Урок 34 Тема: Урок позакласного читання. Осінь щедра, осінь золотава...Мета: розширювати знання учнів про пору року — осінь; збагачувати їхнє уявлення про красу рідної природи, особливості рослинного та тваринного світу в різні пори року; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної природи. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку — Відгадайте загадки. • Голі поля, Мокне земля, Дощ поливає. Коли це буває? (Восени) • У садках, гаях блукає, Жовті шати одягає. Золотисту стелить постіль — Жде сестрицю білу в гості. (Осінь) — Ось і прийшла до нас золотокоса осінь. Сонце ще довго сяє на ясному небосхилі, та воно вже не таке гаряче, як улітку, а ніжно-ласкаве, лагідне. Повітря прозоре, легке, у ньому далеко чути кожен звук. Небо часто хмариться, ідуть дощі, жовтіє та опадає листя, відлітають у вирій птахи, готуються до зими звірі, у садах та городах збирають фрукти та овочі. III. робота з виставкою зібрання поезій наталі Забіли, катерини перелісної, ліни костенко, інни кульської, творів Олександра копиленка, василя Чухліба, василя сухомлинського IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Читання віршів про осінь учнями (заздалегідь підготовленими) Катерина Перелісна «Жовкнуть в полі трави», «Журавлі», «Осінній дощик». 2 Робота над віршем Петра Осадчука «Осінь» Самостійне напівголосне читання вірша учнями. — Де щебетали птахи? — Де вони поділися коли сонечко схололо? — Куди поділися звірі з настанням холодів? — З чим поет порівнює листя? 3 Робота над віршем Інни Кульської «Осінь» Читання вірша підготовленими учнями. — Які подарунки приносить осінь? — Чому ми так щиро запрошуємо осінь у гості? 4 Робота над оповіданням М. Сладкова «Синиччин запас» — Осінь — особлива пора року, красива і журлива, пора великих трудових справ. Люди готують поля, сади і городи до нових урожаїв. Тварини готуються до зими, відлітають від нас перелітні птахи. Ми повинні допомогти птахам, які залишаються в нас на зиму. 1)Самостійне читання оповідання учнями. — Про яких запасливих тварин згадується в оповіданні? — Як синички збирають запаси на зиму? — Якого принципу вони дотримуються? — Як робить запаси на зиму ховрах, водяний щур? 2)Робота в групах. — Яку картину ви намалювали б до оповідання? V. Підсумок уроку — Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці? — Які нові твори про осінь запам’ятали? — Хто їх автори? — Які почуття викликають ці твори? — Чого навчають нас твори про природу? — Перевірте прикмети • Грім у вересні — на теплу осінь. Павутиння стелиться по рослинах — на тепло. VI. Домашнє завдання — Наступний Урок позакласного читання проведемо за темою «З чистого джерела народної мудрості». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача. Буду я природі другом | |
| |
Переглядів: 1520 | |
Цілісність форми. Особливості створення складної форми на основі простих форм... |
Цінність життя і здоров'я людини. Повага до себе та інших людей. Особливо... |
Водойми рідного краю |
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20 |
Різницеве порівняння чисел. Вправи на засвоєння таблиць додавання і відніманн... |
Всього коментарів: 0 | |