Урок 37 Тема: Буду я природі другом. Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль, та не дуже, плакала б, та не хочеться»Мета: формувати навички правильного виразного читання тексту шляхом добирання відповідної інтонації; збагачувати словниковий запас учнів; навчати читати за особами; розвивати образне сприймання навколишнього; виховувати любов і шанобливе ставлення до природи. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка 1 Розчитування за складовою таблицею 2 Робота над скоромовкою Сів шпак на шпаківню, Заспівав шпак півню: — Ти не вмієш так, як я, Так, як ти, не вмію я. 3 Робота над чистомовкою Ище-ище-ище — подув холодний вітрище. Гу-гу-гу — всі дерева у снігу. Ок-ок-ок — не чутно голосу пташок. Еву-еву-еву — стука дятел по дереву. 4 Гра «Збери прислів'я» — Прочитайте прислів’я, поясніть його зміст. еааотшканмкмшк Дбгтпаотмеаоао (Де багато пташок, там нема комашок.) III. Перевірка домашнього завдання 1 Переказ оповідання за частинами 2 Творчий переказ (від імені зайчика) IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Опрацювання вірша Ліни Костенко «Перекинута шпаківня» 1) Робота над заголовком. Гра «Мікрофон» — Чому шпаківня може бути перекинута? (Учні висувають свої припущення.) 2) Читання вірша вчителем. — Чи сподобався вам вірш? — Які почуття він у вас викликав? 3) Словникова робота. Чорногривий шпаченята борсаються півторадні денцем шпаченята безпорадні оченята порушили Читання слів «луною» за вчителем. — Як ви розумієте слово чорногривий? — У кого може бути чорна грива? 4) Читання вірша «ланцюжком». — З якою інтонацією слід читати слова шпаченят? — Чому плаче шпак? — Де була прибита шпаківня? — Чому вона перекинулася? — Які слова передають щире співчуття поетеси до птахів? 5) Гра «Диктор телебачення». Читати вірш, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів. — Продовжте вірш. Ви побачили перекинуту шпаківню. Ваші дії? — що краще — врятувати шпаківню, залишивши в ній шпаченят, чи забрати їх? — Відповісти на це запитання вам допоможе оповідання Івана Сенченка «Жаль, та не дуже, плакала б, та не хочеться». 2 Опрацювання оповідання Івана Сенченка «Жаль, та не дуже, плакала б, та не хочеться». 1)Читання оповідання вчителем. — Чого нас навчає це оповідання? 2)Словникова робота. Оздобив черепочками намистинками брязкальцями мжичка мжичить паморозь пориваєшся Читання стовпчиків слів «луною», «дощиком». — Що можете сказати про слова першого стовпчика? (Оздобив клітку.) — Назвіть слова-родичі серед слів другого стовпчика. Паморозь — схожі на іній атмосферні опади, які в морозну погоду осідають на гілках дерев, дротах. 3) Читання оповідання учнями. Гра «Бджілки» — З якою інтонацією слід читати слова Юрчика? (Прохання, благання) — А синички? (Сердито, із гнівом) 4) Читання оповідання за особами (автор, Юрчик, синичка). 5) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання. — Де Юрчик узяв синичку? — Куди він посадив пташку? — Як хлопчик доглядав пташку? — Куди все позирала синичка? — Від чого не могла відірвати очей? — Про що Юрчик запитав пташку? — Що відповіла синичка? — Що сказав Юрчик, випустивши пташку? — Які слова він почув у відповідь? — Це народне прислів’я. Як ви його розумієте? (Гра «Мікрофон») — Чи схоже це оповідання на казку? — Що тут казкове? А що — справжнє? 6) Гра «Земля — небо». За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» — піднімають голови вгору, вибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати. V. Підсумок уроку — Чого вас навчив сьогоднішній урок? — Запам’ятайте: навіть золота клітка не замінить свободи. Бережіть природу, не заважаючи їй! VI. Домашнє завдання Підготувати прислів’я про дбайливе ставлення до природи. | |
| |
Переглядів: 4445 | |
Закріплення випадків додавання й віднімання, пов'язаних з нумерацією чисе... |
Українська народна казка «Лисичка та журавель» |
Саморобна дидактична гра «сад і город» |
Задачі на знаходження невідомого від'ємника. Закріплення вивченого матері... |
Місця підвищеної небезпеки у школі |
Всього коментарів: 0 | |