💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Вступ до теми. Уявлення про народну казку. «Рукавичка» (українська народна казка). Інсценізація казки

Урок 22

Тема: Вступ до теми. Уявлення про народну казку. «Рукавичка» (українська народна казка). Інсценізація казки

Мета: розширити знання учнів про казку як жанр усної народної творчості; навчити розпізнавати такі твори серед інших, орієнтуватися в їхніх особливостях; учити визначати головну думку казки; розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати любов до казок.

Хід Уроку

I.Організаційний момент

Всі почули ви дзвінок На улюблений урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними — і хлоп’ятка.

Ласкавинки посилаємо,

Працювати починаємо.

II. Мовленнєва розминка

 1 Дихальні вправи

— Щоб ваші губи і язичок були слухняними, виконаємо дихальні вправи.

1, 2, 3 — вдихаємо повітря, 4 — видихаємо;

1, 2, 3 — вдихаємо повітря, 4 — видихаємо, ніби гасимо свічку;

1, 2, 3 — вдихаємо повітря, 4 — видихаємо, як із кульки виходить повітря.

 2 Робота над скоромовкою

Біля баби баба сіла.

Баба бабі бубуніла,

Бубуніла з півгодини Баба бабі про новини.

 3 Розчитування за складовою таблицею

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву.

— Як ви її зрозуміли? Поясніть.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Вступна бесіда

— І що воно таке, ота казка? Жила-була вона з прадавніх часів, про які вже стародавні книги не пам’ятають. Протягом століть казки були і залишаються чарівними джерелами доброти і милосердя, яких завжди так не вистачає в житті. Створені в сивій давнині, вони, як і вся усна народна творчість, переказувалися з вуст в уста, від одного оповідача до іншого. Гортаючи сторінки улюблених казок, ми розуміємо, що казки — це наші великі вчителі, які спочатку виховують, а вже потім розважають. Казка — це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато радощів.

 2 Читання учнями тексту підручника про народні казки

— Які казки найдавніші?

— Ми сьогодні ознайомимося з казкою, а як вона називається — дізнаєтеся, відгадавши загадку.

• Де ж усі сховались звірі?

У якій такій квартирі?

Дуже тісна, невеличка,

Це чудова. (рукавичка).

 3 Опрацювання казки «Рукавичка»

Технологія «Вмикаємо телевізор»

— Добрий день! В ефірі передача «В гостях у казки». Любі діти, послухайте українську народну казку «Рукавичка».

1) Читання казки вчителем.

— Яких героїв казки запам’ятали?

— Де взялася в лісі рукавичка?

2) Словникова робота.

Читання за вчителем «луною» слів: шкряботушка, скрекотушка, рукавичці, скраєчку, іклан, розірветься.

3) Читання казки мовчки, підготовка до читання вголос.

— Чи в повному обсязі надруковано казку в підручнику?

— Яка частина відсутня? Розкажіть її.

— Послухайте загадку. Відгадайте і скажіть, кого з героїв казки немає у змісті загадки?

• Що за хата на узліссі,

Вся ворушиться, дрижить?

Де не взявсь — кабан біжить.

Тут і вовк іде, й ведмідь, й кожен хоче в хатці жить.

Так вже тісно їм усім —

Ось-ось-ось порветься дім.

Що за дім такий лежить,

І ворушиться, й дрижить? (Рукавичка)

(Відсутні: лисичка, жабка, мишка, зайчик.)

4) Читання казки вголос.

— Які речення в казці повторюються?

— Як у казці названо мишку? жабку? зайчика? кабана? ведмедя? Поясніть чому.

— Кого звірі не хотіли впускати до рукавички? Чому? Прочитайте.

5) Інсценізація казки.

— Скільки акторів братимуть участь в інсценізації?

— З якою інтонацією треба читати слова автора, лисички, мишки, жабки, зайчика, кабана, ведмедя?

— Чи можна цих тваринок назвати друзями? Чому?

V. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам урок?

— Цікаво бути артистом?

— Кому найкраще вдалося зобразити свого казкового героя?

— Казка «Рукавичка» дуже відома і популярна. Ми розгадували про неї загадки. Платон Воронько написав веселий віршик, який має таку саму назву.

КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ

Вчора Галочка-сестричка Казку прочитала,

Як у лісі рукавичка Звірям домом стала.

Я покинув рукавичку За городом, там, де ліс.

Та ні зайчик, ні лисичка й вовк у неї не заліз.

Мабуть, дуже замала В мене рукавичка.

Взяв у мами зі стола,

З ліжка у сестрички,

Рукавичок, мабуть, з п’ять.

В ліс відніс — хай звірі сплять.

Я не знаю, як було,

Що у лісі сталось,

А мені не повезло —

Від усіх дісталось.

— Який настрій викликав у вас цей віршик? Чому?

VI. Домашнє завдання

1. Вивчити прислів’я.

2. Детально переказувати казку.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 5716 | Рейтинг: 0.0/0
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Створення макета предмета для казкового персонажа
Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Способи згинання паперу
Про працелюбних і лінивих
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]