Повторення й закріплення вивченого матеріалу

УРОК 122

Тема: Повторення й закріплення вивченого матеріалу

Мета: провести роботу над помилками, допущеними у самостійній роботі; формувати вміння і навички розв'язання задач на дві дії, обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення, увагу, пам'ять; прищеплювати любов до предмета.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми попрацюємо над помилками, допущеними у самостійній роботі, підготуємося до контрольної роботи.

III. Корекція та закріплення знань

 1 Аналіз помилок, допущених у самостійній роботі

2 Робота за таблицею

 — Заповніть порожні клітинки.

Доданок7 340 20 9

Доданок 620 3090

Сума6633 10 47 50

— Запишіть числа, які ви поставили у порожні клітинки, в порядку зростання.

 3 Розв'язування прикладів зручним способом

25 - (5 + 3) =50 + (6 + 20) =

86 - (6 + 1) =7 + (3 + 40) =

 4 Розв'язування задач

1) Татові 34 роки, а мамі — 30 років. На скільки років тато старший за маму?

2) В автобусі було 25 пасажирів. На зупинці 6 пасажирів вийшли, а 9 зайшли. Скільки пасажирів стало в автобусі?

3) У класі 20 учнів. Із них 12 хлопчиків. Скільки в класі дівчаток?

4) У гаражі стояло 20 автомобілів. Виїхало 5 легкових і 8 вантажних машин. Скільки автомобілів залишилося у гаражі?

 5 Хвилинка каліграфії

— Напишіть усі числа восьмого десятку.

● Фізкультхвилинка

Трави ростуть низько-низько,

Дерева ростуть високо!

А ми ідемо тихо-тихо,

Щоб не зробить нікому лиха.

Вітер дує сильно-сильно,

Дерева хита невпинно,

А нам у класі так затишно —

Ми до занять готові сісти.

V. Розвиток математичних знань

 1 Робота з геометричним матеріалом

— Намалюйте три трикутники. У першому — всі кути гострі, у другому є прямий кут, а в третьому є тупий кут.

 2 Не обчислюючи, поставте знаки: <, >, =

60 + 8 □ 60 + 20 28 - 6 □ 28 - 8

10 + 40 □ 40 + 1064- 4 □ 65 - 4

 3 Розв'язування логічних задач

1) Іванко живе у 12-поверховому будинку, на 9 поверсі, якщо рахувати згори. На якому поверсі живе Іванко?

Розв’язання. Можна намалювати будинок, а можна розв’язати завдання і без малюнка, дізнавшись, скільки поверхів будинку знаходиться нижче за поверх Іванка (12 - 9 = 3).

Відповідь: на 4 поверсі.

2) У коробці лежить 15 кульок: чорних, білих і червоних. Червоних кульок у 7 разів більше, ніж білих. Скільки в коробці чорних кульок?

Розв’язання. Білих кульок не може бути більше одного, оскільки якби їх було хоч би 2, то червоних кульок було б не менше 14, а кульок всього 15. Значить, біла кулька всього одна, а червоних у сім разів більше, тобто 7. Чорних кульок 15 - (1 + 7) = 7.

3) У Василька і Миколки разом 15 марок. Василько подарував 2 з них Миколі. Скільки стало у них разом марок після цього? (Це — задача-жарт. Марок залишилося, скільки було, — 15.)

4) У Даринки дві спідниці: червона і синя, — і дві блузи: у смужку і в горошок. Скільки різних нарядів є у Даринки? Розв’язання — за таблицею:

Спідниці Блузки

г (в горошок) п (в смужку)

ч (червона)г чп ч

с (синя) г сс с

Відповідь: 4 наряди.

5) На скільки частин розірветься круглий ланцюг, якщо розпиляти три несусідні ланки?

Розв’язання — за малюнком:

0(^9

Ланцюг розпадеться на три розпиляні ланки і три шматки між цими ланками.

Відповідь: на 6 частин.

6)У коробці лежить 4 кульки: чорних, білих і червоних. Червоних кульок стільки ж, скільки білих і чорних разом. Скільки чорних кульок у коробці?

Розв’язання. Червоні кульки складають половину всіх кульок, тобто їх 2. Чорних і білих кульок разом 2. Отже, їх по одній кожного кольору.

Відповідь: чорних — 1, білих — 1, червоних — 2.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що вам необхідно повторити вдома, щоб упоратися із завданнями контрольної роботи?



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2150 | Рейтинг: 0.0/0
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження числових зна...
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Пам’ятки старовини рідного краю. Народні майстри. Хто живе поруч із тобою
Чим ми розпізнаємо запах. звідки нам відомо про гірке і солодке
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]