Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху

УРОК 22

Тема. Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху. Безпечний перехід проїжджої частини дороги

Мета: вчити учнів розпізнавати частини дороги (проїжджа части- на, бордюр, тротуар, перехрестя, перехід), дорожні знаки (пішохідний і підземний переходи); спонукати дітей до виконання правил безпечного переходу проїжджої частини дороги у місті чи селі; виховувати уважність, дисциплінованість.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Безпека на дорозі».

ХіД УРОКУ

1. Повідомлення теми уроку

Загадка

Йде з села до села,

А з місця й кроку не зробить. (Шлях)

Вправа «Очікування»

— Як ви гадаєте про що йтиметься на уроці? Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (Висловлювання думок учнями.)

Робота за підручником (С. 64)

Учитель. Кожна вулиця має проїжджу частину для руху транс­порту. Це — дорога. Пішоходи ходять узбіччями або тротуарами. Тротуар відгороджено від проїжджої частини бордюром. Місце перетину доріг — перехрестя.

Читання та обговорення віршів Олексія Кононенка та Самуї- ла Маршака.

Де треба переходити дорогу? Як називають пішохідну доріж- ку на проїжджій частині?

Розгляньте верхній знак. Це дорожній знак «Пішохідний пе- рехід».

Що намальовано під цим знаком?

Скільки кольорів має світлофор?

Що каже червоне світло?

Що каже жовте світло?

Що каже зелене світло?

Як можна перейти велике перехрестя?

Розгляньте нижній знак. Це дорожній знак «Підземний пе- рехід» .

Розгляньте малюнок на с. 65.

Покажіть дорогу, перехрестя, перехід, бордюр, тротуар.

Які переходи зображено?

Скільки підземних переходів зображено?

Скільки пішоходів йдуть у підземний перехід?

Скільки «зебр»?

Скільки пішоходів йдуть по зебрі?

Покажіть світлофори, що регулюють рух транспорту і пере- хід дороги пішоходами.

Скільки ви бачите світлофорів на малюнку?

Скільки дорожніх знаків намальовано? Назвіть їх. («Підзем­ний перехід», «Перехрестя»)

Висновок: світлофор — найкращий друг пішоходів. Переходити дорогу треба на переході.

Фізкультхвилинка

Пливе у річці пелікан, Мріє він про океан. Косить в лузі журавель Конюшину і щавель. Лиска ягоди збирає, Біля ясена кружляє. Білка по гілках стрибає, У дуплі свій скарб складає. У норі принишкла мишка, У норі у миші тиша.

4. Робота в зошиті (С. 41)

— проїжджа частина

— пішохідний перехід

— підземний перехід

— бордюр

— тротуар

— перехрестя

№ 1. Розгляньте малюнок. Позначте основні частини вулиці.

Як називається перетин вулиць?

Які переходи ви знаєте?

Які переходи ви бачите на малюнку?

Скільки світлофорів ви бачите на малюнку?

Яке світло горить на кожному світлофорі?

Скільки машин на проїжджій частині?

Розфарбуйте машини, що рухаються, червоним кольором.

Робота з прислів'ям

Береженого й Бог береже.

Що хотів сказати народ, складаючи це прислів'я? Обґрунтуй- те свою думку.

Підсумок уроку

Де їздять машини?

Де ходять пішоходи?

Де ви переходите дорогу?

Які бувають переходи?

Як називають пішохідну доріжку на проїжджій частині?

Як ви переходите дорогу, де є світлофор?

Що означає кожний колір світлофора?

Як ви переходите дорогу, якщо немає світлофора?

Якими переходами ви користуєтесь на шляху до школи?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 3847 | Рейтинг: 0.0/0
Лікарські рослини
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20
«Зима-білосніжка». Урок позакласного читання
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 17
Слова, слова... Удосконалення тексту із часто повторюваними словами
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]