Завдання на повторення

ЗАНЯТТЯ 9

 Тема: Завдання на повторення

 Мета: удосконалити вміння складати складні судження зі сполучниками якщо..., то, використовуючи прості судження, а також за малюнком; визначати істинність і хибність складного судження зі сполучниками якщо..., то; розв’язувати задачі за допомогою методів припущення і вилучення; доводити власні думки.

 Обладнання: підручник, зошит, малюнки геометричних фігур, сигнальні картки.

Хід Заняття

 I. Організація учнів до Заняття

 II. Розвиток логічного мислення

Ломиголовки

 1. На якому малюнку більше трикутників?

 2.Із чотирьох трикутників такої форми складіть:

а) квадрат;

б) трикутник;

в) прямокутник.

 3. Чи можна цю фігуру назвати прямокутником?

 4.Не відриваючи руки від аркуша паперу і не проводячи двічі по одній і тій самій лінії, спробуйте накреслити такі фігури.

 5.Які геометричні фігури зображені на малюнку? Скільки їх?

III. узагальнення знань учнів про судження

 «Світлофор»

При опитуванні учні підіймають сигнальні картки з червоною чи зе-леною смужкою.

Завдання 1. Істинне судження — зелений, хибне — червоний колір.

 «Діалог»

Завдання 2, 4виконують самостійно письмово, а потім у процесі діалогу доводять свої думки.

Завдання 4 (С. 22)

Наприклад, загальне судження: «Всі їстівні гриби є грибами». Часткове судження: «Деякі білочки живуть у лісі».

 «Колективна взаємодія»

Завдання 3 (С. 22)

Група учнів виходить до дошки. Кожен обирає одне судження і зображує його за допомогою кругів Ейлера на дошці. Учні з місця вносять свої пропозиції, виправляють помилки.

Графічний малюнок буде таким:

 Робота в малих групах

Завдання 5 (С. 23)

Задача розв’язується методом вилучення. У ній треба знайти два невідомі про героїв задачі. Розв’язання матиме такий вигляд:

Київ Львів ЧеркасиМедик Педагог Університет

 культури

 - +-Андрій +- -

 - -+Борис-+ -

 + --Василь -- +

IV. розвиток уваги учнів

Завдання 6

Малюнок матиме такий вигляд:

Завдання 7

Учитель зачитує команди, а учень виконує малюнок.

— Яку тварину нагадує цей малюнок?

— Домалюй її так, щоб вона була схожа на справжню.

— Склади одне загальне та одне часткове істинні прості судження про цю тварину.

V. Підсумок Заняття

Використовуючи слова, склади судження і вкажи вади кожного судження:

Кожний _

Деякі _

Жодний _

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (13.02.2014)
Переглядів: 1267 | Рейтинг: 0.0/0
Розповідь Мудрунчика або інформаційні процеси
Міні-проект. Моє улюблене місце відпочинку на природі в місті (селі)
Купання у водоймах. Правила поведінки на воді
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Мовні цікавинки. Народні прислів'я і загадки. Д. Білоус «Загадка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]