💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Доки рослина росте, доти очі милує. С. Носань «Ялинка». Олександр Олесь «Ялинка» (напам'ять)

Урок 48

Тема: Доки рослина росте, доти очі милує. С. Носань «Ялинка». Олександр Олесь «Ялинка» (напам'ять)

Мета: удосконалювати навички виразного читання; навчати інтонувати тексти за розділовими знаками; розвивати образне мислення; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, бережливе ставлення до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

В будь-якого будяка Будячиха будь-яка.

О. Орач

 2 Робота над чистомовкою

Ба-ба-ба, ба-ба-ба! — он на березі верба!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу! — доглядаємо вербу!

Бі-бі-бі, бі-бі-бі! — сидить голуб на вербі!

Би-би-би, би-би-би! — голуб полетів з верби! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! — я люблю свою вербу!

 3 Розчитування за складовою таблицею

III. Перевірка домашнього завдання

 1 Розповіді учнів «Як я допомагаю птахам узимку»

 2 Гра «Відгадай, з якого вірша»

• Пригощав пташок я з годівниці. (А. Качан «Крихта хліба»)

• Мерзнуть у котика лапки і вуха,

мерзне ворона в лиху завірюху. (Л. Левченко «Якщо допоможем»)

• Синиці голодом намлілись —

Така зима, така зима! (Л. Костенко «Синички на снігу» )

IV. Повідомлення теми і мети уроку

Гра «Мікрофон»

— Яке свято наближається?

— Як зустрічають Новий рік у вашій сім’ї?

— Що є неодмінним атрибутом цього свята?

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Сергія Носаня «Ялинка»

1) Читання оповідання вчителем.

— Назвіть дійових осіб оповідання.

— Які почуття виникли у вас після того, як ви прослухали оповідання?

2) Словникова робота.

Читання слів «луною» за вчителем.

3) Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.

4) Робота в парах.

Гра «Стоп — старт»

«Старт» — читати якнайшвидше, «стоп» — зупинитися і від-

5) Аналіз тексту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Чому сім’я автора перестала купувати ялинку?

— Звідки йшли батько з Оленкою?

— Кого вони зустріли?

— Ким був Карпо Іванович?

— Чом він був засмучений?

— Що б зробив лісник, якби була його воля?

— Які слова передають головну думку твору?

— Чи згодні ви із думкою лісника? Чому?

6) Гра «Слідопити».

Учитель читає початок речення, учні знаходять усе речення і читають його.

— Знайдіть і прочитайте питальні речення.

7) Читання за особами.

— Чиї слова слід промовляти із жалем; із обуренням; зі смутком?

 Пишне

 прощання

 болісно

 неодмінно

 на подвір’ї щонайменше постоїть по-людському

почити.

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати,

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

І разом понахилялись.

А тепер — як жабенята,

Хочем трохи пострибати.

Як метелики, літаєм І дружно всі кружляєм.

Сім! Вісім! Час настав Повернутися до справ.

 2 Опрацювання вірша Олександра Олеся «Ялинка»

1) Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.

— Чи схожий вірш з оповіданням «Ялинка»? Чим?

— Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

— З яким почуттям слід читати слова зайчика? (Гнів, обурення)

2) Гра «Дощик».

Діти читають хором:

 • накрапає дощ (тихо);

 • дощ пускається сильніше (голосніше);

 • злива (голосно);

 • дощ слабшає (тихіше);

 • дощ перестав (читання припиняється).

— Як одягнувся хлопчик, вирушаючи до лісу?

— За чим він поїхав до лісу?

— Хто не віддавав хлопчикові ялинку?

3) Гра «Доберіть риму».

Чобітки — саночки; кожушинку — ялинку; брати — відбирати; нізащо — ледащо; гратись — сховатись; проси — ліси.

4) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає вірш, змінюючи слова. Учні мають помітити помилку та виправити її.

5) Гра «Актори».

— Розіграйте сценку за прочитаним твором. Скільки має бути виконавців? Які почуття слід передати, читаючи слова хлопчика? А зайчика?

6) Гра «Мікрофон».

— Продовжте вірш.

— Чи схожий цей вірш на казку? Чим саме?

VI. Підсумок уроку

— Який висновок можна зробити із сьогоднішнього уроку?

— Яку ялинку краще ставити на Новий рік?

VII. Домашнє завдання

Вивчити вірш Олександра Олеся напам’ять.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 3550 | Рейтинг: 0.0/0
Висівання насіння квітів у відкритий ґрунт
Правила поведінки у громадських місцях
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
В. Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово». В. Скомаровський «Пісенька». В....
В. Артамонова «їжачок-реп'яшок»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]