💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Завдання на повторення вивченого за рік

Заняття 31

Тема: Завдання на повторення вивченого за рік

Мета: узагальнити знання учнів про поняття й судження; вдосконалювати навички роботи над задачами; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати старанність, працьовитість.

Обладнання: кольорові олівці, символічний мікрофон.

Хід Заняття

I. Організація учнів

 Ось, друзі, і час нам уже звітувати,

 Чого ж ми навчились, чого досягли.

 Тож будемо всі перешкоди долати,

 Сміливо до знань перемоги іти.

II. робота над темою

1. Поняття й судження

Завдання 1

Метод Мікрофон» (усно)

Доповнити наступні судження так, щоб вони стали правильними.

• У 3 класі на уроках логіки я вивчав матеріал розділів... («Поняття», «Судження»).

• У 3 класі я дізнався, що поняття бувають... (порівнянні (сумісні, несумісні), непорівнянні).

• З розділу «Поняття» я ще дізнався про... (обсяг поняття і його зміст; співвідношення між обсягами, які можна зображати за допомогою кругів Ейлера).

• Судження бувають... (правильні й хибні, прості та складні).

• Складні судження правильні тільки в одному випадку: коли... (всі його частини — правильні прості судження).

• У 3 класі на уроках логіки я продовжував розв’язувати задачі... (методом припущення й методом вилучення).

Завдання 2. Сумісні та несумісні поняття.

Учні повинні визначити, сумісні чи несумісні такі пари понять:

а) кішка і собака (несумісні);

б) квіти і не квіти (несумісні);

в) непарні числа і числа, які не діляться на 2 (сумісні);

г) широкий предмет і вузький предмет (несумісні).

2. Множини

Завдання 3

Робота в групах (4 групи). Робота в зошитах. Учні працюють, після виконання коментують відповіді. Учні повинні згадати, які множини називаються рівними.

Завдання 4. Сумісні чи несумісні такі пари понять:

а) трикутник і квадрат (несумісні);

б) квадрат і прямокутник (сумісні).

 Гра «Хто швидше?»

(У множині кругів найбільша кількість елементів.)

Завдання 6. Робота в парах.

Учні працюють у парах, визначають кількість елементів у кожній множині та їх кількість у перерізі й об’єднанні. Відповіді самостійно записують у зошит.

а) У множині А 5 елементів, у множині В 2 елементи.

У перерізі множин А і В 0 елементів, а в об’єднанні — 7 елементів.

б) У множині А 2 елементи, у множині В 6 елементів. У перерізі множин А і В 2 елементи, а в об’єднанні — 6 елементів.

Множину А називають підмножиною множини В .

в) У множині А 6 елементів, у множині В 3 елементи. У перерізі множин А і В 2 елементи, а в об’єднанні — 7 елементів.

 3. Розв’язування задач методом припущення Завдання 5

Відповідь. Спортсмени посіли перші шість місць у такому порядку: Мацелюх, Андрущак, Малик, Іваненко, Тихонович, Кирилко.

 4. Вправа на увагу

Завдання 7. Робота в групах. Завдання на швидкість виконання. Учні мають домалювати малюнок.

III. Підсумок Заняття

Цей урок міцніше нас здружив З цікавою і дивною наукою,

Щоб вогник знань у класі жив — Він буде запорукою.

Мов естафету, вогник знань З рук в руки передайте, Побільше різних запитань Дорослим задавайте.

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (13.02.2014)
Переглядів: 2093 | Рейтинг: 0.0/0
І. Гнатюк «Наша хата». Прислів'я. «Роде наш красний» (українська народна ...
Усвідомлення вибору положення аркуша паперу залежно від форми об’єкта зображе...
Твої руки. пограймося
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»
Письмове додавання двоцифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка....
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]