💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переплутанка». П. Воронько «Картина»

УРОК 60

Тема. М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переплутанка». П. Воронько «Картина»

Мета: ознайомити з новим видом вірша; удосконалювати навички правильного і виразного читання, уміння працювати самостійно, розвивати образну уяву, здатність розрізнити реальність і вигадку, виховувати почуття самостійності.

Обладнання: таблиця складів М. Зайцева (додаток 2), картки блискавки зі словами і виразами.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Мовна розминка. «Відпочинь і посміхнись!»

У ч и т е л ь . Виправте всі помилки, які були опущені у вірші.

2. Вправи з читання.

1) «Розчитування».

За таблицею складів. Читання рядків «ж» — «ш», з» — «с».

2) Робота в зошитах (с. 43, завдання 5).

3) Читати скоромовку в різних темпах, з різною илою голосу, на одному диханні. Бесіда.

Вовченя й вовчиха з вовком

Утекли у вушко з голки ...

Не знайшли мисливці сірих,

Бо згубилась голка в сіні.

— Чи все, що описано в скоромовці, буває направді?

— Чи є тут помилки у словах, як у вірші? А де ут помилка?

— У яких рядках зміст не відповідає дійсності?

II. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда.

— Дуже цікавими є різновид віршів, у яких розповідається про те, чого не буває. І називаються такі оезії — небилиці-небувалиці.

— А для чого, як ви гадаєте, поети вигадують акі вірші-небилиці?

— Так, щоб розсмішити, розвеселити нас. Сьогодні на уроці ми і будемо знайомитися із такими еселими фантазіями українських поетів.

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Робота з текстом.

Робота над віршем М. Сингаївського «Що воно а диво?»

1) Виразне читання вірша вчителем.

У ч и т е л ь . Послухайте вірш і скажіть, що вас айбільше здивувало.

2) Словникова робота.

Прочитати стовпчики слів на одному диханні.

У ч и т е л ь . Прочитайте тільки назви дерев; лова, що пов'язані зі словом «хата».

3) Читання вірша мовчки. Бесіда.

— Чому утворились такі небилиці?

— Що означає слово «кострубата»?

— Яка небувалиця вас найбільше здивувала?

2. Вправи з читання.

Вправи на розвиток навичок читання.

1) Читання вірша «лупою» (за вчителем).

2) Читання «ланцюжком».

3) Гра «Дочитай кінець рядочка». Гру проводить дин із учнів.

4) Виразне читання вірша.

3. Завдання учням.

Опрацювання вірша П. Мовчан «Сіяв шпак».

1) Читання вірша учнями мовчки. Бесіда.

— Чому здивувався шпак?

— Що він сіяв, а що — вродило?

— Що помолотив на току?

— У чому небилиця?

— Що ж незвичайного помітили в останньому еченні?

2) Виразне читання вірша. Передати голосом дивування.

4. Фізкультхвилинка

5. Робота з текстом.

Робота над віршем А. Григорука «Переплутанка».

1) Читання вірша вчителем. Бесіда.

— Яка з небилиць вас найбільше розвеселила?

— Де, по-вашому, відбулись ці незвичайні події?

2) Словникова робота.

У ч и т е л ь . Читайте уважно, бо деякі букви теж переплутались.

Льоха — свиня;

плоти — тини, огорожі, паркани.

3) Читання вірша учнями «ланцюжком».

Дати відповідь на запитання автора після перечитування.

4) Вибіркове читання.

— Прочитайте із вірша уривки якими б можна підписати малюнки.

— Прочитайте небилиці, до яких нема ілюстрацій.

5) Виразне читання вірша.

6. Завдання учням.

Робота над віршем П. Воронька «Картина».

1) Словникова робота.

Читання слів із карток-блискавок. (Картина, малюнок, низина, висить сніг, той, новина, сам намалював).

2) Читання вірша учнями мовчки. Бесіда.

— Які небувалиці зобразив хлопчик?

— Що видалось найкумеднішим?

3) Читання вірша (напівголосно) «буксиром» (в парах).

— Подумайте, з якою інтонацією слід читати опис цієї картини?

— Який настрій викликав вірш?

4) Робота за малюнком вірша.

— Перечитайте вірш і зіставте його з малюнком.

— Чи все зобразив хлопчик? Що ще треба домалювати?

IV. Підбиття підсумків уроку

Бесіда.

— Що спільного у цих віршах?

— Який настрій вони викликають?

V. Домашнє завдання

1) Читати виразно вірші.

2) Переробити останній вірш так, щоб у ньому не було небилиць.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2013)
Переглядів: 2990 | Рейтинг: 0.0/0
Після уроків. Висловлення істинні і хибні
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
Графіка як вид образотворчого мистецтва. Виконання аплікації «Рибки» з подаль...
Поведінка в незнайомих місцях
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]