💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Птицю пізнають за пір'ям, а людину — за справами. В. Осєєва «Сини». О.Буцень «Помічниці»

Урок 31

Тема: Птицю пізнають за пір'ям, а людину — за справами. В. Осєєва «Сини». О.Буцень «Помічниці»

Мета: удосконалювати техніку читання учнів; навчати аналізувати, порівнювати, зіставляти прочитані твори, давати характеристику дійовим особам; розвивати вміння читати текст за особами; виховувати працелюбність, бажання по-справжньому допомагати мамі.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Бук бундючивсь перед дубом,

Тряс над дубом бурим чубом.

Дуб пригнув до чуба бука — Буде букові наука.

2 Гра «Додай букву»

Слова спокійно жили в книжці,

В яку вдалось пробратись мишці. Вона початки відкусила,

У себе в нірці схоронила.

(Р).омашка, (б).абуся, (н).енька, (ж).інка, (м).ісяць.

3 Гра «Збери прислів'я»

 Чия відвага, Не вір словам, Без роботи

 а вір ділам. день роком стає. того й перемога.

(Чия відвага, того й перемога. Не вір словам, а вір ділам. Без роботи день роком стає.)

Прислів’я вивішуються на дошці і залишаються там протягом уроку.

III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс дитячих малюнків і розповідей про сім’ю.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Продовжуємо вивчення теми «Рідна домівка, рідна сім’я — тут виростає доля моя». Прочитаємо твори і подивимося, яке з прислів’їв розкриває зміст оповідань, над якими ми працюватимемо.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Валентини Осєєвої «Сини»

1) Читання оповідання вчителем.

— Назвіть дійових осіб оповідання.

2) Словникова робота.

 Жінки

 старенький

 розпліскується

 перевертається

 заслухались

 криниці

 дідусь

 камінчик

 соловейком

 заливається

— Знайдіть «зайве» слово в кожному зі стовпчиків.

— Як ви розумієте слово «спритний»?

— Доберіть до нього синоніми. (Прудкий, проворний, меткий, жвавий)

3) Читання тексту учнями вголос.

4) Гра «Сніжинка».

Читає учень, на парту якого впаде сніжинка.

5) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Хто був біля криниці?

— Про кого говорили жінки?

— Що сказала про свого сина перша жінка? друга? третя?

— Як жінки несли воду? що зрозуміло з цього опису?

— Що всі побачили, коли з’явився перший син? другий?

— що зробив третій син?

— Що жінки запитали у дідуся?

— Чого дідусь побачив тільки одного сина? Якого?

— Яким ви уявляєте кожного з хлопчиків?

6) Гра «Кидок — засічка».

За командою «кидок» всі діти починають напівголосно читати текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем відзначають останнє прочитане ними слово. Цей текст (частини) таким саме чином читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже з кожним разом результати поліпшуються.

7) Гра «Згадайте речення».

— З’єднайте частини речення.

І старенький дідусь...три хлопці вибігли.

Набрали жінки.сів відпочити на камінь.

Аж раптом.повні відра води й пішли.

8) Гра «Закінчіть речення».

Хто щиро любить матір, той.

Фізкультхвилинка 2 Робота над оповіданням Олега Буценя «Помічниці»

1)Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

— Назвіть головних героїв оповідання.

2) Гра «Блискавка».

Побачила, розвішує, запитала, витирала, почистила, тітка Одарка, Оля, Ліда.

3) Повторне читання оповідання.

4) Гра «Буксир».

Створюється пара з «сильного» і «слабкого» учнів. «Сильний» учень веде у читанні, а «слабкий» намагається досягнути темпу читання «сильного» учня.

5) Гра «Хто що робив?».

6) Аналіз змісту оповідання.

— Де гуляли дівчатка?

— Що побачила Оля?

— Як Оля допомагала мамі?

— А як — Ліда?

— Кого з дівчаток можна назвати справжньою помічницею?

— Прочитайте питальне речення.

7) Читання оповідання за особами.

8) Гра «Розвідники».

1-ша група. Скільки разів у тексті зустрічається ім’я Оля? (Тричі)

2-га група. Скільки разів у тексті зустрічається ім’я Ліда? (Чотири рази)

VI. Підсумок уроку

— Чи сподобалися вам оповідання, які ми сьогодні читали?

— Що в них спільного?

— Хто з дітей по-справжньому любить матір?

— Яке з прислів’їв відповідає головній думці творів? (Не вір словам, а вір ділам.)

VII. Домашнє завдання

Виразно читати оповідання.

Переказувати: хлопчики — оповідання «Сини», дівчатка — «Помічниці».

Побачила

 розвішує

 запитала

 почистила

 Оля

 Ліда

 тітка Одарка

витирала

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 1766 | Рейтинг: 0.0/0
Робота з тканиною. Ручні шви. Шов «уперед голку». Шов «ручна строчка»
Охорона рослин
Правила користування громадським транспортом
Зустріч із дитячими журналами. Урок позакласного читання
Ліплення. композиція «Будиночок равлика»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]