💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Право дитини на здоров’я. Як звертатися за порадою та по допомогу у разі виникнення проблем зі здоров’ям

УРОК 13

Тема. Право дитини на здоров’я. Як звертатися за порадою та по допомогу у разі виникнення проблем зі здоров’ям

Мета: розповісти учням про право дитини на здоров’я; вчити їх звертатися за порадою та по допомогу у разі виникнення проблем зі здоров’ям; формувати прагнення дбати про власне здоров’я; формувати вміння висловлювати власну думку; виховувати дбайливе ставлення до здоров’я.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Права дитини».

ХІД УРОКУ

1.Вступне слово вчителя

— Чим ви всі схожі одне на одного? У кожного по дві руки, щоб працювати, малювати; дві ноги — щоб бігати; два ока — щоб бачити; два вуха — щоб чути. І ще в кожного є розум — щоб думати. А головне, що вас об’єднує, це людські права. Отже, в цьому ви рівні.

Права — це те, що ви можете робити й у чому вам не можуть відмовити для того, щоб подорослішати і вести повноцінне життя.

 2. Робота за підручником (С. 42-43)

 — Розгляньте верхній малюнок.

 — Де знаходяться дорослі й діти?

 — Хто має право користуватися бібліотекою?

 Висновок: усі діти мають право бути рівними з іншими людьми.

 — Розгляньте нижні малюнки.

 — Що робить бабуся?

 — Для кого вона в’яже шкарпетки? Про кого піклується?

 — Що робить хлопчик? Про кого він піклується?

 — Як онук ставиться до бабусі? А бабуся до онука?

 Висновок: усі діти мають право на любов і піклування.

 — Як вдягнені діти, зображені на малюнку?

 — Що вони роблять?

 — Де вони танцюють?

 — Чи вмієте ви танцювати так?

 Висновок: всі діти мають право на дозвілля.

Загальний висновок: ми всі — люди. Всі ми — різні, але маємо рівні права на життя, щастя і здоровий розвиток.

 Загадка

Одного батька й однієї матері дитина, а нікому з них не син. (Дочка)

— Про здоров’я дітей піклуються насамперед батьки, а також люди різних професій.

Розгляньте малюнки на с. 43. До кого звертаються діти за порадою?

 — Що робить хлопчик на першому малюнку?

 — Чого навчає хлопчика батько?

 — Чого навчає хлопчика мама?

 — Що роблять діти на другому малюнку?

 — Чого навчає дітей вчитель?

Висновок: не соромтеся звертатися за порадою до дорослих, прислухайтеся до їхніх порад.

— До кого звернувся по допомогу хлопчик, зображений на третьому малюнку?

 — Яку допомогу може надати міліціонер?

— До кого звернулася за порадою дівчинка, зображена на четвертому малюнку?

 — Що в неї болить?

Висновок: дбайте про своє здоров’я і безпеку, у разі небезпеки або хвороби звертайтеся по допомогу.

 3. Фізкультхвилинка

Хто ж, хто вже там стомився І наліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати!

 (Піднімають руки, прогинають спину назад, присідають, плес-кують у долоні.)

 4. Робота у зошиті (С. 25-26)

 Учитель. Держава піклується про ваше здоров’я. Розкажіть, у чому ви відчували таку турботу. Складіть речення.

Швидка допомога Медпункт Лікарня

 у школі

оздоровчий табір

СанаторійБудиноквідпочинку

 Орієнтовні відповіді

 • До мене приїжджала швидка допомога, коли в мене була висока температура.

 • У шкільному медпункті мені робили щеплення.

 • Якщо я хворію, то мене лікують у лікарні.

 • У палаці спорту я катаюся на ковзанах.

 • У поліклініці я беру довідку, щоб відвідувати басейн.

 • Влітку я відпочиваю в оздоровчому таборі.

 • У санаторії я лікуюсь і відпочиваю.

 • Влітку я був із бабусею у будинку відпочинку. Висновок: обов’язок держави — захищати життя людини.

 — Розгляньте малюнки на с. 26.

 — Які проблеми дітей на них зображені?

 — Хто їхні порадники?

 — Укажіть стрілками, до кого треба звертатися по допомогу у цих ситуаціях.

 • Порвався одяг — звертайся до батьків.

 • Болить голова — допоможе лікар.

 • Тебе ображають хулігани — прийде на допомогу міліціонер.

 • Проблеми з навчанням — допоможе вчитель.

 Висновок: у дитини багато порадників і захисників.

 5. Робота з прислів’ям

 Сміх краще лікує, ніж усі ліки.

 — Як ви вважаєте, які заклади можна назвати «лікарнями сміху»?

 6. Підсумок уроку

 — Які права дітей ви знаєте? Назвіть їх.

 — Які права помагають вам бути здоровим?

 — До кого можна звернутися по допомогу у разі хвороби?

 — До кого можна звернутися по допомогу у разі небезпечної ситуації на вулиці?

 — До кого можна звернутися за порадою у будь-якій ситуації?

 — Чи зверталися ви до кого-небудь по допомогу? До кого найчастіше ви звертаєтеся за порадою?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (20.12.2013)
Переглядів: 1795 | Рейтинг: 0.0/0
Робочий рядок та його складові частини. Письмо коротких паличок із заокруглен...
Лукаві "є" та "и"
Створення декоративного образу із суцільного шматка пластиліну. Елементарна у...
Свято, коли весело
Твої руки. пограймося
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]