) м'ячик.

4. Дівчинка гралась м'ячиком:

а) з подружками;

б) сама.

5. Що трапилось з м'ячиком?

а) він закотився в кропиву;

б) його забрали дівчатка.

2) Словникова робота.

3) Повторне читання оповідання вголос.

4) Бесіда.

— З чого почалися описувані події?

— Що запропонували Клаві дівчатка?

— Чи згодилась вона? Чому?

— Прочитайте опис м'ячика.

— Яке бажання викликала ця картина у дівчаток?

— Чому дівчатка почали розходитись?

— Чому Клава не витягнула м'ячика з кущів?

— Чому вона запропонувала дівчаткам гратися?

— Що вона хотіла насправді?

— Що відповіли дівчатка? А ви що б відповіли?

III. Підбиття підсумків уроку

1. Розвиток зв'язного мовлення.

У ч и т е л ь . Уявіть себе режисером і розкажіть, як би ви зняли фільм за змістом прочитаного.

2. Робота в зошитах (с. 73).

Визначення головної думки твору.

IV. Домашнє завдання

I група. Читати, переказувати зміст оповідання.

Дати відповідь на запитання: про що думала Марійка?

II група. Читати виразно «Новий м'яч». Скласти і дати пораду Клаві.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 6018 | Рейтинг: 0.0/0
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і с...
Чим розпізнаємо запах і смак
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі...
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]