Урок 36 Тема: Весняні дива. М. Левицький «Скоромовка». В. Чухліб «Повінь»Мета: навчати учнів свідомого читання; розширювати активний словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву і фантазію; виховувати любов до природи. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка 1 Робота над скоромовкою Заєць зяблика зустрів: — Зебру зжер! Зміюку з’їв! Зяблик зойкнув: — Значить, заєць — Задавака і зухвалець. Ю. Кругляк 2 Робота над чистомовкою Ля-ля-ля — вкрило снігом всі поля. Ма-ма-ма — зайцю їжі вже нема. Ок-ок-ок — забіга він у садок, Ри-ри-ри — щоб погризти кори. 3 Гра «Прочитай і поясни» ЗтлшпАкнйвлоЦніпЯ НопнтОкГсвИтшч НлмОкшСнпЯлпТдсЬ (Зайця ноги носять.) 4 Розчитування за складовою таблицею 5 Гра «Зоряна година» Із букв слова зафарбувати скласти слова. (Фарба, вата, зуб, фари, зруб, зубр...) III. Перевірка домашнього завдання. Гра «Обличчям до обличчя» Учні повертаються одне до одного обличчям, у парах переказують казку Галини Демченко «Калинка». IV. повідомлення теми уроку — Яка пора року настала? Робота в групах — Складіть невеличку розповідь про природу взимку. — Сьогодні ми прискоримо час і помандруємо у весну. V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Опрацювання оповідання Василя Чухліба «Повінь» 1) Читання оповідання вчителем. — Яка пора року описана в оповіданні? Чому? Доведіть. 2) Словникова робота. Читання слів «луною» за вчителем: гілці, гойдається, зблиснуло, острівець, зіщулився, затишніше, ткнувся. «Довідкове бюро» Повінь — залиття значного простору внаслідок піднесення рівня води в річках. Ремез — найменша пташка серед синичок, цікава тим, що гніздо робить схожим на рукавицю. (Демонстрація малюнка гнізда і пташки.) Десна — ріка, притока Дніпра, що впадає у нього поблизу Києва. Роздолля — відкритий широкий простір або місцевість. Аж луна покотилася — дуже голосно. Чкурне — дуже швидко побіг. 3) Гра «Бджілки». Напівголосне читання тексту, кожен — у своєму темпі. — Хто був природі другом? (Тато) — А хто став їй другом? (Тетянка) 4) Розподіл тексту на частини. 1. У човні. 2. На острівці. 3. Урятували зайчика. 5) Читання тексту за частинами. • Перша частина — «Торнадо». — Починати читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання. • Друга частина — «Піймай помилку». Один учень читає текст з помилками, а решта — плещуть у долоні, коли їх чують. • Третя частина. Читання «каноном», дотримуючись у групі однакового темпу читання. 6) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання. — Хто плив у човні? — Що за рукавичку побачила Тетянка? — Чому тато розсміявся? — Що тато з Тетянкою робили на острівці? — Кого побачила Тетянка? — Чому зайчик не втікав? — Куди дівчинка хотіла забрати зайчика? — Чи погодився з нею татко? — Що зробив заєць, коли човен приплив до берега? — Із чим порівнюється гніздечко ремеза? — Які ще порівняння є в тексті? — Які дива спостерігала Тетянка із татом, пливучи в човні? — Як тато називав зайчика? Чому саме так? 7) Гра «Слідопити». Учитель читає початок речення, учні мають відшукати все речення і дочитати його до кінця. 8) Гра «Впізнай предмет». Маленький, непримітний. (Ремез) Довга й зелена. (Щука) Невеличкий, круглий. (Острівець) Смачний. (Борщ) Молодий. (Щавель) 9) Гра «Кидок — засічка». За командою «кидок» усі діти починають читати напівголосно текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем відзначають останнє прочитане ними слово. Цей самий текст таким же чином читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. 2 Робота над скоромовкою Михайла Левицького • Прочитати напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело, сердито. • Прочитати радісно; сумно; здивовано. VI. Підсумок уроку Гра «Продовж речення» • На уроці мені найбільше сподобалося... • Я вчився. • Я дізнався. • Мені б хотілося ще. VII. Домашнє завдання Переказувати оповідання за планом. | |
| |
Переглядів: 1771 | |
Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок) |
Повторення вивченого. Доповнення задачі. Порівняння іменованих чисел |
Вода в природі та в житті людини. Дослідницький практикум. Куди зникає вода з... |
Складання таблиць додавання і віднімання числа 7. Задачі на знаходження суми ... |
МИ – ДРУЗІ МУЗИКИ (урок-концерт) |
Всього коментарів: 0 | |