Урок 33 Тема: Молодець проти овець, а проти молодця — сам вівця. А. Григорук «Молодець проти овець». К. Перелісна «Вояка». Г. Бойко «Чому Тимко подряпаний?». В. Скомаровський «Вагома причина». Підсумок за темоюМета: навчати учнів свідомо, правильно, виразно читати вголос і мовчки, давати характеристику дійових осіб; вдосконалювати навички читання за особами; вчити розуміти гумор, жарт. Хід Уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка 1 Вправи для розвитку артикуляції дихання • «Цокання» язиком у ротовій порожнині. • Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово ні з поступовим видихом (тричі). • «Маятник» — ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки до правої (10 разів). 2 Робота над чистомовкою Ан-ан-ан — дме холодний вітрюган. Це-це-це — сипле сніг прямо в лице. Уха-уха-уха — щіпа мороз ніс і вуха. Імо-імо-імо — до хати біжімо. 3 Робота над скоромовкою Качечка кряче — Каченят не баче. Кличе качечка курчат: — Чи не бачили качат? Г. Бойко III. Перевірка домашнього завдання — Відновіть прислів’я; згадайте, хто його сказав. • Плачуть, грають, наші, ваші. (Ваші грають — наші плачуть. Дідусь) • Неохота, але, гарно, танцювати, грає. (Гарно грає, але танцювати неохота. Мама) • Дме, той, в, ще, хто, не, дудку, музика. (Той ще не музика, хто в дудку дме. Тато) • Біду, дуду, на, купив, свою. (Купив дуду на свою біду. Бабуся) IV. Повідомлення теми і мети уроку — Чи сподобалося вам оповідання Анатолія Григорука? — Який настрій воно викликало? — Українці — народ, який любить сміятися, жартувати. Сьогодні ми прочитаємо ще одне оповідання Анатолія Григорука та веселі вірші українських поетів. V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Опрацювання оповідання Анатолія Григорука «Молодець проти овець» 1) Читання оповідання вчителем. — Який настрій викликало у вас це оповідання? — Хто є головним героєм оповідання? 2) Словникова робота. Читання «луною» за вчителем слів: войовниче, байдужісінько, с пересердя, моріжку, перебігши, брязнув, зневажливо. «Довідкове бюро» Жижках — тут: по ногах. Нажахане — перелякане. Моріжок — трава. 3) Читання оповідання учнями. Гра «Дощик» Діти читають хором (до слів «...шмигнуло у собачу буду»). Гра «Буксир» Створюється пара з «сильного» і «слабкого» учнів. «Сильний» учень веде у читанні, а «слабкий» намагається досягнути темпу читання «сильного» учня. — Назвіть усіх дійових осіб оповідання. У якій послідовності вони діяли? 4) Робота в групах. — Прочитайте «каноном», дотримуючись у групі однакового темпу читання. 5) Гра «Доберіть слова — назви дій». Дениско — ... (вийшов, бачить, підступив, нахилив, розпалився, кинувся, брязнув, зачинився, схопив). Цапок — ... (пасеться, скубе, відскочив). Порося — ... (хлюпалось, заволало, шмигнуло). Пес — . (вискочив). Кіт — ... (ніжився, злякався, стрибнув). Мишеня — . (сиділо, вихопилось). Мар’янка — . (бачила, подумала, посміхнулася). 6) Робота в групах. Конкурс на краще продовження оповідання. Фізкультхвилинка 2 Опрацювання вірша Катерини Перелісної «Вояка» 1)Самостійне читання вірша учнями. — Що у вас викликало посмішку? — Між ким відбувається розмова? 2)Читання вірша за особами. — З якою інтонацією слід читати слова батька? сина? 3 Опрацювання вірша Грицька Бойка «Чому Тимко подряпаний?» 1) Читання вірша вчителем. — Що у вірші викликає сміх? 2) Читання вірша учнями у парах. Гра «Обличчям до обличчя». Учні у парах повертаються одне до одного і читають вірш за особами без слів автора. 3) Гра «Фантазери». Робота в групах. — Придумайте словесний малюнок до вірша. — Яким ви уявляєте Тимка? Юрка? кота? 4 Опрацювання вірша Вадима Скомаровського «Вагома причина» 1) Гра «Бджілки». Напівголосне читання вірша учнями. — Між ким ведеться діалог? — Які за інтонацією слова матері? донечки? 2) Гра «Хто краще?». Конкурсне читання вірша за особами. — Чому дівчинка не зрозуміла прохання? — Чому вірш має таку назву? VI. Підсумок за темою (за питаннями підручника) VII. Домашнє завдання Намалювати малюнок до твору, який найбільше сподобався. VIII. Підсумок уроку — Що найбільше сподобалося на уроці? — Який настрій панував на уроці? Чому? | |
| |
Переглядів: 6130 | |
Повторення таблиці множення числа 2. Порівняння виразів. Задачі на дії різног... |
Таблиця додавання числа 3. Задачі на знаходження суми і невідомого доданка |
Звуки [н], [н'] Позначення їх буквами Н, н ("єн") |
Твоя країна — Україна. Символи держави |
Створення засобами кольору певного за характером виразного образу |
Всього коментарів: 0 | |