💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Один і багато. Число і цифра. Зіставлення цифри і числа предметів. Написання елементів цифр 1 і 2

УРОК 4

Тема: Один і багато. Число і цифра. Зіставлення цифри і числа предметів. Написання елементів цифр 1 і 2

Мета: уточнити значення понять «один» і «багато»; учити співвідносити число і кількість предметів; розвивати вміння показувати один предмет і багато; ознайомити дітей з поняттями «число» і «цифра»; розвивати навички написання елементів цифр; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Весела лічба

• Четверо гусенят і двоє каченят

 В озері плавають, голосно кричать.

 А ну, полічи хутчіш —

 Скільки всього у воді малюків?

• Мама булочки спекла,

 По одній всім роздала.

 Галі, Наді і Юркові,

 І пухнастому котові,

 Дідусеві і бабусі,

 І малесенькій Катрусі.

 Доки котик позіхав —

 Песик булочку украв.

— Скільки булочок роздала матуся?

 2 Гра «Не позіхай, продовжуй»

Учитель починає, учні поодинці продовжують лічбу ланцюжком. Лічба від 1 до 5; від 6 до 10; від 2 до 8.

 3 Лічба предметів. Гра «Чарівні фігурки»

— Викладіть у першому рядку — 5 квадратиків, а в другому — 4 кружечки.

— Чого більше квадратиків чи кружечків?

— Що треба зробити, щоб їх стало порівну?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Робота з демонстраційним матеріалом

Учитель показує на дошці предметні малюнки.

— Скільки різних предметів намальовано?

— Яких предметів поодинці? по два?

— А яких багато?

 2

 2 Гра «Один — багато»

 — Яких предметів у класі поодинці? А яких багато?

● Фізкультхвилинка

Раз, два — дерева.

Три, чотири — вийшли звірі.

П’ять, шість — пада лист.

Сім, вісім — птахи в лісі.

Дев’ять, десять — це сунички Підняли червоні личка.

 3 Ознайомлення з поняттями «число» і «цифра»

Учитель виставляє на дошці геометричні фігури.

— Скільки червоних кружечків? жовтих? зелених?

— Кожне число має свою назву. Для позначення чисел на письмі є спеціальні знаки — цифри. Під одним кружечком ставимо цифру 1. Під двома кружечками ставимо цифру 2 і т. д.

 4 Гра «Оплески»

Учитель показує по черзі предметні малюнки з різною кількістю предметів. Діти рахують предмети мовчки і за сигналом учителя

плескають у долоні стільки разів, скільки предметів на малюнку, а потім на віялах показують відповідну цифру.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Логічне завдання

 • У кожного з п’яти цуценят є біла пляма на лобі. Чи є біла пляма на лобі у третього цуценяти?

 • У норі блищало 6 очей. Скільки вовків сиділо в норі?

 2 Гра «Знайди помилку»

— Незнайко записав ряд цифр 1; 3; 5; 2; 4.

— Чи в правильній послідовності поставлені цифри?

— Виправте помилку.

 3 Робота над загадкою

 • Порожні поля, мокне земля,

 Дощ поливає, коли це буває? (Восени)

На дошці — 2 кошики.

— Подивіться, що принесла нам осінь у першому кошику. (2 яблучка, 1 груша, 3 сливки.)

— Скільки фруктів принесла осінь? (Багато)

— А грушок? (Одна)

Діти роблять висновок: фруктів у кошику багато, а грушок — одна.

— Подивимося, що принесла нам осінь у другому кошику. (1 морквина, 3 картоплини, 2 цибулини)

— Скільки овочів принесла осінь? (Багато)

— Скільки морквин? (Одна)

Діти роблять висновок: овочів у кошику багато, а морквина — одна.

 4 Підготовчі вправи до написання елементів цифр

У зошитах у клітинку діти пишуть елементи цифри 1 і 2.

● Пальчикова гімнастика

цей пальчик хоче спати. цей пальчик в ліжко ліг.

Цей пальчик трохи подрімав. Цей пальчик уже заснув.

Цей — міцно, міцно спить. Тихіше, тихіше, не шуміть. Пальчики ви не будіть.

Ранок ясний прийде,

Сонце червоне зійде,

Будуть пташки щебетати,

Будуть пальчики вставати!

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що ми сьогодні робили на уроці?

— Ми слухали? (Так)

— Ми відповідали? (Так)

— Ми рахували? (Так)

— Намалюйте в зошиті сонечко, яке відповідає вашому настрою на уроці.

— Якщо ви впоралися з усіма завданнями, ваше сонечко посміхається.

— Якщо вам було складно, ваше сонечко сумує.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2517 | Рейтинг: 0.0/0
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ...
М. Сингаївський «Що воно за диво?». П. Мовчан «Сіяв шпак». А. Григорук «Переп...
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
Складання таблиці ділення на 4. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення...
Вчинок — це реальна дія. Наміри і недостойні вчинки. Що допомагає уникати пом...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]