💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

В. Гринько «Сім» (лічилка). А. Костецький «Все починається з мами». Прислів'я. В. Лучук «Тільки мама», «Кріп в окріп»

УРОК 34

Усе починається з мами.

Тема. В. Гринько «Сім» (лічилка). А. Костецький «Все починається з мами». Прислів'я. В. Лучук «Тільки мама», «Кріп в окріп»

Мета: розширити уявлення учнів про сім'ю, удосконалювати навички виразного читання, поповнювати словниковий запас учнів, виховувати любов і повагу до матері.

Обладнання: картки зі словами для розширення кута зору, кросворд.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Артикуляційна вправа.

— Як мама колише дитину?

— Як тато забиває цвях?

— Що каже бабуся внуку-замазурі?

— Як дідусь шарудить газетою?

2. Розгадування кросворда.

1. Донька моєї мами — то моя ... (сестра).

2. Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить з роботи ... (тато).

3. Своїх онуків розуму повчає старенький ... (дідусь).

4. Найбільше пестять та голублять своїх дітей ... (мами).

5. Батькам на потіху росте здоровий розумний їхній ... (син).

6. Твою матусю донечкою кличе твоя ... (бабуся).

У ч и т е л ь . А тепер прочитайте слово у виділених клітинках зверху вниз (родина). Доберіть до нього слова, близькі за значенням.

3. Вправи на розширення кута зору.

У ч и т е л ь . Прочитайте з карток назви ваших рідних. Скажіть, яке слово зайве у кожній піраміді слів.

ма

та

су

бра

сест

ма ті

тко ба

сід ді

тик дя

ра то

II. Мотивація навчальної діяльності

1. Завдання учням.

Читання вірша з дошки.

— Мамо! —

Кличе донечка.

— Подзвони до сонечка,

Попроси світити,

Щоб раділи діти!

В. Шаройко

2. Слово вчителя з елементами бесіди.

— Хто радіє разом з вами й за вас?

— Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити і читати різні художні твори про родину, сім'ю і, звичайно, про маму.

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Робота у групах.

Робота над лічилкою В. Гринько «Сім».

1) Самостійне читання учнями лічилки. Відповіді на запитання.

I група

— Чи є лад у цій сім'ї?

— Кого з членів сім'ї ви запам'ятали?

II група

— Від чийого імені ведеться оповідь?

— Назвіть усіх членів сім'ї від найстаршого до наймолодшого.

III група

— Розгляньте малюнок. Хто на ньому зображений?

— Кого із сім'ї на малюнку немає?

IV група

— Складіть лічилку про свою сім'ю. Як би ви її назвали?

— Для чого складають лічилки?

2) Читання лічилки «ланцюжком».

2. Робота з текстом.

Опрацювання вірша А. Костецького «Все починається з мами».

1) Відгадування загадки.

Найрідніша, наймиліша,

Всіх вона нас пестить, тішить.

Завжди скрізь буває з нами,

Відгадайте, хто це? (мама)

2) Читання вірша вчителем.

3) Словникова робота.

На дошці записані колонки слів. Учні читають і з'ясовують значення кожного слова.

хащі пустелі здолати найдорожче

нізащо найвищу штурмом перетворити

4) Самостійне, напівголосне читання вірша учнями. Відповіді на запитання підручника.

3. Творче завдання.

Розвиток зв'язного мовлення. Скласти твір-міркування за початком.

I варіант. «Моя мама — найкраща у світі, бо вона...»

II варіант. «Я люблю свою маму за те, що...»

4. Фізку льтхвилинка.

5. Робота з текстом.

Опрацювання вірша В. Лучука «Тільки мама»

1) Самостійне читання вірша учнями.

2) Вибіркове читання. Бесіда.

— Прочитайте, як мама запитує, повчає, будить?

— Коли мама лагідно питала?

— Між ким відбувається розмова?

— Як ви розумієте «лагідно сварила»?

3) Читання вірша в особах з елементами бесіди.

— Чиї слова треба читати голосніше, ніж звичайно, впевнено, швидко?

— А чиї спокійно, лагідно?

6. Робота в зошитах (с. 20 завдання 1, 2, 3, 4).

IV. Підбиття підсумків уроку

Бесіда. — Які твори сьогодні на уроці ми розглядали?

— Кому були присвячені сьогоднішні твори?

V. Домашнє завдання

1) Самостійно прочитати вірш В. Лучука «Тільки мама», скоромовку.

2) Скласти розповідь на тему: «А моя мама найкраща».

Категорія: Читання | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 4236 | Рейтинг: 0.0/0
Сонце та його значення для життя на Землі
«Приховала». О. Орач «Вчуся у мами». П. Осадчук «Я навчаюся у тата». «Наш Анд...
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П...
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Купання у водоймах. Правила поведінки на воді
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]