💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Совість без зубів, а загризе. В. Сухомлинський «Чого ж ти вчора не шукав моїх окулярів?». Г. Бойко «Ділові розмови»

Урок 5

Тема: Совість без зубів, а загризе. В. Сухомлинський «Чого ж ти вчора не шукав моїх окулярів?». Г. Бойко «Ділові розмови»

Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання, вміння читати за особами; вчити ставити запитання за прочитаним; розвивати зв'язне мовлення, вміння висловлювати оцінні судження; виховувати чесність, порядність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ: До роботи, швидше в клас! Біля парти станем чемно — Хай мине час недаремно. Будем розум розвивати, Свою пам’ять тренувати.

II. Мовленнєва розминка

 1 Розучування скоромовки

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Хай впіймає кішка мишку.

 2 Розчитування за складовою таблицею

III. Перевірка домашнього завдання

 1. Переказ казки Василя Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»

 2. Гра «З'єднайте частини речення»

 Побачила — ....принесла додому.

 Потрібно готувати уроки,..не люблять совісті.

 Хитрощі..але ж не хочеться.

 Купила Наталя хитринку..Лисиця хитринки продає.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Продовжуємо ознайомлення з творчістю Василя Сухомлин-ського. У своїх творах Василь Олександрович описував різні випадки із дитячого життя. Мріяв, щоб його вихованці виросли чесними, порядними людьми.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Василя Сухомлинського «Чого ж ти вчора не шукав моїх окулярів?»

1)Читання оповідання вчителем.

2) Перевірка первинного сприйняття тексту.

— Назвіть дійових осіб оповідання.

— Чому Мишко зніяковів?

— Чим була здивована бабуся?

3) Словникова робота.

Радіснийк прийшов А

стараннийподілися

окуляризнайшов

бабусинидорікнула

у сьогодні 1 зніяковів

— Прочитайте стовпчики слів за стрілками.

4) Читання оповідання учнями.

Гра «Бджілки»

Напівголосне читання тексту учнями, кожен — у своєму темпі.

— З якою інтонацією прочитаєте слова Мишка? бабусі?

5) Читання оповідання за особами.

6) Гра «Розвідники».

— Скільки разів у тексті зустрічається слово Мишко? (3)

— Знайдіть абзац зі словами під ліжко поліз.

— Прочитайте речення зі звертанням; питальне речення.

7) Гра «Хвости».

Учитель зачитує початок речення, учні мають відшукати все речення.

Бабуся хотіла.

Мабуть, упали.

Мишко взявся.

Бабуся була здивована.

8) Робота в групах.

Складання короткої розповіді «Що було вчора?».

 2 Опрацювання вірша Грицька Бойка «Ділові розмови»

1) Самостійне читання вірша учнями.

— Яку розмову вели між собою Петрик і Вова?

— Чи можна назвати її діловою?

— Що хотів підкреслити такою назвою автор вірша?

— Якою повинна бути ділова розмова?

— Коли і кому ви телефонуєте? Про що ведете розмову? Розкажіть.

2) Робота в парах.

— Підготуйте і розіграйте із сусідом по парті діалог «Розмова по телефону».

VI. Домашнє завдання

Читати оповідання і вірш. Підготувати відповіді на запитання.

VII. Підсумок уроку

— Яким був сьогоднішній урок?

— Що на ньому було повчального?

— Якому з творів відповідають прислів’я?

 • Переливає з пустого в порожнє.

 • Совість без зубів, а загризе.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 1520 | Рейтинг: 0.0/0
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
Значення повітря для живої природи
У царстві тварин
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Узгодженість декоративної прикраси із силуетною формою. Практична робота «Каз...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]