💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

У колі рідної сім'ї. В. Лучук «Тільки мама». «Приховала» (з народного). О. Орач «Вчуся у мами». П. Осадчук «Я навчаюся у тата»

Урок 30

Тема: У колі рідної сім'ї. В. Лучук «Тільки мама». «Приховала» (з народного). О. Орач «Вчуся у мами». П. Осадчук «Я навчаюся у тата». Є. Гуцало «Скоромовка». Г. Могильницька «Бабусина радість». Прислів'я

Мета: навчати учнів виразно читати, аналізувати віршовані твори; формувати образне мислення; збагачувати словниковий запас на основі прочитаних творів; виховувати почуття поваги і любові до всіх членів сім'ї.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над чистомовкою

Жа-жа-жа, жа-жа-жа — ми знайшли вужа. Жі-жі-жі, жі-жі-жі — ну й слизькі вужі! Жи-жи-жи, жи-жи-жи — з нами в ліс біжи. Жа-жа-жа, жа-жа-жа — віднеси туди вужа.

 2 Робота над скоромовкою

морж у морі днями кисне, море для моржа корисне.

 3 Гра «Шифрувальники»

— Розшифруйте прислів’я, поясніть його зміст.

Нота - та + к - ок + а (на).

Сніг - ніг + онк - к + ці (сонці).

Темрява - ява - мр + пло (тепло).

Білка - ка + я (біля).

Маска - ска + те + рі (матері).

Доба - а + ре (добре).

III. Перевірка домашнього завдання

Стислий переказ оповідання Степана Олійника «Таня усміхається».

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання вірша Володимира Лучука «Тільки мама»

1) Читання акровірша з плаката.

Ми вічно прагнем вирости,

А вона — за нас радіти. ми — без неї сироти,

А для неї завжди діти.

Мама, матінка...

— Продовжте, як ще ми називаємо маму.

— Мама — порадниця і рятівниця, її сердечність, ніжність, душевна теплота — особливі. Таких немає ні в кого. Материнська любов не знає зради. Вона довічна, непідкупна, істинна. Скільки років нам би не було — десять, двадцять, тридцять чи сорок, — ми для неї залишаємося дітьми.

2) Читання вірша вчителем.

— Назвіть дійових осіб вірша.

3) Читання вірша учнями самостійно.

Гра «Бджілки»

— Як мама питає, сварить, будить?

— Доберіть синоніми до слова лагідно. (Ніжно, ласкаво)

— Як треба читати слова мами? дитини?

4) Читання вірша за особами.

5) Слухання пісні «Росте черешня в мами на городі» (сл. М. Лу-кіна, муз. П. Горчинського).

 2 Опрацювання усмішки «Приховала» (з народного)

1)Гра «Бджілки». Читання усмішки учнями самостійно.

— Між ким відбувається розмова?

— Як слід читати слова мами? донечки?

 3 Читання усмішки за особами

 4 Опрацювання вірша Олега Орача «Вчуся у мами»

1) Читання вірша вчителем.

— З якою інтонацією слід читати вірш? (Із ніжністю, любов’ю, захопленням)

2) Словникова робота.

Агроном — спеціаліст у галузі сільськогосподарського виробництва.

Читання слів «луною» за вчителем

Тулитьсяпрацює

турботливістьрідненької

зелененькийукраїнської

— До слова турботливість доберіть слова-родичі. (Турбота, потурбуватися, турботливий)

— Доберіть слова, близькі за значенням до слова працює.

3) Читання вірша учнями «ланцюжком».

4) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

— Що знає мама? Ким вона працює?

— Чого доня навчається у мами?

— Як відпочивають дочка і мама?

5) Гра «Знайдіть риму».

Хати — жати; чує — працює; вишивати — співати; мій — їй.

— Чого ти навчаєшся у своєї мами?

 5 Опрацювання вірша Петра Осадчука «Я навчаюся у тата»

1) Гра «Бджілки». Читання вірша учнями.

— Про кого вірш?

— Від чийого імені ведеться мова?

2) Словникова робота.

— Прочитайте «пірамідки» слів.

МО . їГЛИ

ФАР . БІПЕРЕй

МОЛО . ТОКМАЙСТ

3) Гра «Актори».

— Прочитайте вірш захоплено; здивовано; злякано.

— Як хлопчик ставиться до свого тата?

— Чого ви навчаєтеся у свого тата?

 6 Опрацювання скоромовок Володимира Лучука і Євгена Гуцала

— Для чого народ складає скоромовки?

— Як вони розказуються?

— Прочитайте скоромовки мовчки (першу — хлопчики, другу — дівчатка).

1) Читання скоромовки «дощиком».

2) Читання скоромовки на одному диханні.

 . НА . НЯТЬ . РУВАТИ

 7 Опрацювання вірша Галини Могильницької «Бабусина радість»

1) Читання вірша учнями самостійно.

— Чому вірш має таку назву?

— Хто головний герой вірша?

2) Читання вірша «ланцюжком».

— Як хлопчик допомагає бабусі?

— Із чим поетеса порівнює хлопчика?

3) Робота над виразністю читання.

Гра «Диктор телебачення»

Читати текст потрібно, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

4) Гра «Сонечко».

На дошці намальовано сонечко з промінцями. У центрі сонечка — напис: «Моя бабуся (яка?)».

V. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон»

 • На уроці я вчився.

 • Найбільше мені сподобалося.

 • Я хотів би ще краще навчитися.

 • Мамі я розкажу.

VI. Домашнє завдання

Читати опрацьовані на уроці твори. Намалювати свою родину.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 3621 | Рейтинг: 0.0/0
Вітальна листівка до дня матері
Ліплення з пластиліну звірят
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький»
Зустріч із дитячими журналами. Урок позакласного читання
Чорне та Азовське моря. Значення морів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]