💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Анатолій Григорук «З курми лягай, з півнями вставай»

Урок 110. Анатолій Григорук «З курми лягай, з півнями вставай»

Мета: ознайомити учнів з творчістю Анатолія Григорука; навчати свідомо, правильно, виразно читати вголос і мовчки; вдосконалювати навички читання за особами; вчити розуміти гумор, жарт; розвивати зв'язне мовлення учнів, вміння робити оцінні судження; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Вставте голосні, прочитайте!

Р_м_шк_ рв_т_ м_ х_д_л_

Н_д р_чк_ю в р_сн_й тр_в_.

І р_пт_м р_вл_к_ з_стр_л_

Із р_жк_м_ н_ г_л_в_.

Н.Забіла

2. Читайте, відповідайте хто це? що це?

Червона, солодка, запашна — . (суниця).

Весняний, теплий, лагідний — . (вітер).

Нова, цікава, бібліотечна — . (книжка).

Маленькі, працьовиті, медоносні — . (бджілки).

3. Робота над скоромовкою

Прилетіли горобці —

Говорили про крупці;

Не про крупці,

Не про крупицю,

А про круп’ячко.

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «У художньому музеї»

Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Українці — народ, який любить сміятися, жартувати. Гумористичні оповідання зі скриньки сміху викличуть у вас доброзичливу усмішку. Сьогодні ми ознайомимося з оповіданням Анатолія Григорука.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.Біографічна довідка

— Анатолій Григорук народився у 1932 р. в селі Махаринці, що на Вінниччині. Усе своє життя він присвячує дітям. Спочатку працював учителем, потім — редактором у видавництві дитячої літератури «Веселка», а потім і дотепер опікується дитячим журналом «Малятко».

Твори письменника для дітей цікаві не лише змістом, а й незвичними назвами — «Семафори відкрито», «Гусак Червонолап», «Сніговик-дражнилко», «Пухова сніговиця», «Солом’яне море», «Чим хата багата», «Що край, то

 (Ромашки рвати ми ходили Над річкою в рясній траві.

 І раптом равлика зустріли Із ріжками на голові.)

звичай», «Побрехенька про лиху напасть», «Волелюбний вітер», «Праправнук барона Мюнхгаузена» та ін. Тексти його добрі й веселі, а мова легка й гарна. Автор так цікаво і весело описує пригоди своїх героїв, що важко втриматись від сміху. Читаючи оповідання, звертайте увагу на мову дійових осіб, щедро пересипану прислів’ями і приказками, порівняннями.

2. Опрацювання оповідання А. Григорука «З курми лягай,

з півнями вставай» (с. 128-130)

1) Виразне читання оповідання вчителем.

— Чи сподобалося вам оповідання? Який настрій воно у вас викликало?

2) Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Церемониться — виявляти педантичне піклування про дотримання пристойності, зайву делікатність.

Лежанка — низька піч у вигляді тапчана для лежання.

Навпочіпки — зігнувши ноги в колінах і тримаючись на пальцях ніг.

б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем, «буксиром» у парі.

Уволюніколи

позіхатисонько

квапитьсяпідохочують

просунувшивстигатимеш

вилежуєтьсязледальщіла

Фізкультхвилинка

3) Читання оповідання учнями. Гра «Квіточка».

Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

4) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Хто є головним героєм оповідання?

— Куди любить ходити Дениско? Чому?

— Яка біда була у хлопчини?

— У якій родині зростав Дениско?

— Знайдіть і прочитайте всі приказки, які промовляла родина, щоб уранці підняти з ліжка Дениска.

— Які дії хлопчика викликали у вас сміх?

— Як ви розумієте заголовок твору?

— У яких випадках доречно вживати цей вислів?

— Чи звертається письменник до кожного читача?

— На якій думці зосереджує увагу?

5) Гра «Актори».

— Прочитайте заголовок оповідання: з докором; винувато; із жалем; роздратовано буркніть; церемонно.

6) Читання оповідання за особами.

— Скільки потрібно читців?

— Знайдіть у тексті слова, що підказують, з якою інтонацією слід читати слова дідуся, бабусі, мами, тата, Мар’янки, Дениска.

VI. Підсумок уроку

— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?

— З яким настроєм завершуєте урок?

— Які висновки для себе зробили?

VII. Домашнє завдання

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 3970 | Рейтинг: 0.0/0
В гостях у Ганнусі
Обладнання для роботи з глиною і пластиліном. Прийоми ліплення
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Сюжетна аплікація. Створення композицій до казок
Материнська свята доброта. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]